İçeriğe Yönlendir

Peugeot 3008 GT Line Boya Hakkında.

Mutlu Kanter

Recommended Posts

Mutlu Kanter

Merhaba Arkadaşlar ,

2017 model Pug 3008 gtline aracım var.Aracımda tavandaki  siyah  boyalı kısımda   kalkma  gördüm  yetkili servise gittim.Boyanın kalkmasının kuş pisliğinden olduğunu  söylediler.

İstersem tavanı  boyayabileceklerini(müşteri memnuyeti kapsamında)  söylediler.Ben bu durumu kabul etmedim.Genel merkezi aradım.Tavanı boyalı aracı ne kullanacağımı nede satarken açıklayabileceğimi. söyledim.Genel merkez 'de benim ne  istediğimi  sordu ben arabamı sıfır  araba ile değiştirmelerini söyledim.Kabul ettiler 1/1.5 ay gibi sürede  telefon ile yaptığım görüşmeler  neticesinde  aracın  bulunduğunu söylediler  belirli bir ücrete  mukabil (45K) değiştirebileceklerini  söylediler. konu hakkında  sizlerinde  fikirlerinizi  merak ediyorum.

Konuyu  bu bölüme  açtım yanlış ise uygun yere almanızı  rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam anlamadım. 45k siz ödedikten sonra sıfır araç mı veriyorlar?

Sizin aracı satsanız ne kadar eder? Üstüne 45k ekleyince sattıktan sonra sıfır alamıyor musunuz normal şekilde?

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
Mutlu Kanter yazdı:

Genel merkez 'de benim ne  istediğimi  sordu ben arabamı sıfır  araba ile değiştirmelerini söyledim.Kabul ettiler

Şurayı okuyunca, yok artık bu kadar kolay kabul etmiş olamazlar dedim içimden. Sonra 45.000 TL 'cik farkı duyunca ne olduğunu anladım :D 

• Beğen 6
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter
Sani Gerşon yazdı:

Tam anlamadım. 45k siz ödedikten sonra sıfır araç mı veriyorlar?

Sizin aracı satsanız ne kadar eder? Üstüne 45k ekleyince sattıktan sonra sıfır alamıyor musunuz normal şekilde?

Evet ben  45 K  ödeyince   sıfır   araç veriyorlar .Benim aracım mevcut durumunu  gözününe aldığımda  200/210 K arası  gidebilir diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mutlu Kanter yazdı:

Evet ben  45 K  ödeyince   sıfır   araç veriyorlar .Benim aracım mevcut durumunu  gözününe aldığımda  200/210 K arası  gidebilir diye düşünüyorum 

Sıfırı ne kadar bayiide?

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter
Sani Gerşon yazdı:

Sıfırı ne kadar bayiide?

287 K  liste fiyatı   

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Şu an ki araç 1,6 bluehdi, eat6, 120 ps

Yeni araç 1,5  bluehdi, eat8, 130 ps ise

Aracınız 50 bin km üstü ve bu aracı seviyorsanız, sıfır araç ile 5 sene daha binerim diyorsanız olabilir. Hele de tavanı boyalı olunca satarken öcü muamelesi göreceği için moralinizi de bozacaklardır. Bunlar sizin için önemliyse olabilir ama benim için 45 bin tl çok para ve aynı araç için fazladan para vermek istemezdim. Yani ben olsam yapmazdım. Seçim sizin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Boya atması dediğiniz kısmın resminide yüklerseniz yorum yapmak kolaylaşacak.Çünkü nasıl bir boya kusuru söz konusu olmuş görmek lazım.Açıkcası ufak bir boya atması için araç değişmeye veya tavanı boyatmaya gerek duymazdım.Onun yerine 2 3 bakım veya 1 2 sene garanti uzatımı teklif ederdim.

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter
Mahmut Yıldız yazdı:

Şu an ki araç 1,6 bluehdi, eat6, 120 ps

Yeni araç 1,5  bluehdi, eat8, 130 ps ise

Aracınız 50 bin km üstü ve bu aracı seviyorsanız, sıfır araç ile 5 sene daha binerim diyorsanız olabilir. Hele de tavanı boyalı olunca satarken öcü muamelesi göreceği için moralinizi de bozacaklardır. Bunlar sizin için önemliyse olabilir ama benim için 45 bin tl çok para ve aynı araç için fazladan para vermek istemezdim. Yani ben olsam yapmazdım. Seçim sizin.

Bu aracıda uzun yıllar kullanırım diye almıştım.Ama  böyle bir sorun çıktı. Boyanması hem beni  hem satacağım zaman  alıcısını   aşırı derecede rahatsız eder .bu  yüzden  değiştirmek mantıklı geldi Evet  1.5 bluehdi eat8 130 ps li araç veriyorlar.Yanında   müşteri memnuniyeti  açısından  ilave iki yıl garanti +komple seramik kaplama+dört teker yalıtım+taban yalıtım+ön kaput koruma   verdiler , ayrıca tavanıda film  çekip  korumaya alın diyeceğim. :) malum durum ortada 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter
Ahmet Türedi yazdı:

Boya atması dediğiniz kısmın resminide yüklerseniz yorum yapmak kolaylaşacak.Çünkü nasıl bir boya kusuru söz konusu olmuş görmek lazım.Açıkcası ufak bir boya atması için araç değişmeye veya tavanı boyatmaya gerek duymazdım.Onun yerine 2 3 bakım veya 1 2 sene garanti uzatımı teklif ederdim.

