İçeriğe Yönlendir

Bu Sefer Arabamı Satmaya Kesin Karar Verdim Ama Ne Alacağıma Karar Veremedim.

Hüseyin Maviş

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Hocam koskoca forumda sadece 2 tane 500L olması yakışmıyor. 😊 Gelin 3 yapalım. Yüksek, güzel, konforlu. Değil mi @Selçuk Bakış ?

Hocam test ederse zaten almak ister ve alır. 500x bile düşünülebilir 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Aynen. 500 candır. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Selçuk Bakış yazdı:

Eyüp Çetin yazdı:

Aynen. 500 candır. 😊

Gençler beni genç görüp aranıza çekmek istediğiniz için ikinize de teşekkürler. 500 L ve X gençler için gerçekten yakışıklı araçlar. Araçlarınızı kazasız belasız kullanın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Bu bölümde yapılan yorumlarınız ışığında kararsızlığım ve isteklerimde de netleşmeler oldu. Örneğin alacağım araç benzinli olacak, C sınıfı olacak, otomatik vites konusunda ikna oldum. Bu tanımlara uyan araç satıp benim araç model ve fiyatında bir araç alacak olan kişi çıkarsa takas da olabilir. 

(Bir de km. si düşürülmüş araçlar ile arkadaşlara bir önerim var. Satılık araçların km. si ile direksiyon derisindeki aşınma ve eskimeyi karşılaştırın, fazlasıyla karşınıza çıkacaktır. Onlar bilerek ya da bilmeyerek km. si düşürülmüş araç satanlardır.)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
(düzenlendi)

En sonunda stresten kurtuldum. Bugün moderatörümüz sayın @Mehmet Pınar 'ın önerisini değerlendirdim ve uyguladım. Aracımın km. sini tam 50000 km. yükselttirdim. (Her ne kadar daha önce 40-50000 km. tahmin ediyorduk ama sağlam olsun diye 50000 olarak kabul etmiştim indirilme miktarını.)

Fotoğraflarını da belki gerekli olur diye de çektim.

Önce:  https://hizliresim.com/P7AVPO

Sonra: https://hizliresim.com/gPDGZO

tarihinde Hüseyin Maviş tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kasım ortasında bayilere sıfır ibiza'lar geliyomuş :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Maviş

Arabayı sattım. Şimdilik Toyota Corolla'ya doğru meylettim, 2018 veya 2017 model benzinlisi ağırlıklı, lpglisi nasıldır? Bilgilerinize sunarım arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hüseyin Maviş yazdı:

Arabayı sattım. Şimdilik Toyota Corolla'ya doğru meylettim, 2018 veya 2017 model benzinlisi ağırlıklı, lpglisi nasıldır? Bilgilerinize sunarım arkadaşlar.

Hüseyin Bey Hayırlı olsun öncelikle. 

Bence hibrit bir toyota yarış bakın sıfır. Bütçe ne civarda? Sıfır araçlarda fiyatı uygun olanlar çıkıyor bazen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Mehmet Göktürk yazdı:

Hüseyin Bey Hayırlı olsun öncelikle. 

Bence hibrit bir toyota yarış bakın sıfır. Bütçe ne civarda? Sıfır araçlarda fiyatı uygun olanlar çıkıyor bazen.

Teşekkürler hocam. Araba için ayırdığım bütçe 100-110000 TL. Belki memur zihniyeti ama fazlasını bir arabaya yatırmak benim için bayağı anlamsız geliyor. Sanırım benzinli 1,6 Corolla benim için ideal. Lpglisi hakkında sıkıntı yaşayan var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sıfır yeni kasa benzinli düz alabilirsiniz. otomatik de o fiyatlara gelir alabilirsiniz. Boş olsun varsın yeni kasa alın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Sayın hocam Corolla kullanıp mekanik büyük sıkıntı yaşayan var mı onu bile bilmiyorum öyle düşünün :) benzin lpg bakıyorsunuz birde otomatik bulursanız temiz uzun yıllar sağlıklı binersiniz bakımdan bakıma :) Ancak biraz bakındım araçlarda boya atması(kaput bagaj üstü tavan) ve alt kısımlarda paslanma ile ilgili şikayetler var baktığınız modeller arasında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hüseyin Maviş yazdı:

Lpg de sorunsuz bir araç hocam en ufak uyumsuzluk arıza derdi yok. Ayrıca benzinli atmosferikler arasında motoru en seri otomobildir. Özetle Corolla candır üzmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Mehmet Göktürk yazdı:

Sıfır yeni kasa benzinli düz alabilirsiniz. otomatik de o fiyatlara gelir alabilirsiniz. Boş olsun varsın yeni kasa alın. 

