İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapı Çıtası

Hakkı Öz

Recommended Posts

Halil Soyer

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. En kısa zamanda müdahaleyi yapacağım.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Alpay Sumer
(düzenlendi)

resimdeki belirttigim plastik kapi citasi yerinden cikti... siyah silikon denen yapistiriciyla yapistirdim cikti... iran yapistiricisi denen malzeme tutar ℅100 yapisir dediler tutmadi..japon yapistiricisi zaten hic ise yaramiyor... yolda düşüp gitmeden bi akil verin bana

ZM28do.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Citanin alti zemine temas ediyor mu? Etmiyorsa orjinali tirnaklidir, yapstiricilar yuzeye tam temas edemedigi icin tutmuyordur.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Siyah silikon dediğiniz meges ise tutması lazım. Temizlenmeden mi yapıştırıcı sürüldü?

Yorum bağlantısı

Siyah cam silikonu tutar, mutlaka bir olumsuzluk vardır, zemin kirli yada yağlı olabilir, evren in dediği de olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

alt tarafta tirnakli bir yapi var sanirim zaten bi orasi tutuyor yoksa ucup giderdi... siyah silikon sikildi epey bi sure tas gibiydi... bugun yikarken farkettim ki acilmis...

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Dayson siyah silikonlar var metal tüpler halinde. Dikkatli kullan biraz yapışkandır üstünü başını lekeler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Temas yüzeyi az doğru yerlere silikon sıkmaınız gerekir, ve iyice temizleyin, cam silikonu tutar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Akvaryum yapıştırıcısı ile yapıştırdım sıkıntı yok, doğru noktalardan yapıştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin
(düzenlendi)

Siyah renkli DAYSON marka silikon kullancaksın, otomotivciler onu kullanır. Ayrıca o parça tırnaklıdır, tırnağı kırıldığı için tutmuyordur, Dayson siyah silikonla tutturup maskeleme bantı ile sıkıca sabitle. 1 gün sıkıca kalsın, çok uzun süre birşey olmaz.

tarihinde Mustafa Sahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

tumuyor. yeni sağlam tırnaklı takılacak son çözüm.

çağlar bey yenisine bakindim 150 TL fiyati var.. çıkmada bulamıyorum mecburen yapistiracagim..

yorumlar için teşekkürler herkese, alt taraftan o plastik çıtayı tutan birşey var sanırım tırnak tarzı birşey o nedenle tam olarak sokemiyorum sokemeyoncede alttaki mevcut kalıntıları temizlemek bayağı zor olacak...tavsiyelerin izi uygulamaya çalışayım inşallah tutturabiliriz...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

hiç uğraşma koçtaştan 3m çift taraflı yapıştırıcı bant al .dış ortam için olanı sökemezsin .ben koca aynayı yapıştırdım beton gibi.

Silikon katiyen çözüm değil zamanla özeliniği kaybediyor.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

hiç uğraşma koçtaştan 3m çift taraflı yapıştırıcı bant al .dış ortam için olanı sökemezsin .ben koca aynayı yapıştırdım beton gibi.

Silikon katiyen çözüm değil zamanla özeliniği kaybediyor.

keşke Koçtaş olsa da alsak ;(

görev gereği dogudayim..

haftasını bi bakayım artik bulabildiğim herşeyi deneyecegim...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Bakış
On 20.11.2016 at 22:35, Selçuk Bakış yazdı:

Akvaryum yapıştırıcısı ile yapıştırdım sıkıntı yok, doğru noktalardan yapıştırmak lazım.

Bilgi amacıyla konuyu hortlatıyorum, Şeffaf akvaryum silikonu ile yapıştırdığım çıtalar halen ilk günkü gibi sağlam bir şekilde yerinde duruyor. 2 yıldır sağlam soğuklar oluyor, aracı aldığımda plakaları da aynı silikon ile yapıştırmıştım, onlarda halen yerindeler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

siyah cam sillikonu işe yarar, çift taraflı bant işi çetrefilli, fabrikaların kullandığı neyse hiçbiri yerini tutmuyor, heleki kapı yan çıtaların çıkmaya görsün

duman olursun vallahi...

