İçeriğe Yönlendir

Philips Led Tecrübesi Olan ?

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Servet Aydın
Tahir Ak yazdı:

İşte herkes siz gibi titiz çalışsa Led takıp karşı tarafı kör edenlerden kimse şikayet etmez.
Zira free form da böyle bir çizgiyi, Led ile alabiliyorsanız hella industry de açık çekle işe kabul edilmeniz an meselesi olabilir :)

Tüv diyecek ki, aga led tak zenon tak mum tak, cihazımda kesilme çizgisi görmez isem ağır kusuru veririm. Mis gibi olur 

Dogan Arsiray yazdı:

Kendiside inanmamıstı o ampulden bahsettigimde.

Öğrenmenin yaşı yok. Dün akşam hella h7 mercekte denedik nefis, Audi A3 te denedik passat gibi çizgi yapmadı ama. Her led her reflektör içinde başarılı değil zaten. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hella H7 mercekte COB ledli en ucuz ampullerden denedim ben. Gayet düzgün kesilme çizgisi vardı. Servet abinin dediği gibi mercek led hepsi birbirinde aynı etkiyi yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Servet abi doğru söylüyor ama herkes onun gibi değil. Ne farlar var, yedi ceddine saydırıyor adamı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Servet abi doğru söylüyor ama herkes onun gibi değil. Ne farlar var, yedi ceddine saydırıyor adamı.
Benim derdim onlar. Cidden kör ediyor sürüş güvenliği kalmıyor. Selektör yaparak en azından adamın farkına olmasını sağlıyorum ben gibi bir yolculukta 10 kişi yapsa belki sökecek ledi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tahir Ak yazdı:
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim derdim onlar. Cidden kör ediyor sürüş güvenliği kalmıyor. Selektör yaparak en azından adamın farkına olmasını sağlıyorum ben gibi bir yolculukta 10 kişi yapsa belki sökecek ledi

Yok be Tahir, adamların umurunda değil. Öyle denk gelenlere selektör yapmıyorum. Direk uzunlar ile devam yola. Allahtan uzun yol programım bitti. Geceleri şehilerarası otobüslerden gına geliyordu.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Yok be Tahir, adamların umurunda değil. Öyle denk gelenlere selektör yapmıyorum. Direk uzunlar ile devam yola. Allahtan uzun yol programım bitti. Geceleri şehilerarası otobüslerden gına geliyordu.

Mercek+led boşa mı takıldı yani, nasıl biter gece yolculukları?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Onuk

bende fb7 civic aldım focustan sonra. kısalar mercekli uzunlar merceksiz. hem kısa farların ayarı yapılacak uzunlara da beyaz ışık düşünüyorum bi bakılması lazım. servet abi yanına geleyim de bi el atıver sana zahmet :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Mercek+led boşa mı takıldı yani, nasıl biter gece yolculukları?

Uzun yol iş için

Emin Onuk yazdı:

bende fb7 civic aldım focustan sonra. kısalar mercekli uzunlar merceksiz. hem kısa farların ayarı yapılacak uzunlara da beyaz ışık düşünüyorum bi bakılması lazım. servet abi yanına geleyim de bi el atıver sana zahmet :)

Ayar yaparım çay ısmarlarım bitti :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ayar yaparım çay ısmarlarım bitti [emoji4]
Bana da ayar lazım, çay da içerim kendi bardağım var :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Bana da ayar lazım, çay da içerim kendi bardağım var :)

Ücret mukabili neden olmasın?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bi çay kaç papel olabilir ki
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:
Servet Aydın yazdı:

gr.... altın ile tahsilat

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:
Servet Aydın yazdı:

Aşağıda cevabı 

Çağlar Bayur yazdı:

gr.... altın ile tahsilat

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Servet Aydın yazdı:

Hepsi göz alıyormuş ya. Ona mahsuben :)

- Ona mahsuben

-Cay söylim mi Abi?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Son hazırlıkları yaptım tozunu aldım temizledim gündüz ve diğer ledleri bağladım yarın iyi bir kaporta ustası bulmaya kaldı iş.

@Servet Aydın abi ledleri takınca küçük mercimek gibi olan kısımlar sağa sola bakacak şekilde duruyor kısalar merceğin içinde olduğu için gözükmüyor ama uzunlar bu şekilde konumlandı.

