İçeriğe Yönlendir

Arabam - Citroen C5 1.6 Hdi Confort

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Furkan Avcı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yükselme olayı über harbiden, yanlız geçen sene bizim şoföre sorduydum, S350 4 matic, körük başına 15 bin tl dediydi,  bu sınıf merso patron ayarında yani para bol olacak, benim ocağımı söndürürdü gerçekten, işletme maliyetide cabası...

ama C5 pnömatik tam cillop, diğer topoğraf arkadaşımın 1.6 dizel olanı vardı, biraz gezdim rahattı harbiden, havalı süspansiyonu yoktu onun, yinede  sevdiydim, motor yetersizdi evet ama araba güzeldi, rahattı vs. çirkin falanda değildi bu arada :)

O sıfırı orjinal mercedes servisten istersen. Duruma göre 1000 TL tamir, maksimum 5.000 TL ye yenisi alınabiliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bazı incelikleri zamanla keşfediyorum. Hoşuma da giden şeyler. 

Mesela:

Kontağı kapattın ama camın açık kaldığını fark ettin. Tekrar kontak açmaya gerek yok. Cam kapama yönüne bas in. açık camı kapatabiliyorsun.. 

Zaten uzaktan kumandada kilitleme butonuna basınca da kapanıyor ama. kapıdaki cam düğmesinden kapanabilmesi bir incelik olmuş. 

Bu tür ince nüanslar kontak kapandıktan sonra belirli bir süre içinde yapılabiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mesela:
Kontağı kapattın ama camın açık kaldığını fark ettin. Tekrar kontak açmaya gerek yok. Cam kapama yönüne bas in. açık camı kapatabiliyorsun.. 
Zaten uzaktan kumandada kilitleme butonuna basınca da kapanıyor ama. kapıdaki cam düğmesinden kapanabilmesi bir incelik olmuş. 
Bu tür ince nüanslar kontak kapandıktan sonra belirli bir süre içinde yapılabiliyor. 
Kadjar'da kontak kapandıktan sonra şoför kapısı açılıncaya kadar düğmeden cam açıp kapanıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kadjar'da kontak kapandıktan sonra şoför kapısı açılıncaya kadar düğmeden cam açıp kapanıyor.

Bu da aynı demeki.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu da aynı demeki.

Abi senin arabada kapıyı açınca bile kapanabiliyordu sanki. Çünkü bana bu özelliği gösterdiğinde kapıyı açmıştın :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu da aynı demeki.
Bende de ayni.
Özyürek, senin silecekler kaput kapaliyken kaldirilabiliyor mu? Cami silmek istediginde silecekleri kolayca kaldirabiliyor musun?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Abi senin arabada kapıyı açınca bile kapanabiliyordu sanki. Çünkü bana bu özelliği gösterdiğinde kapıyı açmıştın :) 

Evet hatırladım.. 

Kapıyı açınca da çalışıyor benimki. 

Önder Özcan yazdı:

Bende de ayni.
Özyürek, senin silecekler kaput kapaliyken kaldirilabiliyor mu? Cami silmek istediginde silecekleri kolayca kaldirabiliyor musun?

Hayır.. Kalkmıyor. 

Servis modunu öğrendim, 

Kontağı kapadıktan sonra auto yönüne kolu bir kez çekince silecekler açılıp dik vaziyette kenarda duruyorlar.. O vaziyette iken kalkıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır.. Kalkmıyor. 

Servis modunu öğrendim, 

Kontağı kapadıktan sonra auto yönüne kolu bir kez çekince silecekler açılıp dik vaziyette kenarda duruyorlar.. O vaziyette iken kalkıyorlar. 

İyi yaptın öğrendin de. Ben öğretecektim :D  Bilmediğin bir güzellik diyecektim, ondan sordum.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

İyi yaptın öğrendin de. Ben öğretecektim :D  Bilmediğin bir güzellik diyecektim, ondan sordum.