Resim yükleme konusunda  fabrikada   engelli olduğu için yapamıyorum.   araçın o şekilde   olması  beni psikolojik olarak etkileyeceği  için  direk  değiştirin dedim bakım veya  iki yılı   ilave garantiyi zaten verdiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nasıl zengin karakterli bir ülkeyiz, genel kanaat olarak boya görünce arabaların değeri çöpe gidiyor

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

nasıl zengin karakterli bir ülkeyiz, genel kanaat olarak boya görünce arabaların değeri çöpe gidiyor

Pejo ne içmiş ben de onu çözemedim. Müşterisi hazır demek hemen satacak boyayıp :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Pejo ne içmiş ben de onu çözemedim. Müşterisi hazır demek hemen satacak boyayıp [emoji4]

Şu 3008 de nasıl bir keramet varsa burada ki bayi ayda 6-7 tane sıfır satışı yapıyor. Acayip tutuyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Yeldan yazdı:

Şu 3008 de nasıl bir keramet varsa burada ki bayi ayda 6-7 tane sıfır satışı yapıyor. Acayip tutuyor.

pahalıya çıktı lansmandan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

E satmaması lazım o zaman

öyle olmuyo o işler yüksek konumlanır nispeten az satar çok kar bırakır, (nispeten)

canlı örneği şkoda

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
öyle olmuyo o işler yüksek konumlanır nispeten az satar çok kar bırakır, (nispeten)
canlı örneği şkoda

Trump teorisi diyorsun
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Yeldan yazdı:

Trump teorisi diyorsun

o emlakçı, ama prensipte benzer tarafları olur otomotiv ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mutlu Kanter yazdı:

Merhaba Arkadaşlar ,

2017 model Pug 3008 gtline aracım var.Aracımda tavandaki  siyah  boyalı kısımda   kalkma  gördüm  yetkili servise gittim.Boyanın kalkmasının kuş pisliğinden olduğunu  söylediler.

İstersem tavanı  boyayabileceklerini(müşteri memnuyeti kapsamında)  söylediler.Ben bu durumu kabul etmedim.Genel merkezi aradım.Tavanı boyalı aracı ne kullanacağımı nede satarken açıklayabileceğimi. söyledim.Genel merkez 'de benim ne  istediğimi  sordu ben arabamı sıfır  araba ile değiştirmelerini söyledim.Kabul ettiler 1/1.5 ay gibi sürede  telefon ile yaptığım görüşmeler  neticesinde  aracın  bulunduğunu söylediler  belirli bir ücrete  mukabil (45K) değiştirebileceklerini  söylediler. konu hakkında  sizlerinde  fikirlerinizi  merak ediyorum.

Konuyu  bu bölüme  açtım yanlış ise uygun yere almanızı  rica ediyorum.

GT line olanların tavan panaromik cam değil mi?

Yani sadece bir kısmı metal boyalı değil mi?

Eğer öyle ise boyatın gitsin, 45bin e değmez ve o kısım boyalı ama cam tavan değişmemiş ise alacak müşterisi salak değilse anlayacaktır bu şekilde bir durumdan olduğunu.
Ayrıca şu anki halini ve boyanmış halini adım adım fotoğraflayın elinizde dursun.

Aracınızı satarken bu boya yüzünden 45bin değer kaybedeceğini hiç sanmam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

bütçe var ise değiştirin ben olsam değiştiririm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Bir arkadaşım alacaktı düzcede bulunan bir 3008 bakarmisin dedi,  gittim kullandım gösterge paneli dışında bir özelliği yoktu. Arkadaşa aldırmadım,  ama  millet görüntüsüne aşık.  Bence kesinlikle parasının aracı değil.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pejo ne içmiş ben de onu çözemedim. Müşterisi hazır demek hemen satacak boyayıp :)

Mert Yeldan yazdı:

Tip, az yakan pejo motoru ve sorunsuz otomatik şanzıman. Üçü bir arada.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bir arkadaşım alacaktı düzcede bulunan bir 3008 bakarmisin dedi,  gittim kullandım gösterge paneli dışında bir özelliği yoktu. Arkadaşa aldırmadım,  ama  millet görüntüsüne aşık.  Bence kesinlikle parasının aracı değil.

Ben test sürüşü yapmıştım, beğenmiştim. İçi çok cezbedici. Dışı da görece güzel.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bence maddi güç varsa değiştirin. Anladığım kadarı ile içinize sinmiyor. Sinmeyince araçla bağınız kalmaz, hrr geçen gün sizi huzursuz eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter
Furkan Avcı yazdı:

GT line olanların tavan panaromik cam değil mi?

Yani sadece bir kısmı metal boyalı değil mi?

Eğer öyle ise boyatın gitsin, 45bin e değmez ve o kısım boyalı ama cam tavan değişmemiş ise alacak müşterisi salak değilse anlayacaktır bu şekilde bir durumdan olduğunu.
Ayrıca şu anki halini ve boyanmış halini adım adım fotoğraflayın elinizde dursun.

Aracınızı satarken bu boya yüzünden 45bin değer kaybedeceğini hiç sanmam.

Cam tavam ve sunroof  var ama   zamanla   bölge büyüyecek  ve  zaten  45k 1,5  bluehdi, eat8, 130 ps  olduğu için veriyorum 

Hacı Şenyurt yazdı:

Bence maddi güç varsa değiştirin. Anladığım kadarı ile içinize sinmiyor. Sinmeyince araçla bağınız kalmaz, hrr geçen gün sizi huzursuz eder.

evet  araba  konusunda  biraz titizim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...