İçeriğe Yönlendir

Bu Sefer Arabamı Satmaya Kesin Karar Verdim Ama Ne Alacağıma Karar Veremedim.

Hüseyin Maviş

Recommended Posts

Hüseyin Maviş
Selçuk Keleş yazdı:

Sıfır almayacaksanız, manuel konusunda ısrarcıysanız, hacim sizin için ilk üç kriterden biriyse arabanızı satmanızı önermem.

Selçuk bey, daha önce de sizin öneriniz gibi düşünen arkadaşlar beni satmaktan vazgeçirmişti aracımı. Aslında aracımla aramda sıkı bir bağ var ama 7-8 yıldır kullanıyorum. Bir de yatırım amaçlı olarak yeni model düşündüğüm için satmak istiyorum. Sıfır araçlara da o kadar para vermek de benim için mantıklı değil diye düşünüyorum.

Süleyman Can Şahin yazdı:

Hocam hayırlı satışlar . 3.5 kasa focus  öneririm gayet güzel bir seçenek ama farklı marka düşünüyosanız b7 passatlarda bütçenize uygun bulunabilir 

Focus 1 ve 2 kullandığım için değişik markalara yöneldim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araba değil ama motor önerim 1.0 Ecotsi olur. BU motora sahip her aracı alabilirsiniz ister Kodiaq İster Karoq ister Ibiza ister Golf her sınıftan araç var :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Fiyat olarak yapılan yorumlar kafamdaki fiyatlar gibi. Son olarak 46.500.- TL.ye bırakmayı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kafadan iki parçası değişmiş araç o fiyata zor satılır hocam.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Murat Atagenç yazdı:

Kafadan iki parçası değişmiş araç o fiyata zor satılır hocam.

Kaç diyelim Murat bey? Kışlık lastikleri de vereceğim. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

41-42 gibi müşterisi bulunabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Murat Atagenç yazdı:

41-42 gibi müşterisi bulunabilir diye düşünüyorum.

Saygı duyarım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fiyat için fikir verebilir, yeğenim 2-3 hafta önce sattı

2009 focus 2.5 kasa sedan titanyum otomatik lpgli 108 binde gri renk, orjinal deri koltuk ve android teyp+kamera vardı.

Değişen Kaput-sağ arka kapı-sağ arka çamurluk

Boya sol tarafta 2-3 parçada vardı

Tramer 8-10 bin tl gibi

49000 tl ye satıldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
(düzenlendi)
Murat Atagenç yazdı:

Örnek verdiğiniz aracın boyalı parçalarına bakalım, bir de fiyatına. Piyasa fiyatları eğer düştü de haberimiz mi yok? Demek istediğim aracımı 41-42 ye verene kadar 2. araç olarak uzun yolda kullanırım. Yanlış anlamayın düşüncenize saygı duyarım.

Murat Atagenç yazdı:

tarihinde Hüseyin Maviş tarafından düzenlendi
Tekrar olduğu için.
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Örnekteki aracın opsiyonları (bixenon-sunroof-renk) 10bin lira zaten. Boyasız ve kmsi biraz daha düşük olsa 87 değil 97 isterlerdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Aynı araca sahibim 10 yılı devirdik ve başka bir araba bana hiç mantıklı gelmiyor 

241.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

bugün eski bir fordçu sormuştu, İstanbul da ama kendisi. ona bir söyliyeyim.  collection diesel mi detaylar?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Hüseyin Maviş yazdı:

Fiyat olarak yapılan yorumlar kafamdaki fiyatlar gibi. Son olarak 46.500.- TL.ye bırakmayı düşünüyorum. 

Rakam mantıklı km şuan orjinal seviyede mi. Km oynaması muayene kaydında mi serviste mi çıkıyor

Alınacak araç için 1.0 TSI polo highline derim uçmadi ise ikinci ellerde fiyatları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Corolla E170 kasa alınır rahatına bakılır. Peynir ekmek gibi satılıyor acayip bir piyasası var ayrıca ileriye dönük yatırım için de uygundur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Çağlar Bayur yazdı:

bugün eski bir fordçu sormuştu, İstanbul da ama kendisi. ona bir söyliyeyim.  collection diesel mi detaylar?

