İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

devirdaim neden bukadar ucuz olmus sökülüp takılmıs denmiş ama

birde antifirize cok yazmıslar yetkilden sordum 80 lira demişti dogus

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fiyatlar çok iyi, benim aracın devir daim fiyatı kadar bu mesela.

Yeni araçlarda devirdaim trigere bağlı olmadığı için sızdırana kadar devam et dedi benim ustam.Değişimi kolay, lifte kaldır parçayı sök o kadar. V kayışı ile devir daim değişmedi triger bakımında. En fazla yolda kalırsın dedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Fiyatlar çok iyi, benim aracın devir daim fiyatı kadar bu mesela.

Yeni araçlarda devirdaim trigere bağlı olmadığı için sızdırana kadar devam et dedi benim ustam.Değişimi kolay, lifte kaldır parçayı sök o kadar. V kayışı ile devir daim değişmedi triger bakımında. En fazla yolda kalırsın dedi [emoji3]

Benim devirdaim değiştirmek kolay değil. Benimkinde ön tampon ve arkası komple söküldü. Ancak öyle ulaşılabildi. Ben normalde trigeri değiştirmeyecektim. Açılmışken onuda değiştirelim sonra bir daha bunun için işçilik fazla verme diye trigeri de değiştirdim. Ama iyiki de değiştirdim. Yan sanayi çıktı çünkü. Kısaca fiyatlarının iyi olmasının nedeni belli bir yaştaki araçları sanayiye kaptırmamak için zibuzu diye bir şey üretmişler ora sayesinde güya indirim yapıyorlar.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

88000 km deki Fusion aracıma Yetkili serviste triger değişeceğim zaman illa devridaim pompasını da değişeceğiz dediler. Neden diye sorduğumda Ford otosan öyle öneriyor dediler ve değişmedim. O zamanlar servis çalışanları ile şimdiki diyaloğum yoktu. İstanbul, Ankara, İzmit ve Adapazarı bayilerinden fiyat araştırması yaptığımda fiyatlardaki tutarsızlıktan dolayı devridaim ile beraber ilk söylenen fiyatın 1/3 fiyatına sadece trigeri değiştirdim. araç 120 bin km ye geldiğinde devridaim keçesinden ses geldiğini duydum ve servise gidip değiştirdim. Tabi 1,5-2 yıl gibi zaman geçmişti. Çay içerken hocam biz sana o zaman değişelim dedik bunların işçiliği ortak gibi  anlatımlarda bulundular. Bende yaptığım fiyat araştırmasındaki farkları anlatınca güven vermediniz dedim, şimdi olsa değişin derdim dedim. Ustaya, servise güven önemli ayrıca bu işlemlerin sebebi mantıklı cümle ile anlatılmayınca insan kabullenemiyor. 2014 yılında Mondeo aldığımdan beri serviste ne derlerse sorgulamadan yaptırırım onlarda ben hiçbir laf söylemeden fiyat ayarlaması yaparlar. yani birbirimizi artık iyi tanıyoruz.

Mert Gulkokan yazdı:

Devirdaim değişimi olmadan trigeri değiştirmem diyebilecek adam ustadır benim gözümde

Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben insanları anlamıyorum. Triger setini değiştirirken v kayışı devirdaim pompasını neden değiştirmezler. Triger seti yan sanayi değiştirmiş devirdaim pompası orijinal ilk pompası v kayışıda aynı. Ve tekrar şuna karar verdim bundan sonra orijinal parçadan şaşmayacağım. Yan sanayi triger seti 30.000 km de parçalanmış. Belki bakmasam yolda koyacaktı bizi daha pahalıya mal olacaktı. Şimdi orijinal oldu tüm parçalarımız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben aracı aldım ozamanlar 175binde hiç bakım yapmadım sonra 199binde bir devirdaim kitledi kayışı sıyırdı siboplar felan kırılmıstı ozamanlar 3bin civarı para harcamıstım devirdaimi yerinden cekicle zor cıkarmıstık öyle kaynamıstı sanıyorum oda baya eskiydi.

suan araba 268binde gecen silindir kapagı söktügümde conta ile sadece triger kayısını değiştirip geri kapattım

onunda zamanı yaklasıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

27de4991cafc1e31f32384c48666bcab.jpg
Bizim canavarın yanına şehiriçi kullanmak için bu güzellik geldi. Aslında satmak için aldım ama ekonomisi beni benden aldı. Yakmıyor araç resmen kokluyor. 2015 1.4 tdi otomatik kendileri

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bizim canavarın yanına şehiriçi kullanmak için bu güzellik geldi. Aslında satmak için aldım ama ekonomisi beni benden aldı. Yakmıyor araç resmen kokluyor. 2015 1.4 tdi otomatik kendileri

Gayet güzel duruyor abi, şehiriçi ne pratik olur bu.

Piyasasına bakalım hemen sarı siteden, forumda biri araba alınca istemsizce ilgimi çekiyor :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Gayet güzel duruyor abi, şehiriçi ne pratik olur bu.