Hocam Ankara'da 3 tane plaza aradım, hiçbirinde benzinli Corolla kalmamış. Aramaya devam ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Toyota iyi güzel hoş lakin çok yavan tatsız tuzsuz ruhsuz bir araba gibi geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Metin Akbal yazdı:

Toyota iyi güzel hoş lakin çok yavan tatsız tuzsuz ruhsuz bir araba gibi geliyor bana.

Maceracı adamın Corollayla işi olmaz zaten 😊 Yalnız E170 (2016-2019) Corolla’yı test edip beğendim direksiyonu sert ve hissiyatlı benzinli atmosferik motorun ise aynı kulvardakilere göre tepkisi iyi ve canlı bu yönlerden başarılı diyebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hüseyin Maviş yazdı:

Her yeri orjinal denmiş. BAkımlarını yetkilide yaptırmışsa garanti devam eder. Kontrol edilip alınabilir araç bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Mehmet Göktürk yazdı:

eski kasa bu. yeni kasa olsa tamam.

yanlış mı gördüm.

Hüseyin Maviş yazdı:

Hocam bunun geçmişine baktık, temiz görünüyor, yarın ekspertize sokacağım, almaya niyetliyim. Eski kasa ama ne yapayım?

Sani Gerşon yazdı:

Her yeri orjinal denmiş. BAkımlarını yetkilide yaptırmışsa garanti devam eder. Kontrol edilip alınabilir araç bence.

Evet, geçmiş trafik ve kaskolarına emmi baktı sağ olsun, temizmiş Sani bey. Adamlar istediğin yere götür dediler, yarın baktıracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Çok mantıklı gözüküyor sıfır sıfırdır sonuçta. 115 bin TL pazarlıksız anahtar teslim fiyatı var baz paket Corolla benzinlinin:

https://turkiye.toyota.com.tr/middle/fiyatl_aksesuar.html#YeniCorolla|1.6 Vision

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Çok mantıklı gözüküyor sıfır sıfırdır sonuçta. 115 bin TL pazarlıksız anahtar teslim fiyatı var baz paket Corolla benzinlinin:

https://turkiye.toyota.com.tr/middle/fiyatl_aksesuar.html#YeniCorolla|1.6 Vision

Bence de mantıklı ama Ankara'daki bayilerde araç yok. Ayrıca hurda indirimi ile 115000 TL.

tarihinde Hüseyin Maviş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Koray Demir yazdı:

Maceracı adamın Corollayla işi olmaz zaten 😊 Yalnız E170 (2016-2019) Corolla’yı test edip beğendim direksiyonu sert ve hissiyatlı benzinli atmosferik motorun ise aynı kulvardakilere göre tepkisi iyi ve canlı bu yönlerden başarılı diyebilirim. 

Mesai arkadaşım 2018 ini sıfır aldı. Bindim içime sinmeyen birşeyler var arabada. Aslında herbişeyler var anahtarsız çalışmaya kadar. Ama bi canlılık yok soğuk geliyor. Halbuki biz Almanları soğuk biliriz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Yukarıda paylaştığım 2018 Corollayı aldım. 2023 ün 5. ayına kadar garanti+uzatılmış garantisi var. Dynomoss oto ekspertiz de conta kontrolü dahil ekspertiz yapıldı, sıfır hata ile raporunu da aldım. Forumun anlaşmalı işyeri Dynomoss yetkilisi İsmail Sürücü beyle görüştüm, görevli arkadaşlar sağ olsunlar çok ilgilendiler ve indirim yapıldı. Satana da bana da hayırlı olsun bakalım. Arabayı yarın teslim alacağım, daha sonra konusunu açarım. 

Konu kapatılabilir.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun Hüseyin bey. Bir nebze faydamız dokunduysa ne güzel hepimize :flowers:

Konusunu bekliyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...