Merhaba Çağlar bey. Evet araç diesel, hiçbir sıkıntısı yok, rahatlıkla önerebilirsiniz.

Daha önce araçla ilgili bütün detayları hiç saklamadan forumda paylaşmıştım zaten. Kaskosu da Emmi tarafından yapılıyor. Son muayenesini yaptırırken sıkıntı sadece plakalardaki vida deliklerinde çıkmıştı. Bakımlarını yıllık olarak Tuncay Ustaya yaptırıyorum. (Tuncay Ustayı tanıyorsanız arabayı iyi tanıyor, ondan da bilgi alabilirsiniz) Araç 2012 den beridir bende, ilk yıllarda bakımı için oldukça masrafım olmuştu, (Enjektör temizliği, baskı balata, volan değişimi, zamanla değişen sensörler, amortisörler gibi) Km. düşürüldüğünü 2-3 yıl sonra tesadüfen Aksaray Ford servisine uğradığımda öğrenmiştim. (2013 de muayene belgesini o zaman incelediğimde orada yazdığı gözümden nasıl kaçtıysa) 2012 de Focus 1 imi satarken 82k da idi, bu aracı aldığım da da 82k da olunca şüphelenmedim. (Aracı hemşehrimden (!) almıştım) Eksperde motor kaputu ve sol ön çamurluğunun değiştiğini bilerek aldım, çünkü yürüründe sıkıntı yoktu. Tramerde 6186,45 TL. çarpmadan, 542 TL. yedek anahtar kaybettiğimden cihaz çalınması hasar kaydı var.

7 yıldır Shell'den başka yerden mazot almadım. Geçen aylarda sadece forumda satışa çıkarmıştım. Beni vazgeçirenlerin başında da siz varsınız. Vazgeçince triger takımını (devirdaim dahil) ve fren hidrolik yağını komple değiştirdik. Bakımlarında 1 yılı geçirmedim. Özel servis kayıtları, muayene belgeleri elimde.

Araçta Sony teyp, kapı eşikleri ve isofix demiri (orijinal taktım) vardır, aküsü 1 yıllık, lastikleri 2016 üretimi, kışlıkları da vereceğim, kısaca sattıktan sonra utanacağım hiç bir durum yok. Bundan önce 9 tane araba sattım, hiçbirinde de kötü olarak geri dönüş olmadı.

Aracı satmamın nedeni de param var, yatırım amaçlı olarak biraz daha konforlu bir araca binmek. Emekli olmadan önce en fazla 2-3 yılda bir araba değiştirirdim. Şimdi eşimle birlikte torun baktığımız için uzun yola gitmek yok denecek kadar azaldı. 

Merak ettiğiniz başka bir şey varsa telefonumu isteyin özelden vereyim, selamlar.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Rakam mantıklı km şuan orjinal seviyede mi. Km oynaması muayene kaydında mi serviste mi çıkıyor

Alınacak araç için 1.0 TSI polo highline derim uçmadi ise ikinci ellerde fiyatları

Km. si şu anda düşük haliyle duruyor, oynatmadım, ancak Ford servite çalışan bir arkadaştan öğrendiğimize göre yaklaşık 50000 km. düşürüldüğü söylendi. Zaten 2013 de muayenede de yazılmış öncekinden küçük km. diye ama benim gözümden kaçmış, nasılsa sıkıntı yok diye geçtik. Durumu yukarıda ayrıntılı olarak Çağlar bey'e anlattım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Hüseyin Maviş yazdı:

Ben bu forumu bir arkadaş grubu olarak gördüğüm için herkesin samimiyetine inanıp böyle bir karar verdim. Kimseyi aldatacak ve aldanacak duruma düşmemek için böyle bir yol izlemek istedim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-ihtiyactan-satilik-708768365/detay

Fiyat konusunda belki yardımcı olur.

Yazdıklarınızdan kimseyi aldatacak bir mizaç da olmadığınız belli.

Aldanacak duruma düşmemek içinde araç kıyaslamalarını iyi yapmak ve malı ederinden aşağı vermemek gerekir.