Piyasasına bakalım hemen sarı siteden, forumda biri araba alınca istemsizce ilgimi çekiyor [emoji4]

Hem pratik hem az yakıyor.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Kaça geldi?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Kazasız belasız, şantiyeye bununla, iş görüşmesine öbürüyle [emoji4]

Metin üstad şantiye kalmadı ki. Sağolsun devlet büyüklerimiz bitirdi bizim gibi inşaat firmaları. İnşaat Yapsam batacam. Yapmasam ülkeme katma değerim yok. Aslında dediğim gibi poloyu al sat yapmak için aldım. Ama şehir içi benim tam istediğim araç gibi geldi. Hiç belli olmaz belki a6 gidecek yada sıkılırsam Polo. Bir ay içinde belli olacak.

75-80 arası

Alıp gelme dahil 80 civarı maliyeti var.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Güzelmiş güle güle kullanın bence ikisinin de yeri ayrı 😉

Faiz oranları düşünce piyasa açılmaya başlamadı mı Bülent Bey?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Güzelmiş güle güle kullanın bence ikisinin de yeri ayrı [emoji6]
Faiz oranları düşünce piyasa açılmaya başlamadı mı Bülent Bey?

Maalesef üstadım. Elde kalmış daireler bir nebze satıldı. Satılanlarda borca gitti. Birde sattığımız fiyata şu anda maledemiyoruz birde işin bu boyutu var. Birde bunlar yetmezmiş gibi Mersin’de ki belediyeler şu anda 7. Ay 2020 kadar imar durumu vermiyor. Yani kısaca inşaat izni vermiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi sizde baro gibi bi şey var mı yoksa yapabilen herkes yapabiliyor mu kanuni olarak? Meraktan soruyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Arda Bülent Güzel yazdı:

Mersin’de ki belediyeler şu anda 7. Ay 2020 kadar imar durumu vermiyor. Yani kısaca inşaat izni vermiyor.

Ee nedenmiş abi o? Kentsel dönüşüm mü? 1.5 sene bekledim ben İstanbulda yerel belediyede bu olayı ama bütün ilde olması açıklama yaptılar mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Emre Şimşek yazdı:

Abi sizde baro gibi bi şey var mı yoksa yapabilen herkes yapabiliyor mu kanuni olarak? Meraktan soruyorum.

Sektöre giriş alamet-i seziyorum. 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bizde baro gibi birşey yok. Herkes yapabilir. Bu yüzden ayaklar altında olan bir meslek ya. Bir berber berber dükkanı açmak için 6 ay kursa gitmesi lazım bizde böyle birşey bile yok. Paran var tamam bina yap. İşten anlamayan Kişiler yüzünden kalitesiz binalar çok maalesef.
Ee nedenmiş abi o? Kentsel dönüşüm mü? 1.5 sene bekledim ben İstanbulda yerel belediyede bu olayı ama bütün ilde olması açıklama yaptılar mı ?

Herkes birşey diyor o yüzden tam bir Bilgi veremem. Zaten şu anda inşaat yapmak istemediğim için çok araştırmadım nedenini.

Sektöre giriş alamet-i seziyorum. [emoji3]

Başlasın başlasın. Oda girdiğine pişman olsun saçlarına beyazlar düşsün. [emoji23][emoji23]
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok şükür o kadar param yok da. Bir gün kendim ev yapmak istiyorum nasipse. Her şey ama her şeyini istediğim gibi yapmak istiyorum 😊 Belki bi 20 yıl sonra falan 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arda Bülent Güzel yazdı:

Yakmıyor araç resmen kokluyor. 2015 1.4 tdi otomatik kendileri

Yakmayan araba çok keyifli bişeymiş ya.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Arda Bülent Güzel yazdı:

satarsak kaç yazalılır etiketine ?

Sizin bana yazdığınız bir yorum geldi aklıma NE çok araba değiştiriyorsunuz diye,teee panda zamanında😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
satarsak kaç yazalılır etiketine ?
Sizin bana yazdığınız bir yorum geldi aklıma NE çok araba değiştiriyorsunuz diye,teee panda zamanında[emoji28]

Fikri bey ilanı var sarı sitede polonun ancak burası paylaşım yeri olarak gördüğüm için burda ticaret yapmak istemediğim için burda satmak istemiyorum aslında. Onun için burda fiyat yazmayayım üstadım. Ben çok araba değiştiriyorsunuz size yazık anlamında demişimdir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Arda Bülent Güzel yazdı:

Fikri bey ilanı var sarı sitede polonun ancak burası paylaşım yeri olarak gördüğüm için burda ticaret yapmak istemediğim için burda satmak istemiyorum aslında. Onun için burda fiyat yazmayayım üstadım. Ben çok araba değiştiriyorsunuz size yazık anlamında demişimdir.

eyvallah,severim sizi ve takip ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...