İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Emre Şimşek
Arda Bülent Güzel yazdı:

Önereceğin bir ürün varmı Emre

Würth

Çok sık kullanmamak lazım abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

saf aseton ve selülozik tiner kombosu. grand cherokee tamamının biteceğini düşündüğüm kadar uzun yolda 7 8 saat boyunca, tam depoda yarım litre kadar kullandım iki kez. birşeyler temizlediği kesin. duman azalıyor. DPF yok zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mazota konulan katkı dpf dolmasını engeller mi? Katkının amacı motor içinde biriken kurumu temizlemek değil mi, kurum oluşmasını da mı engeller?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bence engelleyemez. sonuçta yanan birşey var, alt devir de kısa mesafede motor ısınmadan kullanım  en çok kuruma sebep veren şey.

enjektör tamir videolarını izlerseniz, çıkan enjektörlerin uçlarının resmen zift gibi kaplı olduğunu görürsünüz.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Dogan Arsiray yazdı:

saf aseton ve selülozik tiner kombosu. grand cherokee tamamının biteceğini düşündüğüm kadar uzun yolda 7 8 saat boyunca, tam depoda yarım litre kadar kullandım iki kez. birşeyler temizlediği kesin. duman azalıyor. DPF yok zaten.

bi karısım yapta senden alalım abi dizel olsun yakında mersin'e gidecem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim de düşüncem enjektör ne kadar temizse yanma da o kadar düzgün gerçekleşir ve daha az kurum oluşur şeklinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sık dpf temizliği hayra alamet değil, enjektöre bakılmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Arda Bülent Güzel yazdı:

Dün araçtan partikül filtresi uyarısı geldi. Normalde aracın kendisi jenerasyona girer kendisini temizler. Otobana çıkıp 30 dakika 70 km hızda 3500 devirde ciğerlerini açtık. Uyarı işareti gitti. Ancak anlamadığım Shell den başka yakıt almıyorum günlük ortalama 60-70 km yol yapıyorum orta sertlikte kullanıyorum. Partikül filtresi nasıl dolar anlamıyorum.

Shell mazotu şehir içi kullanıma uygun değil aynı sorunu Octavia ile bende çok yaşadım.. Opet mazotu biraz daha ince onu kullanınca sorun biraz daha azalmıştı bende...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben korkarım valla böyle karışımlardan. [emoji3526]
Mazota konulan katkı dpf dolmasını engeller mi? Katkının amacı motor içinde biriken kurumu temizlemek değil mi, kurum oluşmasını da mı engeller?

Bende bilmiyorum. Aslında mantık olarak kurum olmasını engellemesi lazım.
bi karısım yapta senden alalım abi dizel olsun yakında mersin'e gidecem [emoji4]

Gelirken Mersin’e getir karışımı ozaman [emoji12]
Benim de düşüncem enjektör ne kadar temizse yanma da o kadar düzgün gerçekleşir ve daha az kurum oluşur şeklinde. 

Olabilir aslında. Enjektör temizleyici sallayım bir tane.
Sık dpf temizliği hayra alamet değil, enjektöre bakılmalı.

Yetkili servis haftada bir arabanın jenerasyon yapmasının normal olduğunu söylüyor.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Shell mazotu şehir içi kullanıma uygun değil aynı sorunu Octavia ile bende çok yaşadım.. Opet mazotu biraz daha ince onu kullanınca sorun biraz daha azalmıştı bende...

Kemal üstadım. Shell kullanmayı bırakayım ozaman. Opet kullandığımda da sanki motor sesli çalışıyor gibi geliyor bana.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bence tam tersi, Opet kalın Shell ince. Shell'in enjektörleri daha temiz tutacağını düşünüyorum.

BP'nin de bu konuda önemli iddiaları var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Az once doldurdum yine shelden

Mazotlar arasinda o kadar fark dogacagini sanmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Arda Bülent Güzel yazdı:

Kemal üstadım. Shell kullanmayı bırakayım ozaman. Opet kullandığımda da sanki motor sesli çalışıyor gibi geliyor bana.

Shell dizeller arasında en sessiz olanıdır her daim V-Power.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bence tam tersi, Opet kalın Shell ince. Shell'in enjektörleri daha temiz tutacağını düşünüyorum.

BP'nin de bu konuda önemli iddiaları var.

Yarın yetkili servise gidip yinede bir inceleteceğim. Sorun var mı yok mu diye. Kafam rahat olsun çünkü. Bp için ise Mersin’de en uygun yakıt bp de korkuyorum aslında. Shell 6.60 tl. bp 5.98 tl litresi.

Shell dizeller arasında en sessiz olanıdır her daim V-Power.

Aynen V - Power başkasını koymadım bu araca.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Gaza biraz dokun Abicim [emoji1]

Selçuk valla dokunuyorum ya. 1700 devirde vites değiştiriyor. 4-5 vites derken yol bitiyor zaten. [emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Arda Bülent Güzel yazdı:

Selçuk valla dokunuyorum ya. 1700 devirde vites değiştiriyor. 4-5 vites derken yol bitiyor zaten. emoji23.png

Sport mod mantıklı geliyor, arada sport modda kullan bence de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Nerde 240 km ile giderken hortum patlatan bmw, nerde 1700 devirde kurum bağlayan audi. Ahhh ahh

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

Dün araçtan partikül filtresi uyarısı geldi. Normalde aracın kendisi jenerasyona girer kendisini temizler. Otobana çıkıp 30 dakika 70 km hızda 3500 devirde ciğerlerini açtık. Uyarı işareti gitti. Ancak anlamadığım Shell den başka yakıt almıyorum günlük ortalama 60-70 km yol yapıyorum orta sertlikte kullanıyorum. Partikül filtresi nasıl dolar anlamıyorum.

dolmak için orada, ayrıca belki kül birikmişse daha sık rejenerasyon yapar, kül max olunca da benden bu kadar der ve sukoyverir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Temmuz 2014 den beri 80k km dir opetten dizel yakıt alıyorum. Ara sıra devirli kullanırım şimdiye kadar araçta hiç rejenerasyon yapıyor veya dof doldu gibi uyarı almadım. Bir defa yağ seviyesini kontrol edin dedi o zamanda yağ ekledim. Yazı kaybolmadı servise gittim yıl dolmadan 15000 km dolmuş bakim için uyarıyı vermiş bakım yapılınca  yazı silindi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben kapalı otoparkta sabah soğuk marş sonrasında Shell'de aşırı kötü koku alıyordum. Sonradan BP 'ye döndüm koku bariz azaldı. Şuan hala BP den alıyorum,

Hopi ile her doluma 20 lira civarında hediye veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Salı günü aracı servise bıraktım. Çünkü partikül filtresi sürekli dolmaya ve uyarı vermeye başlamıştı. Sonucu çıktı bugün. Egr sizlere ömür. Bizden önceki arkadaşın yanlış tercihleri bu olaya neden olmuş ve egr delinmiş ve içi bildiğiniz kurum bağlamış.

3438a2b2df8bf139688270f1e6ed7459.jpg929ec49fa58d9edfe135458dde8c0b33.jpg
Yarın egr ve içi dolan borular değişecek. Kısmetse aracı yarın teslim alacam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, neden bu kadar kurum bağlamış acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...