7BnWZY.jpg

dLdlEX.jpg

p53MVa.jpg

kMz7RD.jpg

3OZWJM.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Evet farları bugün taktırdım. Beklediğimden yüksek bir ücret ödedim ☹️ Daha önceden ön tampon boyanmış ufak bir sürmeden dolayı yani işlemli. Bağlantı yerleri tam kusursuz oturmuyor çoğu Honda’da bu şekilde gerçi. Neyse işlem 2 saate yakın sürdü eksik klipsler vardı ve yıprananlar onlar tamamlandı ve tampon eskisine göre biraz daha iyi oturtuldu. İşcilik konusunda pazarlık yapmayı sevmem işlem başlamadan fiyatta almadım (sanırım en büyük hatam bu) 200tl verdim açıkçası bana biraz fazla geldi siz ne düşünüyorsunuz ? 

Gelelim asıl konumuza farları taktırdıktan sonra yolumun üstü olmasada bir avm ye gidip resim çektim keşke halojen halindeykende kesilme çizgisinin resmini alsaydım hiç aklıma gelmedi. Ayrıca bir noktaya daha değinmek istiyorum. Merceklere takılan LED’ler daha beyaz duruyor uzunlar sisler ve gündüz LED’leri daha sarı bu neden kaynaklanıyor ? Gündüz LED’lerinde 6000k yazıyor ama philipslerin yanında çok sırıttı.

VQnGBv.jpg

BOQ1GM.jpg

Kısalar

odWay9.jpg

Uzunlar

lQG84r.jpg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bugün arkadaşımla buluştum aynı semtte oturuyoruz farlar göz alıyor mu diye test yapalım dedim dönüşte hep arkasından gittim 15km yol kat ettik arada uzunlar ile selektör attım. Kısa farlarda sorun yok hiç göz almıyor ama uzunlarda çok küfür yersin dedi 😬 Uzunları açınca heryer aydınlanıyor halojenlere göre çok fark

var kısalarda aydınlatma olarak çok fark göremedim bariz bir iyileşme yok ama renk tonu çok güzel görüntüsü haz veriyor. Kısalarda göz almadığına çok sevindim içime sindi baya. Ama bir sıkıntı var arabaya marş yaparken ledler sönüyor göz kırpıyor halojenler varken sadece kısılıyordu hatta halojenlerde park ederken direksiyonu sağa sola döndürürkende kısılma oluyordu ledlerde kısılma yok ama bu ilk marştaki göz kırpma hareketi sanki uzun vadede ledler için olmsuz olacak gibi. Bu göz kırpma neden olur akü mü zayıftır yoksa arabanın elektrik sistemi iyi tasarlanmamış mı akü güçsüz mü geliyor yada şarj dinamosunda mı sıkıntı var ? Ayrıca arabanın aküsü 47amper biraz az geldi daha yüksek güçte bir akü taksak bu göz kırpma konusunda faydası olur mu ? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

demekki marş motoru çok yük çekiyor ledler anlık olarak tepki verebildiklerinden (şimşek zenon:) ) aynı mantıkla yük çekildiğinde kırpışıyorlardır. aslında ledlerin arkasına şu satılan kondansatör eklerinden alabilseniz kırpışma olmazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

demekki marş motoru çok yük çekiyor ledler anlık olarak tepki verebildiklerinden (şimşek zenon:) ) aynı mantıkla yük çekildiğinde kırpışıyorlardır. aslında ledlerin arkasına şu satılan kondansatör eklerinden alabilseniz kırpışma olmazdı.

Ledlerin arkasında soğutucusu hariç başka bir parça daha vardı sanırım voltajı düşüren bunun sizin dediğiniz işi yapması gerekmiyor mu ?

kMzonJ.jpg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Vasfi Gişten yazdı:

Ledlerin arkasında soğutucusu hariç başka bir parça daha vardı sanırım voltajı düşüren bunun sizin dediğiniz işi yapması gerekmiyor mu ?

kMzonJ.jpg

Kısalar H7 di mi?

Marka ve fiyat bilgisi paylaşırmısınız rica etsem.Ben de mercekli kısalara led düşünüyorum. 
Çok bir şey farketmez belki ama deneyeceğim. 160₺ fiyat aldım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...