Hayırlısı neyse o olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Hüseyin Maviş yazdı:

Selçuk bey, daha önce de sizin öneriniz gibi düşünen arkadaşlar beni satmaktan vazgeçirmişti aracımı. Aslında aracımla aramda sıkı bir bağ var ama 7-8 yıldır kullanıyorum. Bir de yatırım amaçlı olarak yeni model düşündüğüm için satmak istiyorum. Sıfır araçlara da o kadar para vermek de benim için mantıklı değil diye düşünüyorum.

Focus 1 ve 2 kullandığım için değişik markalara yöneldim.

Manuel araçdan yatırım olmaz.

Yeni bi şey  yapacaksanız kafanızdaki eskilerden kurtulmanız gerekir.

İkinci el fiyatından pek anlamam ama bu aracın 50'ye yakın fiyattan satılması gerekir ki satıldığına değsin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Değerli hocam bu model bir araç alacak olsam sizin aracınızı değerlendirebilirim. Ancak fiyatı emsallerinden bir miktar ucuz olmak şartıyla. Çünkü bu forumdasınız. Tanımadığım ilan sahiplerinden + (artınız) var. Ancak rastgele sahibinden ilanlarında görsem km olayı yüzünden ilanı direk kapatırım. Yanlış anlamayın lütfen. Her malın bir alıcısı vardır. Karşı komşum sürekli pert arabalara biniyor. İlanlara göre fiyat biçmek bazen işe yaramıyor. Kimisi 50 lik arabaya 60 yazıyor. Ama satamıyor. Bunu gören başka ilancı bu 60 ediyorsa benimki boyasız km daha iyi diyor 65 yazıyor. Umarım istediğiniz değere satarsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Km. olayı sadece benim başıma gelen bir sıkıntı değil. Piyasada duyduğum o kadar çok benzer durumlar var ama çoğu kişi bu durumu gizliyor veya kendisi düşürüyor satacağı aracının km.sini.

Benim olay hakkında bilgim olur olmaz daha önce de forumda paylaşmıştım. Söylemezsem kimsenin de haberi olmayacaktı.

Ben meslek hayatımda da (uzun yıllar yöneticilik yaptım) kısa vadede çok şey kaybettim ama uzun vadede çok şey kazandım. Yani kimse arkamdan hırsız, üçkağıtçı, sahtekar v.b. demedi, diyemez de.

3-5 lira zarar ederim ama doğruyu söylemek her zaman kazandırır.

Sonuç olarak söylemek istediğim de km. olayının aracın ölü gibi görüntü vermesine de şaşırmadım değil. 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Maviş yazdı:

Merhaba Çağlar bey. Evet araç diesel, hiçbir sıkıntısı yok, rahatlıkla önerebilirsiniz.

ben sizin arabayı önerdim anlattım , ancak alıcının bütçesini sormamıştım, söylediği bütçeye göre ona 2005 aramasını önerdim :)

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hocam koskoca forumda sadece 2 tane 500L olması yakışmıyor. 😊 Gelin 3 yapalım. Yüksek, güzel, konforlu. Değil mi @Selçuk Bakış ?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Çağlar Bayur yazdı:

ben sizin arabayı önerdim anlattım , ancak alıcının bütçesini sormamıştım, söylediği bütçeye göre ona 2005 aramasını önerdim :)

İlgileriniz için çok teşekkür ederim Çağlar bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Maviş yazdı:

İlgileriniz için çok teşekkür ederim Çağlar bey.

açıkça yazayım, bu devirde geçmişi yapılanları tam anlatılan temiz araba bulmak çok zor, pazar daraldıi sıfır alamayan 2.elde temiz arabasını da satmıyor. şahsen araıyor olsam arabınızı alma listeme koyardım. hayırlı satışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hüseyin Maviş yazdı:

Daha önce araçla ilgili bütün detayları hiç saklamadan forumda paylaşmıştım zaten. Kaskosu da Emmi tarafından yapılıyor.

Hocam ne diyorsa odur.

Yıllardır kaskosunu ben yaparım. Kefilim dememe bile gerek yok. 

Yukarda da yazdım. 

Daha dürüst bir satıcının daha bakımlı bir araca denk gelme ihtimali düşüktür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

BO1RNj.jpg

lQ80Rk.jpg

7BpVZv.jpg

Aracımın bugünkü durumu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...