İçeriğe Yönlendir

Philips Led Tecrübesi Olan ?

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Vasfi Gişten
Mehmet Pınar yazdı:

Kısalar H7 di mi?

Marka ve fiyat bilgisi paylaşırmısınız rica etsem.Ben de mercekli kısalara led düşünüyorum. 
Çok bir şey farketmez belki ama deneyeceğim. 160₺ fiyat aldım.

290tl fiyatı var suan n11 de benim kısalar h11

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Diagnostic sistemi nedeniyle ledler yanıp sönüyor. Olağan durum. Farlar kapalı marş yap sorun olmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Far sensörü otomatik konumda hep bir sıkıntı yaratmayacaksa böyle kullanayım yoksa her marşta kapat aç sensörün anlamı kalmayacak 😅

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Led sevmez böyle dengesiz voltajı. Selektör yaparaken tam yanıp sönüyor dert olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Peki bu durum Honda’ya has bir şey mi yoksa çoğu araçta bu şekilde mi ? Bana çok mantıksız geldi bu durum. Poloda start stop yaparkende farlar kısılıyordu gerçi. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bugün arkadaşımla buluştum aynı semtte oturuyoruz farlar göz alıyor mu diye test yapalım dedim dönüşte hep arkasından gittim 15km yol kat ettik arada uzunlar ile selektör attım. Kısa farlarda sorun yok hiç göz almıyor ama uzunlarda çok küfür yersin dedi [emoji51] Uzunları açınca heryer aydınlanıyor halojenlere göre çok fark
var kısalarda aydınlatma olarak çok fark göremedim bariz bir iyileşme yok ama renk tonu çok güzel görüntüsü haz veriyor. Kısalarda göz almadığına çok sevindim içime sindi baya. Ama bir sıkıntı var arabaya marş yaparken ledler sönüyor göz kırpıyor halojenler varken sadece kısılıyordu hatta halojenlerde park ederken direksiyonu sağa sola döndürürkende kısılma oluyordu ledlerde kısılma yok ama bu ilk marştaki göz kırpma hareketi sanki uzun vadede ledler için olmsuz olacak gibi. Bu göz kırpma neden olur akü mü zayıftır yoksa arabanın elektrik sistemi iyi tasarlanmamış mı akü güçsüz mü geliyor yada şarj dinamosunda mı sıkıntı var ? Ayrıca arabanın aküsü 47amper biraz az geldi daha yüksek güçte bir akü taksak bu göz kırpma konusunda faydası olur mu ? 
Kısalar orijinal zenon değil mi zaten
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Tahir Ak yazdı:
Vasfi Gişten yazdı:
Bugün arkadaşımla buluştum aynı semtte oturuyoruz farlar göz alıyor mu diye test yapalım dedim dönüşte hep arkasından gittim 15km yol kat ettik arada uzunlar ile selektör attım. Kısa farlarda sorun yok hiç göz almıyor ama uzunlarda çok küfür yersin dedi emoji51.png Uzunları açınca heryer aydınlanıyor halojenlere göre çok fark
var kısalarda aydınlatma olarak çok fark göremedim bariz bir iyileşme yok ama renk tonu çok güzel görüntüsü haz veriyor. Kısalarda göz almadığına çok sevindim içime sindi baya. Ama bir sıkıntı var arabaya marş yaparken ledler sönüyor göz kırpıyor halojenler varken sadece kısılıyordu hatta halojenlerde park ederken direksiyonu sağa sola döndürürkende kısılma oluyordu ledlerde kısılma yok ama bu ilk marştaki göz kırpma hareketi sanki uzun vadede ledler için olmsuz olacak gibi. Bu göz kırpma neden olur akü mü zayıftır yoksa arabanın elektrik sistemi iyi tasarlanmamış mı akü güçsüz mü geliyor yada şarj dinamosunda mı sıkıntı var ? Ayrıca arabanın aküsü 47amper biraz az geldi daha yüksek güçte bir akü taksak bu göz kırpma konusunda faydası olur mu ? 

