İçeriğe Yönlendir

Geleceğe Nefes

Furkan Sumer

Recommended Posts

Metin Akbal

Marsta latte icmeye gidiyoz desek neden Jupiterde Macchiato diyen birileri olmadigi surece bunun hayali bile olmaz.

Kilise dunya duzdur derken Galile dunya yuvarlaktir demese idi Protestan mezhebi nasil ortaya cikacak, hatta ihtilali gerceklestirecekti?

Şahi toplari Istanbulun surlarini cokertemeyecek dusuncesi ile hareket edilse idi derebeylikler nasil cokecekti?

Biz konusalimda yeterki yapilmasin ama karpuz kabugu dussun.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Kemal Korkmaz yazdı:

d0137f54c7f074b024d4e6d40d17ec55.jpg

Fordclubtr'nin mezarı gibi olmuş. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ücretsiz ise dikim, adıma 50 ağaç dedim ücret çıktı bağış adı altında. 

Gölcük'te olan sitemiz, site içi ağaçları söktük gereksiz işgal. Mis gibi meyve ağaçları yeşeriyor. 

Niyet doğa ise 10miyon ağacın yarısını farklı ağaç dikersin. Neyse lale mevsimi geliyor. Hollandadan sipariş geçeyim tohumları alayım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ücretsiz ise dikim, adıma 50 ağaç dedim ücret çıktı bağış adı altında. 

Gölcük'te olan sitemiz, site içi ağaçları söktük gereksiz işgal. Mis gibi meyve ağaçları yeşeriyor. 

Niyet doğa ise 10miyon ağacın yarısını farklı ağaç dikersin. Neyse lale mevsimi geliyor. Hollandadan sipariş geçeyim tohumları alayım 

Ücretsizdi zaten. İsteyen bağış karşılığı da alabiliyordu. Ne bekliyordun 50 tane isteyince? "Hay hay beyfendi, dilerseniz 100 yapalım düz hesap olsun" demelerini mi? Aile fertlerinin herbiri kendi mail adresleriyle ağaç sahiplenebilirdi.

Site için güzel yapmışsınız, meyve ağacı zaten böyle kontrol altındaki yerlere dikilir. Bakımı, budaması, aşısı, ilacı (neyse artık) düzenli yapılır.

Yukarıda bilenler yazmış, en çok oksijen üreten çam ağacıymış. Belki başka sebepleri de vardır. Benim haberim yok belki başka da dikmişlerdir, belki dikmemişlerdir.

a16c24e6ee94eb518709240e4325964e.jpg72f6169d8e9213fc880131dee9c22216.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

denilenler doğruysa ekim zamanı yanlış, yağış yok ortam kuru ve sulama yapılmayacak

ekilen ağaçlar bulunan bölgeye uygun değil deniyor, alakasız ve yabancı ağaçlar dikiliyor diyenler var, ülkede normalde olmayan bu ağaçlar ormana ne etki yapacak belli değil... doğruysa yazık harbiden...

ağaç ekeceksen canına okunan Kaz dağlarına ek, altın diye elin gavuruna kazdırdın canına okudun dağın, altını alıp defolup gidecek, sana ne verecek nerdeyse hiç, verse bile istemiyorum aga, orman gitmiş yerim azıcık altını,kalsın toprağın altında.... doğruysa verecekleri %2 bile değilmiş bu arada...

çam ektin hadi, eskisinin yerini tutmaya başlaması için 25 sene gerek, gelişim hızı çok düşük...

21 Mart değilmiydi uygun zaman, neden şimdi?

ekilen ağaçlar kontrol altında tutulmalı, ektim ağacı orman olacak hayaline kapılmayın çünki ektiğiniz fide, fide ektim denmeli kontrol olmadan bunların çoğunluğu zaten kuruyup gidecek...

olay genel olarak tabiki güzel, ama zamanlama sebebler bakım, ormancıların bu işin uzmanlarının dediklerine bakınca içimden bir ses yine bir numara var diyor.... artık güven falan kalmadı o iş bitti...

konu değişmesin, konu Ülke-gelecek-ekonomi-göçmenler-posta koyan abd-posta koyan ab-kıbrıs-suriye-terör-eğitimsiz bitik toplum-geleceği olmayan gençlik-canına okunan Vatan....  ağaç ektim öylemi, vay benim zavallı Vatanıma....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bizim köyde bu aralar eski ağaçları kesiyorlar aralardan, yenileri için yer yaptılar, gidince bakayım yeni dikilmiş mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...