İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapı Çıtası

Hakkı Öz

Recommended Posts

Metin Sinan Öz
daha önce benim çıtalardan biri yolda uçmuştu. malzeme de ucuz bu malzeme değil aslında, neyse siyah silikon iyi bi çözüm hepsini yapıştırmak mantıklı.

Sonuç olarak ta tüm fiesta kullanıcıların kapı çıtalarının yapıştırması gerekiiyor.

kesinlikle evet, kaportacıya para verip yapıştırtmıştım ya bu sabah işe gelince içeri girmeden üstündeki koli bantlarını söktüm, sonuç fiyasko yapıştıramamış adamlar ya kuduracam sinirden, kimse işini iyi yapmazmı offf

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bende aracı plastiğin ucu kopartılmış halde aldım. Çıkmacıdan 20 tl ye aldım ve daha önceden kipadan aldığım pattex yapıştırıcı ile yapıştırdım. Bantlar üzerinde 1 saat bile kalmamıştı. Hala sorun yok çok şükür. Tavsiye ederim. Yapıştırıcı 5 tl mı ne olması lazım. Hala bagajda durur.

Yorum bağlantısı
Metin Sinan Öz

bence haklısınız kendim yapmalıydım, kimse dikkat etmiyo başkasının arabası sonuçta. patexi alıp ilk fırsatta kendim halledeceğim. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Gürhan Onaylı

Çıtalarla kapı kollarını boyatmayı düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

Spoılerimde bugün geldi :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

Kapı kolları kapı kilidinin hemen alt tarafı yada üst tarafında bir vida ile tutuyor. çıtalar ise arasına biraz benzin sıkınca salıyormuş fakat çıkarmadanda boyattıranlar var sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kapı kolları iç açma kolunun dış kılıfı söküldükten sonra 1 vidası görünüyordu ama diğeri biraz altta kalıyor.Açma çubugu geçmeli çıkarması kolay fakat kapı döşemesini sökmek gerebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kapının iç tarafında bir vida var. Onu açın ve ondan sonra kapı kolunun yanındaki uak parçayı ve sonrada kapı kolunu çekerek çıkartın. Kapı kolunu çıkartırken kapı içinden bir yaylı parça atacak. Kapı kolunu tekrar yarine takabilmeniz için kapı içindeki o yaylı parçayı parmağınızla eski konumuna ketirip kurulu bırakmanız gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Neden kendiniz sökeceksiniz..?

Kaportacı halleder zaten.. ;)

Söktürmeden kapı çıtaları boyanırda kapı kolları boyanmaz.. :)

Yeğenim oto boyacı ona yaptırtıcam zatende hafta sonu yapacağımiz için kopartacılar kapalı olabilir

Kapının iç tarafında bir vida var. Onu açın ve ondan sonra kapı kolunun yanındaki uak parçayı ve sonrada kapı kolunu çekerek çıkartın. Kapı kolunu çıkartırken kapı içinden bir yaylı parça atacak. Kapı kolunu tekrar yarine takabilmeniz için kapı içindeki o yaylı parçayı parmağınızla eski konumuna ketirip kurulu bırakmanız gerek.

Ya bunları ben veya boyacı yeğenim yapabilirmi el becerim iyidir gerçi ama

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kolay iş. Dediğim gibi vidayı çözüp kapı kolunun ufak parçasını çıkartın ve ardından kapıyı açar gibi büyük olanı çekin. Geriye takarkende büyük kolun attırdığı ufak yaylı parçayı parmağınız ile kurun. Kurmassanız kapı kolu yerine oturmuyor.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben cıtayı cıkartmadan boyadım. Arabayı komple maskeledik daha sonra boyadık.

Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Kolay iş. Dediğim gibi vidayı çözüp kapı kolunun ufak parçasını çıkartın ve ardından kapıyı açar gibi büyük olanı çekin. Geriye takarkende büyük kolun attırdığı ufak yaylı parçayı parmağınız ile kurun. Kurmassanız kapı kolu yerine oturmuyor.

Hafta sonu uğraşayım teşekkürler.

