İçeriğe Yönlendir

Arabam - Citroen C5 1.6 Hdi Confort

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

C5'i alalı 18 ay olmuş.. 

Bu günlerde bunu satıp bir suv yada mpv alayım diye yoğun olarak düşündüm.. 

Ancak şimdilik erteledim ve C5'i bakım için servise bıraktım.. 

Garanti kapsamında triger ve gergileri değişecek..

Bunlar satılırken triger değişimi hediyeli olarak satılmış, 120 bin km yi geçtikten sonra değişim yapmak şartıyla garanti kapsamında değişiyor.

Sonuç

Triger ve gergiler değişecek

Ayrıca, garanti dışı devir daim, V kayışı ve antifriz değişecek.. 1100 lira telep ettiler.. Onlar da değişiyor.. 

• Beğen 11
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5'i alalı 18 ay olmuş.. 

Bu günlerde bunu satıp bir suv yada mpv alayım diye yoğun olarak düşündüm.. 

Ancak şimdilik erteledim ve C5'i bakım için servise bıraktım.. 

Garanti kapsamında triger ve gergileri değişecek..

Bunlar satılırken triger değişimi hediyeli olarak satılmış, 120 bin km yi geçtikten sonra değişim yapmak şartıyla garanti kapsamında değişiyor.

Sonuç

Triger ve gergiler değişecek

Ayrıca, garanti dışı devir daim, V kayışı ve antifriz değişecek.. 1100 lira telep ettiler.. Onlar da değişiyor.. 

Hangi servise bıraktın nerdesin ki :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hangi servise bıraktın nerdesin ki :)

Kartal'da.. Çarşamba günü geldim. Buralardayım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada.. kısa bilgi.. 

Araç 18 aydır bende.. 

Bu süre zarfında, bir defa akü bitmesi kaynaklı havalandırma çalışmaz oldu, Çağlar birini tavsiye etti, bir yol gösterildi.. Şokladım düzeldi. 

Bir defa iç aks körüğünün yırtılmış olduğunu gördüm onu değiştirdim.. 

Geçenlerde de dış aks körüğü yırtılmış, geç fark ettim, dış aks kafası bozulmuş onu değiştirdim.. Bunlar dışında sadece periyodik yağ filtre bakımı yaptım.. 

Herhangi başka bir sorunum olmadı. 

Çekişi yeterli, gitmek istediğin hızla götürebiliyor. tüketimi aşırı memnun edici.. 

Isınması çok iyi, zaten elektrikli rezistans var.. Soğutması çok iyi. Aşırı konforlu bir araç. 

İç aksamda deforme olan yerleri zaten boyamıştım.

Bir süre daha kullanacağım. . 

Şu an tek sorunum sürücü koltuğu minderi aşınması.. Oto döşemeciler onarım yapamıyor. Ben de kılıf sevmiyorum. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oto döşemeciler onarım yapamıyor. Ben de kılıf sevmiyorum. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.. 

kılıfı sev kılıfsız gezilmez

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu arada.. kısa bilgi.. 

Araç 18 aydır bende.. 

Bu süre zarfında, bir defa akü bitmesi kaynaklı havalandırma çalışmaz oldu, Çağlar birini tavsiye etti, bir yol gösterildi.. Şokladım düzeldi. 

Bir defa iç aks körüğünün yırtılmış olduğunu gördüm onu değiştirdim.. 

Geçenlerde de dış aks körüğü yırtılmış, geç fark ettim, dış aks kafası bozulmuş onu değiştirdim.. Bunlar dışında sadece periyodik yağ filtre bakımı yaptım.. 

Herhangi başka bir sorunum olmadı. 

Çekişi yeterli, gitmek istediğin hızla götürebiliyor. tüketimi aşırı memnun edici.. 

Isınması çok iyi, zaten elektrikli rezistans var.. Soğutması çok iyi. Aşırı konforlu bir araç. 

İç aksamda deforme olan yerleri zaten boyamıştım.

Bir süre daha kullanacağım. . 

Şu an tek sorunum sürücü koltuğu minderi aşınması.. Oto döşemeciler onarım yapamıyor. Ben de kılıf sevmiyorum. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.. 

