İçeriğe Yönlendir

Arabam - Citroen C5 1.6 Hdi Confort

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Servet Aydın
Ön takımdan biraz sesler geliyordu. 
Salıncakları değiştirdim. geçen hafta alsam tanesi 290 liraydı, dün aldım tanesini 340 liraya.. Sağ sol değişti. 
Alt taşıyıcı burçlarını değiştirdim iki tane sağ sol 120 lira. 
Ön Fren balatalarını değiştirdim 200 lira.. 

Yağ bakımı yapıldı, tüm filtreler değişti. Total koyduk bu sefer, citroen totali öneriyormuş [emoji4]

Başka neler yapıldı açsana biraz [emoji91]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Başka neler yapıldı açsana biraz [emoji91]

Dpf sorununun çözülmesi için bir kafası kırığa emanet ettim arabayı.
Olmuşken biraz da güçlendirelim demişler. [emoji28]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Dpf nin kafasını kırmasın abi😀 komple kurtulcaksın anlaşılan. Tee zamanında 2010 1.6 90 lık focuslar son dpfsiz focuslardı. @Çağlar Bayurabi kıymetini bilin bu dpf siz focusun, çok ararsınız demişti. Bilemedik abi😊

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Dpf nin kafasını kırmasın abi😀 😊

Kırmış.  🙈

97AC0F3D-9A56-4653-8B1C-79354A2923EF.thumb.jpeg.42dab1a94c6aa263edea72401a103e93.jpeg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Tee zamanında 2010 1.6 90 lık focuslar son dpfsiz focuslardı

2009 Focus 2.5 var bende de 110 luk DPF siz. Arabayı değiştirmeye kıyamıyorum 7 seneyi geçti :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
dpfyi iptal ettirmeden ecunation lu olsak nasıl olur

Sağlıklı çalışıyorsa olur tabi.
Ben sıvısı bitmiş, sıvı ekledim, rejenerasyon yaptırdım vs baktım daha çok para yiyecek.
Bu sebeple bu yola gittim. Memnunum.
Araba çok tatlı oldu.
2009 Focus 2.5 var bende de 110 luk DPF siz. Arabayı değiştirmeye kıyamıyorum 7 seneyi geçti [emoji4]

Dpf’siz arabalarınızın kıymetini bilin :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mehmet Ozyurek yazdı:

Dpf sorununun çözülmesi için bir kafası kırığa emanet ettim arabayı.
Olmuşken biraz da güçlendirelim demişler. emoji28.png

Hayırlı olsun Emmi, egr'ye işlem yapıldı mı yoksa sadece dpf mi iptal edildi? Dpf iptalini nasıl yaptılar, yazılım + mekanik olarak içi mi boşaltıldı? Bir de canavar kaç beygir oldu acaba, fark ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Hayırlı olsun Emmi, egr'ye işlem yapıldı mı yoksa sadece dpf mi iptal edildi? Dpf iptalini nasıl yaptılar, yazılım + mekanik olarak içi mi boşaltıldı? Bir de canavar kaç beygir oldu acaba, fark ediyor mu?

Hepsi iptal.. içi boşaltıldı. 

Egr yazılımdan iptal edildi. 

130-140 beygir diye tahmin ediyorum.. ölçüm yapılmadı. Yürümesi çok tatlı oldu.. Hırçın değil ama gerektiğinde güç var, 1500 devirde net yürümeye başladı. Gündüz duman görmüyorum. Gece yüklendiğimde far ışığında duman görüyorum. 

Yakıt tüketimi yorumunu depo doldurunca yapacağım.. Henüz ilk depodayım. Yazılım sonrası yol bilgisayarı verisi sapabiliyor. 

Yaptırmak isteyenlere tavsiyem, 

Biz yanlış yaptık, içini boşalttık. 

İçini boşaltmayın, söktürün, yerine düz boru ekletin.. Dpf kenarda dursun. Gerektiğinde geri takılabilsin. Ben konu hakkında çok detay bilsem böyle yapardım. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

130-140 beygir diye tahmin ediyorum.. ölçüm yapılmadı. Yürümesi çok tatlı oldu.. Hırçın değil ama gerektiğinde güç var, 1500 devirde net yürümeye başladı. Gündüz duman görmüyorum. Gece yüklendiğimde far ışığında duman görüyorum. 

Yakıt tüketimi yorumunu depo doldurunca yapacağım.. Henüz ilk depodayım. Yazılım sonrası yol bilgisayarı verisi sapabiliyor. 

İçini boşaltmayın, söktürün, yerine düz boru ekletin.. Dpf kenarda dursun. Gerektiğinde geri takılabilsin. Ben konu hakkında çok detay bilsem böyle yapardım. 

Ecunation nasıl bir firma Emmi, Servet Abi mgremaps diyordu bir ara. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Ecunation nasıl bir firma Emmi, Servet Abi mgremaps diyordu bir ara. 

Valla Servet yaptırdı... Hiç bilgim yok.. 

Markadan ziyade yapan elemana odaklandı diye düşünüyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ecunation ile land pasat kangoo işlemlerim oldu. Şunu yap diyorum yapmıyor. Kırar diyor yahu yap diyorum sonra şanzıman elimde kalıyor. Adamı dinlesem bişey olmayacak yaptığı işte. Mg mazda konusunda çok başarılı idi. O da laftan anlamıyor. Aç diyorum lbg diyor. İkisi de başarılı işlerinde

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Ozyurek yazdı:

İçi boşaltılmış araçlarınız uygun fiyata alınır. :bambam3:

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İçi boşaltılmış araçlarınız uygun fiyata alınır. :bambam3:

Sen de mi hoca. [emoji28]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

O düz boru dediğin downpipe oluyor. Ona da 400 500 lira vara veriyoruz. Bide sonra tuv zamanı sök tak için 250 300 veriyoz. Bi sürü para.  Ucuza çıkma kat denk gelirse sadece al kenarda dursun. Belki tuv zamanı lazım olursa

Egsoz için tuv e girmezse geçersin yine :∆

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aracın dpf ve kat aynı yerde.. Oraya başka bir şey konamaz. Ha belki orta susturucu varsa ki vardır o iptal edilip oraya uyan kat konur. Alt devir canlanır duman kesilir emisyon düşer nox artar

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kovan tek. Dpf kırılıp çıkarken illaki parçalar olacak ve kat içinde kalacak. Kovanı kesip yapsan bu sefer hem fazla işçilik hemde kaynak izi vs olacak. İyisi yapıldı. Dediğim gibi ilave kat konabilir. Landı alınca ilk yaptığım oydu. Kat iptal edilmiş gittim aldım yenisini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

Katlizör ve dpf atnı yerde ama aralarında mesafe var
Tümleşik diye ikisini birden söküp atmak garip geldi bana

içini boşaltırken kat ta alınıyor, alınmadan çok zor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

cihaza sokup komple temizleteyim

bol sabır dilerim, kim ne ile nasıl temilzeyecek?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...