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim çıtalar çıkmadı tamamen ama boşluk çar özellikle hız yaptığım zamanlarda kapıya vurdukça iyi ses geliyor içeri dayson ile yapıştıracağım havalar ısınsın baya o zaman yapacam kuruması vakit alıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

camcıların kullandığında değil, o çok fena,  siyah renki silikonlar var, plastik tüpte, ondan sık, birdaha çıkmaz, o kısımda galiba 3 tane uyduruk tırnak var, onlarıda plastiğe bantla yapıştırmış fabrika, şeffaf silikon bantla, o zamanla bırakıyor kendini, siyah silikon evladiyelik olur, birazda bolca sürdünmü tamamdır.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Dayson düşünüyordum ben ama siz farklı bir üründen bahsediyorsunuz sanırım?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şeffaf akvaryum silikonun da ısrarcıyım :) 4 yıldır plakalarda, 3 yıldır da çıtalarda problem yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Şeffaf akvaryum silikonun da ısrarcıyım :) 4 yıldır plakalarda, 3 yıldır da çıtalarda problem yaşamadım.

yankapı çıtasında kullanacaksan işe yaramaz yalnız, emin ol :)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

En iyisi siyah silikon ve kaliteli çift taraflı bant ikilisiyle yapıştırmak. Özellikle plakalar da silikon kuruyasaya kadar çift taraflı bant plakanın oynamasını önlüyor. Kuruduktan sonra ise pek bi önemi kalmıyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
yankapı çıtasında kullanacaksan işe yaramaz yalnız, emin ol [emoji4]

Emin olmak için 3 yıl yeterli mi Ali Abi [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Emin olmak için 3 yıl yeterli mi Ali Abi [emoji4]

hımm o zaman kullandığın silikon Bison un 30-40 liralık sikonlarıyla aynı ayarda olmalı, ama 3 yıl yetmez, bir bakmışsınki uçlardan açılmışlar, sendeki orjinal çıtaysa dayanır, çünki tam basıyor kaportaya,yan sanayi olanlarsa tırt, baasmıyor, sürekli gergin, silikondan ayrılıyor zamanla...

orjnal fabrikasyon bantlı çıtalar, 20 sene banamısın demez hatta daha fazlası, sökülmedikçe çıkmıyor bunlar, ne bant kullandılarsa artık, ondan bulmak lazım...

Hüseyin Sönmez den yardım istemekten başka çare yok, kurtar bizi Hüseyin, ne tutar bu gıcık kapı şeritlerini :) verdiğin bantların hiçbiri dayanamadı kardeş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
hımm o zaman kullandığın silikon Bison un 30-40 liralık sikonlarıyla aynı ayarda olmalı, ama 3 yıl yetmez, bir bakmışsınki uçlardan açılmışlar, sendeki orjinal çıtaysa dayanır, çünki tam basıyor kaportaya,yan sanayi olanlarsa tırt, baasmıyor, sürekli gergin, silikondan ayrılıyor zamanla...

orjnal fabrikasyon bantlı çıtalar, 20 sene banamısın demez hatta daha fazlası, sökülmedikçe çıkmıyor bunlar, ne bant kullandılarsa artık, ondan bulmak lazım...

Hüseyin Sönmez den yardım istemekten başka çare yok, kurtar bizi Hüseyin, ne tutar bu gıcık kapı şeritlerini [emoji4] verdiğin bantların hiçbiri dayanamadı kardeş...

Maalesef orijinal çıtayı kaybettim, yan sanayi çıtayı bu yapıştırıcı ile yapıştırdım. Fiyatı hatırlamıyorum ama 10 TL yi geçmez. Akvaryum da kullanıldığından dolayı suya dayanıklı olur diye düşündüm, yanıltmadı da çok şükür. Benden hariç farklı araçlarda da plakalar için kullandım, problem yok. Sivas şartları yeterince zorlu teste uygun [emoji4]

Ha bu arada kapıdaki şeritlerim de kavlama vardı, orada da iş görüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...