İçeriğe Yönlendir

C180 Kompresor

Macit Aliyev

Recommended Posts

Halil Gümüş

İlan var mı? Hangi motor bu cgi mi?
İlan yok, kafamdaki 4 çekeri daha bulamadım. Ama eninde sonunda gidecek [emoji3]
Motor 1.8 cgi 7G-Tronic
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mais Jannataliyev yazdı:

Denk gelmesi de ayrı bi konu. Kompressor bakıyorum☺️. Aslında Amg ile sade avangarte arasında kararsızım. Amg de konfor geri planda.

AMG kullanıp konfordan şikayet etmeyen duymadım :) süspansiyonlar sert çünkü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Eveeeeet sıradakı araba aşağıdakı gibidir. Adamla görüştüm 3 parça lokal boya var diyor kazası yok sürtmelerden dolayıdır boyalar ancak renk tutması için macunsuz boyanmış sol ön kapı, ön çamurluk ve kaput. Kaputun ucu ve far çizildiği için. Far değişmiş ve kaput boyanmış diyor. Sormak istediğim renk uyumu olması için lokal değilde komple mi boyanır bir parça? macunsuzsa sıkıntı yok mu demektir. Bunların kaputu bu arada aliminyumdan. Ayrıca LPG yi yeni taktırmış(1 ay önce) ruhsata işlenmemiş. Lpgci faturayı oluşturmamış henüz. Fatura oluşturursa LPGyi araca işletmek gerekiyormuş.Doğru mudur? Yorumlara açığım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-memurdan-2012-c180-komp.bluee-avng..amg-full-makyajli-kasa-745385560/detay/

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Plakası güzelmiş [emoji4]
Tüp taktirip hemen satanlara şüpheyle bakarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

Malesef vicdansız insanlar da var. Komple 24 saatime maal oldu git gel. direkt uçuşlarda yoktu o gün.

ezbere alsaydınız daha fazla vakit harcayacaktınız hakkınızı aramak için. belki paranızı kaybedecektiniz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

Eveeeeet sıradakı araba aşağıdakı gibidir. Adamla görüştüm 3 parça lokal boya var diyor kazası yok sürtmelerden dolayıdır boyalar ancak renk tutması için macunsuz boyanmış sol ön kapı, ön çamurluk ve kaput. Kaputun ucu ve far çizildiği için. Far değişmiş ve kaput boyanmış diyor. Sormak istediğim renk uyumu olması için lokal değilde komple mi boyanır bir parça? macunsuzsa sıkıntı yok mu demektir. Bunların kaputu bu arada aliminyumdan. Ayrıca LPG yi yeni taktırmış(1 ay önce) ruhsata işlenmemiş. Lpgci faturayı oluşturmamış henüz. Fatura oluşturursa LPGyi araca işletmek gerekiyormuş.Doğru mudur? Yorumlara açığım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-memurdan-2012-c180-komp.bluee-avng..amg-full-makyajli-kasa-745385560/detay/

bu arabanın da bütün camları filmli... :) ikincisi aracı satacak kişi nedne LPG ye masraf eder sonra satar? o lpg kesin çok daha önceden satılmışmtır araç sahibine. adamda muayeneden önce gel fatura keseriz demiştir. çünkü ben araba satacak olsam LPG ye edeceğim masrafın yarısını pazarlıkta düşerim alan memnun olur satan memnun olur. hemde LPG takılmamış araba satarım ki bazı araç motorları için bu çok önemli valfler vs açısından.

ilanda bahsedilen boyanan kısımlar için, iki ayrı kaza raporu , ayrı zamandan fotoğraflar vs varsa bakılabilir. yok eğer rapor kayıt foto vs yok ise, o araç kafadan sol tarafını çarpmıştır. kesin dıştan görünmeyen arızaları olmuş ve giderilmiştir. hava yastıklarına bakmak gerekir.,

araç siyah beyaz düz mavi vs gibi birşey ise, lokal boya yapılabiliyor ve renk tutuyor ancak metalik açık gri, altın rengi, metalik açık yeşil vs ise renk gerçekten de tutmayabiliyor ve bir ton koyu kalıyor. o nedenle mesela ince partiküllü metalik gri arabalar avrupada hasar alınca tercihen tüm yan taraf boyanıyor. boya takıntısı bize mahsus birşey zaten.

bence önemli olan eski araba alırken aracın ciddi kazaya karışmamış olması, tercihen ufak tefek hasarlar olsada profesyonelce toplanmasıdır. tekerlerin şasenin simetrisi, gövde paröalarının tampon dahil eşit aralıklarla durması önemlidir. ki bir önceki araçtaki durum tam zıddıydı ve bunu yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Halil Gümüş yazdı:

Plakası güzelmiş emoji4.png
Tüp taktirip hemen satanlara şüpheyle bakarım.

aracı alalı 1,5 ay olmuş. Kullanacaktım diye tüp taktırdım diyor. Ancak ev işi çıkınca satmaya karar verdim diyor adam.

