İçeriğe Yönlendir

Salon Aydınlatması İçin Şerit Led

Emre Şimşek

Recommended Posts

Hayrettin Gücin
Evet aslında günışığı alacaktım ama arkadaş sivrisinek çekmez diye aklıma girdi akşam akşam. Ben yine de gün ışığı alayım [emoji1360]
Sivrisinek konusunda haklı arkadaşınız, bu foto benim bağ evi
Hortum led üskatta ve alt hayatta var ve renkleri amber ancak geri planda led projektör yanıyor foto da o yüzden biraz değişime ugramış, fakat siz böyle bir yerde kullanmayıp salon da kullanacaksın. Bencede gün ışığıedeed08fc18c0d9dfab248076506c07b.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

E14 veya 27 fark etmez, Işık kaynağı tavana bakan 3 tane 15 watt led ile 20mkare salonda açık ameliyat yapılır. Yeter ki tavan boyası iyi olsun 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

E14 veya 27 fark etmez, Işık kaynağı tavana bakan 3 tane 15 watt led ile 20mkare salonda açık ameliyat yapılır. Yeter ki tavan boyası iyi olsun 

Kulübede 2 tane 15 watt led ampul var, ikisini açınca 22 mt2 kulübe fazlaca aydınlık oluyor. Çoğunlukla birini kapalı tutuyoruz.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Günışığı ledlerin siparişini verdim.

her 9 metre için 12,5 a 150 watt trafo olacak.

Sonoff ile dim özelliği eklenebilir mi onu araştırıyoruz şimdi.

https://www.hepsiburada.com/sonoff-wifi-akilli-ev-role-karti-akilli-ev-p-HBV00000BP9AI?magaza=UlusoyElektrik&wt_gl=cpc.6822.shop.nelk.yapi-market-ssc&gclid=Cj0KCQjw84XtBRDWARIsAAU1aM3uZ1hD5TEysESEt6WfV3CcVncC9CsM3dyQVKAsGV3qlA53efFfthsaAnuiEALw_wcB

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Günışığı ledlerin siparişini verdim.

her 9 metre için 12,5 a 150 watt trafo olacak.

Sonoff ile dim özelliği eklenebilir mi onu araştırıyoruz şimdi.

https://www.hepsiburada.com/sonoff-wifi-akilli-ev-role-karti-akilli-ev-p-HBV00000BP9AI?magaza=UlusoyElektrik&wt_gl=cpc.6822.shop.nelk.yapi-market-ssc&gclid=Cj0KCQjw84XtBRDWARIsAAU1aM3uZ1hD5TEysESEt6WfV3CcVncC9CsM3dyQVKAsGV3qlA53efFfthsaAnuiEALw_wcB

Bu ürünün bildiğim kadarı ile dim özelliği yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Daha önce dediğim gibi 220V kısmından dim edemezsin.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Arıkan yazdı:

Daha önce dediğim gibi 220V kısmından dim edemezsin.

Bu alet trafodan sonraya takılıp wifi özellikli bir anahtara kablosuz olarak bağlanacak. Sanırım 433mhz..

Servet Aydın yazdı:

Bi sus Mustafa. Şenlik izlerdik ☠️

Patlama videosu çekmeyeceğim abi 🙈

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

trafodan sonra buna 12 volt gelir o zaman?

Onda sorun yok da, harici iki kablo çekmek lazım düğmeye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

kafamızda var bie şeyler ama yapabilecek miyiz bilmiyorum. Ben aldıklarımı takıp geçerdim ama bir arkadaş var biraz dahi, seviyor bu işleri, araştırıyoruz şimdilik.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ledler gelmiş, geç saatte bakabildim. Şimdilik çalıştıklarını gördüm.

437c056faf81192b1fde42e2e79f5eef.jpg

b69f6edcf425b47e1c4471b29ece8ff4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Komple şeridi açıp yak. Arada farklı renk olmasın 

Birde böyle uzun süre yakma. Bozulurlar 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

f89bcb6bc963ef63b6dbdb6b76ae127a.jpg

5f4ce62fa7d51e28accb5de6918c0a8b.jpg

8a2633d042eb3a05a8a32791043789a1.jpg

Mustafa hocama sora sora yaptım.
Sürücüler 150 watt. Her sürücüde 430- 430 toplam 8,60 m şerit var. Ses yapmıyor şükür. Aydınlatması da çok iyi oldu. Ortaya da göstermelik bir avize aldık mı tamamdır. Herkese teşekkürler.
Diğer dimleme projesi şimdilik arkadaşın sağlık sorunları nedeniyle rafta. [emoji1360]

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Emre Şimşek yazdı:

Mustafa hocama sora sora yaptım.

Emre bey emeğinize sağlık, ancak bir şey sormak isterim ledlerin ışık kısmı salon içine mi bakıyor yoksa salon duvarlarınamı ?. Şununiçin sordum sizin paylaşımınızdaki ilk mesajımda bu konuya dikkat çekmiştim. Sizinde tavan sıva hataları bariz ortaya çıkmış gördü onun için sordum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Güzel olmuş güle güle kullan hocam 👍

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hayrettin Gücin yazdı:

Emre bey emeğinize sağlık, ancak bir şey sormak isterim ledlerin ışık kısmı salon içine mi bakıyor yoksa salon duvarlarınamı ?. Şununiçin sordum sizin paylaşımınızdaki ilk mesajımda bu konuya dikkat çekmiştim. Sizinde tavan sıva hataları bariz ortaya çıkmış gördü onun için sordum...

Kanalın yapısına göre salonun içine yapmaya karar verdik Hayrettin Bey. Normalde tam tersi yapacaktım. Tavandaki hataları ancak bir avizeden gelen ışık kapatır herhalde.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Kanalın yapısına göre salonun içine yapmaya karar verdik Hayrettin Bey. Normalde tam tersi yapacaktım. Tavandaki hataları ancak bir avizeden gelen ışık kapatır herhalde.

Artık yapacak birşey yok. Sizi rahatsız etmediği müddetçe sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hayrettin Gücin yazdı:

Artık yapacak birşey yok. Sizi rahatsız etmediği müddetçe sorun olmaz.

Misafir gelmedikçe açmam. Yaklaşık 200-250 watt çeker herhalde 🙂

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Emre Şimşek yazdı:

6f5a7dc960c4b37cfb68ab0595fddc86.jpg

Aaa sıvaaltı duş kafası gördüm sanki :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...