İçeriğe Yönlendir

Son 2.0 CRV

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tahir Ak
Lpg konusunda mitsubishi daha dayanıklı gibi bir algı var bende. Kadjarı almadan araştırmıştım, hem asx hem outlander lpg ile sorun yaşayan çok nadir. Tabi bunda aracın nadir olması da etken. Geniş araç isterseniz outlander olabilir, asx de işinize yararsa o da olur. 

Tabi araç bulabilirseniz, şu an baktım 3 tane ilan var. Birinin fiyatı çok yüksek, kaldı iki tane.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-satilik-bakmadan-gecme-738193758/detay
Mitsubishinin son nesil atmosferik motoru adını unuttum. Değişen zamanlı subap ayarlı falan işte onlar da masum değil. Bu konuda galiba en son nesil motorlar göz önüne alınırsa: toyotanın kullandığı valvematic en uyumlu ve en güncel motor diye biliyorum
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

lpg zararsız temiz cillop yakıt değilmiyidi :) tabii motor bunun için özel üretildiyse....

K20 başlıbaşına dertli motor. Orjinal yakıtı ile bile dertli

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

130-140 en fazla. tam otomatik olmalı.

cx-5 veya freelander2. 3.2V6

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Rav4’e bakıyorum. Arka diz mesafesi, şaft tüneli olmayışı. Cx5’e bakıyorum. Arka diz hem dar hem şaft tüneli bolu tüneli gibi. 

Land tecrübem hiç yok. Ona da bakayım. Ama şu rav4’ün 60-80 bin km’liklerine bineyim bakayım trim sesi göğüs olayı bi nasıl. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Toyota corolla 1.6’larda supap iticileri otomatik hidrolikmiş. Yani ayara gerek kalmadan kendi kendine ayarlıyor supapları. Bence güzel bir özellik

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

al geç...

land-rover-lr2-2013-picture-8-610x407.jp

yada boşa şu bu diye bakınmayın, parayı basıp üst düzey araç almadıktan sonra gerisi hikaye aslında, 2. elde alınacak olanlarda ancak 10 yaşında üst düzey araçlar, alacaksam öyle alır adam gibi arabaya binerim şahsen, yoksa almam olur biter :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evet doğru tek, boşa başka şey aramayın. Herkes lr2 alsın, Servet Abi hariç.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İki çoçuk var diyon , kreş masrafları ne kadar bakmanı tavsiye ederşm . :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

lpg’li satılan civiclerde Motor aksamında 75 adet parça değiştirilmiş 

onu belirtmek için söylemiştim, civicte fabrikasyon motor içi metal parçalar değiştiiildi, bunun haricinde lpg ye uyumlu honda diye bir motor yok.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

al geç...

land-rover-lr2-2013-picture-8-610x407.jp

yada boşa şu bu diye bakınmayın, parayı basıp üst düzey araç almadıktan sonra gerisi hikaye aslında, 2. elde alınacak olanlarda ancak 10 yaşında üst düzey araçlar, alacaksam öyle alır adam gibi arabaya binerim şahsen, yoksa almam olur biter :)

bu apayrı bir dünya (o rakama hem de) ... bir kullanan bir de arkasından bakan anlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

onu belirtmek için söylemiştim, civicte fabrikasyon motor içi metal parçalar değiştiiildi, bunun haricinde lpg ye uyumlu honda diye bir motor yok.

bu apayrı bir dünya (o rakama hem de) ... bir kullanan bir de arkasından bakan anlar

hala aklım si4 de, 245 hp. çekiyor beni kendine :) şu si4 ün sorunları nedir? turbo sulu falan demiştiniz, bizde çoğau makine su soğutma destekli sıfır sorunlu, koca makine senelerce arızasız çalışıyor hani dizllerden korkuyorya arkadaşlar, masrafı falan, o masraf açana kadar 2 benzinli motor yer haberleri yok halbuki, neyse nesi sıkıntılı bunların ve çözümü yokmu acep?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şu si4 ün sorunları nedir?

tüketmez yakar fena yakar hali ile iyi yakar, iyi de tüketir çok yakar :) şanzımanı da tırt, bakma, o motor  bu kasanın ruhuna ters, bu kasa alıp ta gazlaaacaaammm diyorsan alma

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

tüketmez yakar fena yakar hali ile iyi yakar, iyi de tüketir çok yakar :) şanzımanı da tırt, bakma, o motor  bu kasanın ruhuna ters, bu kasa alıp ta gazlaaacaaammm diyorsan alma

haydaa yakmaz sömürür demişsin resmen :D, ille dizelde kalacaksın diyorsun yani, ozaman sd4 bakmaya devam ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

td4 hse

sd4 hse de olursa yemede yanında yat demektir :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota corolla 1.6’larda supap iticileri otomatik hidrolikmiş. Yani ayara gerek kalmadan kendi kendine ayarlıyor supapları. Bence güzel bir özellik

Lpg ile sorun olmaz o motorda 

Mahmut Yıldız yazdı:

Evet doğru tek, boşa başka şey aramayın. Herkes lr2 alsın, Servet Abi hariç.

İlla söv diyon yani 

Çağlar Bayur yazdı:

bir de arkasından bakan anlar

S400 at oldu olacak 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

İlla söv diyon yani 

Senin hakkın bitti Abi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

Sağ koltukta yolculuk yapanlar da sayılır mı abi :dribble:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sd4 hse de olursa yemede yanında yat demektir :)

td4 hse ile sd4 hse'nin farkı nedir?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

td4 hse ile sd4 hse'nin farkı nedir?

160 hp. 190hp.

yada battı balık diyip....

LR_IN-ARTICLE-2-680X450_295-467491_680x4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Sağ koltukta yolculuk yapanlar da sayılır mı abi :dribble:

dıştan seyreden bile sayılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

İki çoçuk var diyon , kreş masrafları ne kadar bakmanı tavsiye ederşm . :)

Biri henüz oturamıyor. En büyük masrafı oto koltuğu. Yer kaplıyor :) diğeri anaokulunda. Okuyacak çocuk devlette de okur :) biz devlette okuduk. Şükür yani. Okumazsa servet abinin yanına veririz :)

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Biri henüz oturamıyor. En büyük masrafı oto koltuğu. Yer kaplıyor :) diğeri anaokulunda. Okuyacak çocuk devlette de okur :) biz devlette okuduk. Şükür yani. Okumazsa servet abinin yanına veririz :)

Ben koltuk aldımda, elimde patladı. Kara Cumadan almıştım. Sana vereyim 200 tl den :) Elden teslimde ederim :) Pazarlık koltuk başında olur :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ben koltuk aldımda, elimde patladı. Kara Cumadan almıştım. Sana vereyim 200 tl den :) Elden teslimde ederim :) Pazarlık koltuk başında olur :) 

Aldım. 2.el takılıyorum. Temizini düşüğe alıp kullanıp pahalıya satıyorum. vw gibi yani :) çocuk gereçlerinde epey ikinci el ürün alıp sattım. Resmen kar bile ettim. Mamas papas arabayı 900’e alıp kullanıp 1200’e sattım. Recaro koltuğu 400’e alıp kullanıp 500’e sattım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aldım. 2.el takılıyorum. Temizini düşüğe alıp kullanıp pahalıya satıyorum. vw gibi yani :) çocuk gereçlerinde epey ikinci el ürün alıp sattım. Resmen kar bile ettim. Mamas papas arabayı 900’e alıp kullanıp 1200’e sattım. Recaro koltuğu 400’e alıp kullanıp 500’e sattım

Ben hep zararına sattım .. Elimden çıksında ne olursa olsun modu :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...