Renk arabanın kırmızı çıtalarla kapı kollarını pıano siyah yapmayı düşünüyoruz bakalım nasıl olcak.

Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Ben cıtayı cıkartmadan boyadım. Arabayı komple maskeledik daha sonra boyadık.

Çıtalar için bende öyle yapmaya karar verdim ama kapı kolları için sökmem şart gibi

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kapi kolunuda govde rengi yapip citayi piano yaparsaniz bence daha guzel olur.. Govde rengi kapikolu daha *** küfür *** bence ama sizin tercihiniz cok onemli.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hafta sonu uğraşayım teşekkürler.

Renk arabanın kırmızı çıtalarla kapı kollarını pıano siyah yapmayı düşünüyoruz bakalım nasıl olcak.

Kötü durur. İlla yapacaksanız bencede kapı kolları gövde rengi, citalar piano black olsun. Nekadar sade bir görünüm yakalarsanız okadar iyidir.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ahmet Murat Güçlü
(düzenlendi)

aynı sorun bende de var.Pattex mi yoksa siyah silikonla mı yapıstırmak daha ıyı olur?

tarihinde Ahmet Murat Güçlü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Silikonun bekleme süresi biraz daha uzun olabilir.Burada fiesta değil ama renault 9 un çıtalarını yapıştırmıştık...Hani şu yapıştırıcı sürüp daha sonrada sprey sıkılıp soğutuluyor ya o tarz birşeydi.Çok sağlam tutmuştu.Anında da işlem bitmişti.Banta falan gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ayhan Abi bahsettiğin japon sanırım. Spreyiyle satılıyor. Hızlı yapıştırıcı diyorlar.

Kapı direklerinin ordaki pencere kenarındaki plastikleri ben söküp silikonla yapıştırdım. Sağlam oldu.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu tür yapıştırıcılar yani siyonaakrilat yapışkanlar, sert olurlar yapıştırdığınız pastik malzeme PP yani yumuşak malzeme uzun vadede yerinden çıkacaktır, her ikisininde genleşme katsayısı farklı, bu şu demek oluyor sıcağa ve soğuğa farklı tepki verirler sonuçta birbirinden ayrılırlar, ne kullanmak gerekir derseniz esnek yapıştırıcılar çok daha dayanıklı olur plastik genleştikçe onun ile hareket edebilirler ama yerinden çıkmazlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Kesinlikle daıson marka siyah silikon.siyah silikonun normal olanı var.oto camcıların kullandığı olacak.8-10 tl. falan.bir-iki gün bant beklemeli.

Yorum bağlantısı
Kadir şimşek
(düzenlendi)

Makyajsız kasa fiestanın (ince) kapı çıtaları, makyajlı kasa fiestalardaki (kalın) kapı çıtalarıyla değiştirilebilir mi?

tarihinde Kadir şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Murat Güçlü

bende bugun kapı cıtalarını sıyah sılıkonla yapıstırdım bantladım yarına kadar oyle tutacagım.tüm cıtalar deforme olmustu.bi tanesi düşmüştü.fabrıka cıkısında bunlar ne ıle yapıstırılmıstır sızce?silikon saglam tutar mı

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

İyi forumlar abilerim kardeşlerim 2008 model fiesta comfort aracımın kapı çıtalarını sökmek istiyorum boyamak için ben kendim plastik bayan topukları boyadığım için sadece sökmede sıkıntı yaşadım daha basına gelen veya bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Kapı çıtalarını sökmenize gerek yok ki.Güzel bi şekilde çevresini kağıt bantla bantlayarak boyayabilirsiniz.Fakat mutlaka boyamadan önce plastik astarı atmalısınız.Bence bu işi bir boyacıya yaptırmalısınız..

Yorum bağlantısı

Ya hocam kendi boyacım boyacım bandı kaldırırken boyada kalkar falan dedi bende kızdım ne yapıyosunuz boyayacagınız incecik çıta deilmi die ben yapıcam :) nasıl sökebilirim içinde tırnagı falan varmı acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...