İçeriğe Yönlendir

Otomobilde Tasaruflu Ampül

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal

Gerek olmaz. Ona göre alınacak ekipman. B8 hata vermedi kısada misal 
Direnç işin içine girerse hiçbir anlam olmaz. Görsellik harici. Bir tek sinyal flaşörü led ampüle göre değişimi gerekebilir, belki 

Hata vermediyse o ampulde direnc var demektir, ya da kodlama yaptin. O yuzden yine anlami olmaz ki?
H4 led ile verim alamazsın.
Fara mercek tak. Ondan sonra düşün.
Güvenlik daha önemli
Mercek taksa 3.5 amperlik balastla daha etkin sonuc alinir.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Demir yazdı:

Hangi led ,abi. 

Dükkanda 3mm uzunluğu 1mm genişliği olan led. 

Metin Akbal yazdı:

Hata vermediyse o ampulde direnc var demektir, ya da kodlama yaptin. O yuzden yine anlami olmaz ki?

18watt tüketimi ve hata yok 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Dükkanda 3mm uzunluğu 1mm genişliği olan led. 

18watt tüketimi ve hata yok 

Abi şunları test için takmak isterdim. 2 3 ay obd ile ölçüp sonuçlarıyla geri sana getireydim. Olurmu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

45 sene kalsa aklima gelmezdi. Valla tasarruflu ampul fikrinizden oturu kutlarim.

Fikir benim değil. Jeeplerle dağlarda gezerken @Servet Aydın abi söyledi. Ali senin arabaya aha nah bukadar elektrikli fan takarız . Motora hava basar. Farlarıda halojenden led yaparız , az elektrik yakar dedi. 

Ah o dağların dili olsada konuşsa neler neler oldu. 2 tane jeepin komple ön tarafı söküp farları tamir ettik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Fikir benim değil. Jeeplerle dağlarda gezerken @Servet Aydın abi söyledi. Ali senin arabaya aha nah bukadar elektrikli fan takarız . Motora hava basar. Farlarıda halojenden led yaparız , az elektrik yakar dedi.  

Tamam simdi oldu 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

45 sene kalsa aklima gelmezdi. Valla tasarruflu ampul fikrinizden oturu kutlarim.

drag da sadece tek far yakan var.. etkisi vardır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Abi şunları test için takmak isterdim. 2 3 ay obd ile ölçüp sonuçlarıyla geri sana getireydim. Olurmu.

Bendeki h4 değil ama kango aracımda var. Sökeyim deneyelim. Hatta akşam gel ki karanlık bizim oralar. Daha iyi olur 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Hatta akşam gel ki

amam beeennnn? mekanik yardım şart

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
HaşyediM ledim ile gelirsen olur
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

haşhaşlı kurabiye vaaa?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sizin şirketin servis araçları var mı? Ali şunlara da bir el atar mısın, fazla yakıyorlar derlerse nolur @Ali Darbaz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sizin şirketin servis araçları var mı? Ali şunlara da bir el atar mısın, fazla yakıyorlar derlerse nolur @Ali Darbaz

Zevkle ilgilenirim. Kocaman holding. İkramiyede verirler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Zevkle ilgilenirim. Kocaman holding. İkramiyede verirler.

Bence şöförler çok hoşnut olmaz :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Haşyedi-haşbir varsa ben de geleyim, far ayarı da lazım bana, sağ taraf düşük. İsmi lazım değil @Mert Yeldan a güzel ayar çekmişsin, far ayarı yani :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Köksal Yılmaz yazdı:

Haşyedi-haşbir varsa ben de geleyim, far ayarı da lazım bana, sağ taraf düşük. İsmi lazım değil @Mert Yeldan a güzel ayar çekmişsin, far ayarı yani :D

İsmimi kullanmışsın, telif hakkı 5000 avro alayım

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mert Yeldan yazdı:

İsmimi kullanmışsın, telif hakkı 5000 avro alayım

Allah rızası için fazladan 5000 avrosu olan versin de bitsin bu çile, virüs gibi yayıldı her yere.

Birazdan diğerleri de gelir

lönd 75 bön

möbö 100 bön

löbörty 55 bön :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Köksal Yılmaz yazdı:

Allah rızası için fazladan 5000 avrosu olan versin de bitsin bu çile, virüs gibi yayıldı her yere.

Birazdan diğerleri de gelir

lönd 75 bön

möbö 100 bön

löbörty 55 bön :D

Sensin lan virüs. Konuya dönecek olursak @Servet Aydın'a far ayarı çektirmenin de bir bedeli var.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yahu bu kadar yazdık da, Alinin araba zaten eko mod sisteme sahip. Araç seyir halinde enerji harcarken aküden alıyor gücünü. Alternatör rejerenatif frenleme zamanı aküyü dolduruyor. Gereksiz bir yatırım olacak. 

Klasik şarj sistemi olsa ben gibi 400.k kullanan için değer. Yoksa uğraşma ancak kozmetik olur. 

Vesile olsun land var satılık 75bin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Yahu bu kadar yazdık da, Alinin araba zaten eko mod sisteme sahip. Araç seyir halinde enerji harcarken aküden alıyor gücünü. Alternatör rejerenatif frenleme zamanı aküyü dolduruyor. Gereksiz bir yatırım olacak. 

Klasik şarj sistemi olsa ben gibi 400.k kullanan için değer. Yoksa uğraşma ancak kozmetik olur. 

Vesile olsun land var satılık 75bin 

Abi, gece sürüşlerinde kaçarı yok 1.5 beygir alternatöre gidiyor. 

Yazın gündüz  uzun yolda klima açınca hem alternatör hemde Klima kompresörü çalışıyor. 1,5 + 2 beygir güme gidiyor

Yazın gece sürersem ise klaima açmama gerek yok, fakat far açıyoruz , oda 1,5 beygir yiyor. 

Yazın hem klima açmıyım hemde alternatör çalışmasın. Bunun için camlara film çekecem yada gece sürüşleri için tasarruflu ampüle gecip, 14,1 volt tüketmden 13,7 tüktime gerileyecem.

Hangisi daha mantıklı olurdu . 

Kışın, her türlü kombine enerji çevriminden dolayı motor sürekli sıcak su devir daim ettiğinden ısınma sorunu yok. Yaz kış sıcak hava bedave. O yuzden camlara film çekip kışın güneşten faydalanma oranı azalıcak ama sonucta tüketim tarafında etkisi olmuyacak. .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...