Düşün.. bulursun sen bişey :)

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

İyi yaptın öğrendin de. Ben öğretecektim [emoji3]  Bilmediğin bir güzellik diyecektim, ondan sordum.
[emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mesela:

Pejo ile ayniysa sistem kontak kapatildiktan sonra belli bir sure icin yapilabiliyor. Kapi acilsa da acilmasa da ayni. Sileceklerin de ayni sekilde.

Kontagi kapatmadan once silecekler calisiyorsa kontak kapansa bile hareketi tamamliyor. Focus camin yarisinda birakiyordu.

Bir de enerji tasarrufu modu var ki bu biraz gicik bir olay. Araba calismiyorken  akunun durumuna gore en fazla yarim saat muzik dinlemeye izin veriyor. En azindan pejoda boyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Müziğe izin veriyor ama teybin ışıklarını açmıyor. Ekran aktif

Tasarruf moduna çabuk geçiyor. 3-5 dakka sürmeden tüm elektriği kesiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Müziğe izin veriyor ama teybin ışıklarını açmıyor. Ekran aktif

Tasarruf moduna çabuk geçiyor. 3-5 dakka sürmeden tüm elektriği kesiyor.

Elektrigi kisa surede kesiyor zaten de bir sure sonra müziği de kapatıyor bende. Bunu yaparken enerji tasarrufu modu aktif diye yaziyor ekranda. Bir ara denk gelirse dene istersen emmi. Yarim saatten fazla dinletecek mi bakalim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
O sıfırı orjinal mercedes servisten istersen. Duruma göre 1000 TL tamir, maksimum 5.000 TL ye yenisi alınabiliyor
Himm fena değilmiş, bunun körüğü kamyonlardaki gibi degisiyorsa o zaman sadece körük parasina işi bitiririz, şahsen Tır çekicisi koruklerini kendim degismisligim var, gayet basittir körük getir yeter [emoji3]
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

@Mehmet Ozyurek Abi silecekleri değiştireceksin sanirim. Dikkatli olmalısın, genelde silecek koluyla uğraşırken düşürüp cami çatlatiyorlar.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Eren Gökmen yazdı:

Elektrigi kisa surede kesiyor zaten de bir sure sonra müziği de kapatıyor bende. Bunu yaparken enerji tasarrufu modu aktif diye yaziyor ekranda. Bir ara denk gelirse dene istersen emmi. Yarim saatten fazla dinletecek mi bakalim

Benim C5 te de öyleydi. 20 mi 30 dakika mı ne sonra tüm elektriği kesip eco mod gibi birşey yazıyordu, teyp de kapanıyordu ve eco moddan çıkmak için yarım kontak yetmiyordu, marşa basıp çalıştırmak gerekiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Fransızlar böyle galiba Renault da 20 dakika veriyor sonra Enerji tasarrufu modu aktif yazıyor kapıları kilitleyip açınca tekrar 20 dakika veriyor iç aydınlatma da kapanıyor o anda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

@Mehmet Ozyurek Abi silecekleri değiştireceksin sanirim. Dikkatli olmalısın, genelde silecek koluyla uğraşırken düşürüp cami çatlatiyorlar.

Bunun hakkında tamircim uyarmıştı.. 

Boşta havada tutma, sileceği sökünce kolu cama mutlaka yatır, kendi düşerse kırar demişti.

Hatırladım şimdi.. Sağol komutanım.  

Önder Özcan yazdı:

eco moddan çıkmak için yarım kontak yetmiyordu, marşa basıp çalıştırmak gerekiyordu.

Hala aynı.. Marş gerekiyor ve çok mantıklı geldi bana.. 

Motor, ben bi çalışayım önce diyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Camı kilitleyince arka kapılardaki çocuk kilidi de kapanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

çocuk kilidi solda şoför cam kontrol ünitesinde, arka kapıyı ve camları kilitliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Komutanım çok geliştirdi kendini, takip ediyorum YouTube dan.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Komutanım çok geliştirdi kendini, takip ediyorum YouTube dan.

Çoğu kişi nasıl yaptığı hakkında detaylı bilgi vermez veya göstermez ama bütün aşamaları güzelce videoda gösteriyor. 
İşçiliğini ve tasarımlarını çok beğeniyorum bende.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...