Dogan Arsiray yazdı:

ezbere alsaydınız daha fazla vakit harcayacaktınız hakkınızı aramak için. belki paranızı kaybedecektiniz.

aynen

Dogan Arsiray yazdı:

o lpg kesin çok daha önceden satılmışmtır araç sahibine.

1,5 ay önce aracı almış,binecem diye lpgyi yeni taktırmış.

Dogan Arsiray yazdı:

ayrı zamandan fotoğraflar vs varsa bakılabilir

Kaza fotoları yok malesef. Benim de aklıma kazası var gibi geliyor. Çünkü çizikten dolayı boyanırsa adam bi resim çeker kendinde saklar.

Dogan Arsiray yazdı:

lokal boya yapılabiliyor ve renk tutuyor

O zaman adam yalan söylüyor. Çelişki kısmı macunsuz boya olmasıdır.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Macun, tamir olan parcanın girintili yuzeyi icin sart bu bence problem degil. Fotolarda sol on camurluk eger uzerinde film yok ise kaputtan farklı renk. Sol on kapı iki parcadan da farklı renk. Bu farklı zamanlardaki tamiratlara isaret edebilir. Yani iki farklı kaza kaydı aynı yerdeki onarımlar icin tek seferden daha emniyetlidir diye dusunuyorum. Kaldı ki bembeyaz mercedesin rengini tutturamamak tam bir acemilik ornegi. Bizimki gibi kalsit beyazı olsa anlarım bu bembeyaz.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Sol ön üçlü gözükecek şekilde ayrıca bir resim istedim. Daha dikkatli bakılabilir. Belki ışık yanıltıyor olabilir bizi. Peki kaza olduysa macunsuz boyanabilir mi mantıkken? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Saglam bir arabadan cıkan eski parcayla olur. Uzeri boyanıverir. Isık bence yanıltmaz yan yana duran uc govde parcası farklı renk. Tampon camurluk ve kapı. Kaputtan emin degilim.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

Saglam bir arabadan cıkan eski parcayla olur.

Ama ozaman değişen olur ancak değişen yok diyor adam. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

emin olamıyorsak bu işi kurumsal şekilde yapan bir yere baktırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mais Jannataliyev yazdı:

C180 nin satış hızına yetişemiyorum. Araç bugün satılmış.😁

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Hayirlisi olsun bence iyi oldu satilmasi cunku bu da icime sinmemisti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

Demekki duzgun du.

🤣🤣

Gitti güzelim araba. "Tüm camlar filmli, neden lepege takıp satılıyor acaba" :p

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yazmasam da takipteydim konuyu, benim de içime sinmemişti burdan bakınca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

Demekki duzgun du.

Tevfik Işık yazdı:

Hayirlisi olsun bence iyi oldu satilmasi cunku bu da icime sinmemisti.

Valla bilemiyorum düzgün mü değil mi. Çünkü kafamda deli sorular vardı.

Önder Özcan yazdı:

🤣🤣

Gitti güzelim araba. "Tüm camlar filmli, neden lepege takıp satılıyor acaba" :p

Hahaha

Köksal Yılmaz yazdı:

Yazmasam da takipteydim konuyu, benim de içime sinmemişti burdan bakınca.

O zaman 2 tane yeni favorimi sizlere takdim ediyorum😆:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-hatasiz-tek-parca-bayali-52-favoriye-duyurulur-740672144/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2012-model-c-180-komp-blueefficiency-avantgarde-745825601/detay

Bu iki araç komprossör 1,6 motor 5 ileri. Biri tüplü bir tüpsüz.

1.araba tüplü AMG paket. sol ön çamurluk boyalı ön tampon değişmiş. 140000 km de.

2.araba benzinli 100000 km de. siyah renk ve Fascination paket siyah renk.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İlki güzel duruyor, beyaz olması avantaj, ikinciyi göremedim tabi daha foto yüklenmemiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

2. Ye tesim yuklenince bakarız. Resimsiz ilan mı olur.

Köksal Yılmaz yazdı:

İlki güzel duruyor, beyaz olması avantaj, ikinciyi göremedim tabi daha foto yüklenmemiş

Aynen resimler eklenecek. Bugun bu aracı görmeye gitcem eve yakın. Komforu nasıl merak ediyorum.AMG ile farkı çok mu ona bakıcam. Rengi siyah iki kere sol ön çamurluk değişmiş.(9.649 TL + 5519 TL) trameri var. Bana çok geldi bu fiyatlar çamurluk için. Adam biraz yaşlı bence pek bilmiyor. Başka bişey varmı diyorum bildiğim kadarıyla bunlar diyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mais Jannataliyev yazdı:

bildiğim kadarıyla bunlar

En korktuğum cümlelerden biridir :) Başka şeyler de var ama çıkarsa ben bilmiyordum diyebilirim :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

204 un amgsi çok dandun değildi. Cla kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...