Mehmet abi düzcede yaptırız döşemenin aşınan parcasını sadece parca veya olarak degiştiryorlar

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

hazır sana tam demişken yarın bende çıkıp insem olmassa düzeceye fiestanın koltuk döşemesi dikişi kenardan bırakmısdı bahane ile bende yaptırsam 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Döşeme süngere sabitlenmiş yapıştırılarak, çok usta baktı ama çözüm bulunamadı..sıfırdan yapacak kırık (*) bir usta lazım:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Cem Işık yazdı:

Döşeme süngere sabitlenmiş yapıştırılarak, çok usta baktı ama çözüm bulunamadı..

Mehmet abinin araba içinmi yazdınız cem bey 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erkan Işık yazdı:

Mehmet abinin araba içinmi yazdınız cem bey 

Aynen öyle. Baktık inceledik. Çare bulamadık:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

Mehmet abi bende kılıf bakmısdım bir aralar passata sonra forumda artcar da yaptırılmıs koltuk gördüm kılf parasının 3 katı fiyatı görünce dedim abi alayım görmeden aldım sonra gidip aracdan sökdük koltukları o abmizde almanyadan higline koltukları almıs gelmiş onalrı takdı hava yastıklarına kadar üstünde idi şuan hala kullanıyorum çıkma da bakılabılır eger çok kötü ise

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erkan Işık yazdı:

Mehmet abi bende kılıf bakmısdım bir aralar passata sonra forumda artcar da yaptırılmıs koltuk gördüm kılf parasının 3 katı fiyatı görünce dedim abi alayım görmeden aldım sonra gidip aracdan sökdük koltukları o abmizde almanyadan higline koltukları almıs gelmiş onalrı takdı hava yastıklarına kadar üstünde idi şuan hala kullanıyorum çıkma da bakılabılır eger çok kötü ise

Çıkma da hep yolcu koltuğu var. Sol olanların tamamı neredeyse aynı tip döşeme hasarlı:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Mehmet abi yurtdısı çalısan panelvanla taşımacaılık yapan müfellefin vardır rica et birine tasıma yapanlar sag koltuklar sökük rica et sana bir tane alıp gelsinler koyar sag tarafa gelir hem hızlı olur 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi düzcede yaptırız döşemenin aşınan parcasını sadece parca veya olarak degiştiryorlar

Görüş. Geleyim yarın :)
Döşeme sökülecek komple
Yıpranan parça kesilecek yerine aynı kalıptan benzer kumaş yapılacak ve dikilecek
Bunu her döşemeci yapar ama işleri yoğun ise tek parça işe uğraşmak istemiyorlar

Yok işte. Sökülemiyor bu.
Kumaş süngere yapışık.
Mehmet abi yurtdısı çalısan panelvanla taşımacaılık yapan müfellefin vardır rica et birine tasıma yapanlar sag koltuklar sökük rica et sana bir tane alıp gelsinler koyar sag tarafa gelir hem hızlı olur 

Bu dönemde yok maalesef.
Benim müşteriler hep dolu boş Nevşehir Istanbul çalışıyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Sürekli kılıfla mı geziyorsun sen?

Bu sürekli duracak. 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kartal'da.. Çarşamba günü geldim. Buralardayım.. 

Bakımı kaça yapıyor acaba . Hala ikilemdeyim sanayi mi servis mi olsun diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Çıkma koltuk al emoji533.png

Yok ki.. Senin akrabaya çöksek de yapsa ?

Metin Akbal yazdı:

Satlı... upps yanlış konu.

Yok ya.. satmayacağım :)  

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bakımı kaça yapıyor acaba . Hala ikilemdeyim sanayi mi servis mi olsun diye

Akşam beni götür, gidince de soralım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Değerinde.

Nakit.

:D

Fransız sevgimi baltalamana izin vermeyeceğim.. 😛

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fransız sevgimi baltalamana izin vermeyeceğim.. 😛

cebeş evlat olsa sevilmez yahu

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok ki.. Senin akrabaya çöksek de yapsa ?

Yok ya.. satmayacağım :)  

Akşam beni götür, gidince de soralım :) 

Kaçta gidicen ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...