İçeriğe Yönlendir

Lubex Motor Yağları

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

15 derece Yoğunluk 
40 derece ve 0 derece viskozitesi
-30, -35 mrv, css viskozite aralığı
Hths değeri
Buharlaşma kaybı
Donma noktası gibi değerler de yok

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim araca ve ford spec’lerinin bazılarını karşılayan yağ için teknik veri olarak bunu gönderdiler. 

Bir sürü başka değerin olması gerekirdi. Epey eksik. Ama ilk gözüme takılan 100 derecedeki viskozite 9,3-12,5 aralığı. Bunun tek bir değeri yok mu anlamadım. Ayrıca ilk çalıştırma için soğuk yağ viskozitesi de belirtilmemiş

xB3RRU.jpeg

Arabama göre imiş. Ama bende emin olamıyorum. :( Alıp koysakmı koymasakmı :( 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ali Darbaz yazdı:

40-50 lira kar edeceğim diye içimde kurt olacaksa hiç almam. 

Üretici ne öneriyorsa onu koyarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yusuf Berke yazdı:

40-50 lira kar edeceğim diye içimde kurt olacaksa hiç almam. 

Üretici ne öneriyorsa onu koyarım. 

Üretici önermez ki. Yani fabrika’da anlaşma yaptığı markayı önerir. Mesela vw castrol ile anlaşma yaptı diye castrol en iyi marka değildir. Vw’ye göre castrol’ün anlaşması daha uygun gelmiştir. Önemli olan kitapçıkta yazan spec’ler. 

Ali Darbaz yazdı:

Valla bana tam güven vermedi. Belki çok iyi ama Daha iyi detaycı olmaları lazım. Videolar çekmeleri lazım. Mobil’in üretim ve laboratuvar videolarını bir izlesen ooo dersin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Üretici önermez ki. Yani fabrika’da anlaşma yaptığı markayı önerir. Mesela vw castrol ile anlaşma yaptı diye castrol en iyi marka değildir. Vw’ye göre castrol’ün anlaşması daha uygun gelmiştir. Önemli olan kitapçıkta yazan spec’ler. 

Önermeden kastım, spesifikasyonlar vs. di, eksik yazmışım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim araca ve ford spec’lerinin bazılarını karşılayan yağ için teknik veri olarak bunu gönderdiler. 

Bir sürü başka değerin olması gerekirdi. Epey eksik. Ama ilk gözüme takılan 100 derecedeki viskozite 9,3-12,5 aralığı. Bunun tek bir değeri yok mu anlamadım. Ayrıca ilk çalıştırma için soğuk yağ viskozitesi de belirtilmemiş

İlk defa gördüm aralık vereni, tek bir değer var hep popüler markalarda. Stabil değil demek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

İlk defa gördüm aralık vereni, tek bir değer var hep popüler markalarda. Stabil değil demek.

Demek ki Gelen ham petrolün kuyusuna göre değişiyor viskozite. Çatalca’nın sütüyle trabzon sütü bir değil 😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

tipik değer oalrak tek rakam da yazılabilir.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Yinede lubex i kötülemeyelim kullanıpta kötü sonuç alan pek duymadık yazardı buraya yada birinin kulağına gelirdi illaki. İyi denilen yağlarla ne kadar performans farkı var bilemeyiz onu. tsk nin 1 numarali tedarikçisi lubex miş. Milyonluk araclara tsk gidipte kötü yağ koymaz sanırım. Ülkemizin kendi ürünü bir nebze olsun sahip çıkmak gerekir diye düşünüyorum.

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sanayiden tamircileri kafalarlar, tamirciler de bolca koyar motorlara. 

Kaç kişi motora koyulan yağın ne olduğuna bakıyor ki.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ömer Sarıgül yazdı:

Yinede lubex i kötülemeyelim kullanıpta kötü sonuç alan pek duymadık yazardı buraya yada birinin kulağına gelirdi illaki. İyi denilen yağlarla ne kadar performans farkı var bilemeyiz onu. tsk nin 1 numarali tedarikçisi lubex miş. Milyonluk araclara tsk gidipte kötü yağ koymaz sanırım. Ülkemizin kendi ürünü bir nebze olsun sahip çıkmak gerekir diye düşünüyorum.

tekil kullanıcı, laboratuvarın bile zor ayırt ettiği ni teşhis edemez. 150- 200 bin km  kesintisiz kullanır ana kol yatak dökerse ancak o zaman, o da belki . değişjenler çok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

tekil kullanıcı, laboratuvarın bile zor ayırt ettiği ni teşhis edemez. 150- 200 bin km  kesintisiz kullanır ana kol yatak dökerse ancak o zaman, o da belki . değişjenler çok

4lt 5w30 tam sentetik yağ 57 tl kargo dahil Castrol’ün 3’te 1 fiyatına nasıldır? Alalım mı?

https://urun.n11.com/motor-yagi/lubco-5w30-tam-sentetik-4-litre-ford-opel-onayli-P25678143

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ömer Sarıgül yazdı:

Tsk milyonluk araca hangi yağı koyacağına spec’ler değil de ihale edilecek bağlantılar şeklinde bakıyor olabilir :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yorumlara baktım, tam .4 litre bile çıkmıyormuş içinden, kimi 3.5 kimi 3.7 çıkmış.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Yorumlara baktım, tam .4 litre bile çıkmıyormuş içinden, kimi 3.5 kimi 3.7 çıkmış.

olur o kadar, lastik alıp ta tartan olmuyordu ama

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Selim Bilgin yazdı:

Bunu koyacağıma zeytinyağı koyarım, en azından sağlıklı.

Aynen 😊. Aracı satacağım kişiye mahçup olurum. Şimdiye kadar da hep bilinçli alıcı denk geldi şükür. Bakımlarda ne yağ kullandınız sorusuna latex lutex mi diyeceğim daha neler... 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

olur o kadar, lastik alıp ta tartan olmuyordu ama

İyi fikir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bir Mazda kullanıcısı

“Başlıca sorunlar; motor çok geç ısınıyor, soğuk motordaki mevcut lifter sesi, motor ısınınca bile geçmiyor, yüksek devir çevirmeye korkuyorsun, çünkü motor aşırı gürültülü çalışıyor. 90'lardan kalma yağ bidonları da facia. Kapağın altında jelatin, jelatinin altında sözde tam sentetik yağ, yağın içinde de ne varsa artık.”

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

İyi fikir.

ama ben tartmıştım :rofl: :crazy:

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

ama ben tartmıştım :rofl: :crazy:

Ben düzgün balans yapan yer bile bulamıyorum, üç seferdir Ankara'da baştan balans yaptırıyorum. Var mı tavsiye?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...