Kısalar orijinal zenon değil mi zaten

Xenonlar sadece elegance donanımda geliyor piyasadada elegance donanımlı araç premiumdan daha fazla olduğu için xenon sanan çok. Birde far tasarımlarıda  aynı acaba içindeki mercekler farklı mıdır ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Servet Aydın yazdı:

Çoğu araçta böyle 

Aklıma geldikçe farı kapatırım ama sensör olan bir araçta bu şekilde uğraş hiç hoş deği 🙁

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Renoda böyle değil galiba. Galiba diyorum hiç dikkat etmedim. Kapıları açınca gündüz farları yanıyor, farlar otomatikte, aracı çalıştırdıktan sonra farlar yanıyor. Akşam bakayım bi. Ne olursa olsun, otomatik farda böyle olmalı. 

Bu arada farlar çok düzel durmuş, çizgi de güzel. Göz almayacağı belliydi. İşini içinde apaçilik yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Onuk
Vasfi Gişten yazdı:

Evet farları bugün taktırdım. Beklediğimden yüksek bir ücret ödedim ☹️ Daha önceden ön tampon boyanmış ufak bir sürmeden dolayı yani işlemli. Bağlantı yerleri tam kusursuz oturmuyor çoğu Honda’da bu şekilde gerçi. Neyse işlem 2 saate yakın sürdü eksik klipsler vardı ve yıprananlar onlar tamamlandı ve tampon eskisine göre biraz daha iyi oturtuldu. İşcilik konusunda pazarlık yapmayı sevmem işlem başlamadan fiyatta almadım (sanırım en büyük hatam bu) 200tl verdim açıkçası bana biraz fazla geldi siz ne düşünüyorsunuz ? 

Gelelim asıl konumuza farları taktırdıktan sonra yolumun üstü olmasada bir avm ye gidip resim çektim keşke halojen halindeykende kesilme çizgisinin resmini alsaydım hiç aklıma gelmedi. Ayrıca bir noktaya daha değinmek istiyorum. Merceklere takılan LED’ler daha beyaz duruyor uzunlar sisler ve gündüz LED’leri daha sarı bu neden kaynaklanıyor ? Gündüz LED’lerinde 6000k yazıyor ama philipslerin yanında çok sırıttı.

VQnGBv.jpg

BOQ1GM.jpg

Kısalar

odWay9.jpg

Uzunlar

lQG84r.jpg

bende uzunlara takacağım. ama yağmurlu havalarda sıkıntı oluyor dediler. Çok kararsız kaldım. araç bu şekilde çok güzel görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Emin Onuk yazdı:

bende uzunlara takacağım. ama yağmurlu havalarda sıkıntı oluyor dediler. Çok kararsız kaldım. araç bu şekilde çok güzel görünüyor.

Daha yağmurda deneme şansım olmadı ama herkesin ortak görüşü yağmurda performansının düştüğü. Ben genelde şehir içinde kullanıyorum zaten ışıklandırma var çok sorun olacağını sanmıyorum. Hele uzunlar gündüz yapıyor ortalığı. Görüntüsü çok güzel gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Emin Onuk
Vasfi Gişten yazdı:

Daha yağmurda deneme şansım olmadı ama herkesin ortak görüşü yağmurda performansının düştüğü. Ben genelde şehir içinde kullanıyorum zaten ışıklandırma var çok sorun olacağını sanmıyorum. Hele uzunlar gündüz yapıyor ortalığı. Görüntüsü çok güzel gerçekten. 

çok kararsız kaldım. Taktıracağım herhalde artık

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Farların son hali bu şekilde. Biraz daha tecrübe etme şansım oldu halojenlere göre bir tık daha iyi aydınlatıyor kısa farlar. Uzunlardaki fark çok daha fazla. Göz alma konusu kesinlikle yok iki farklı arkadaşım önüme geçerek test ettik. En çok memnun edende performanstan taviz vermeden (yağmurlu havada test etme şansım olmadı daha) ve başkasını rahatsız etmeden bu güzel görüntüye ulaşmak oldu tabi. 

P7J1ov.jpg

Lv5laJ.jpg

Buda eski hali 

M1AVpQ.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercek ayarlı ise, polikarbon cam temiz ise istersen milyon kelvin ampül kullan göz almaz. Hele ki Honda. Koito mercek zirve bu işte. Jilet gibi ışığı var, çizgi üstünde sıfır ışık 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Mercek ayarlı ise, polikarbon cam temiz ise istersen milyon kelvin ampül kullan göz almaz. Hele ki Honda. Koito mercek zirve bu işte. Jilet gibi ışığı var, çizgi üstünde sıfır ışık 

foose a da anlat bunları , olur olmaz ledler takmasın

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Farın mercekli olup olmaması bir şey fark ettiriyor mu ? Ayar yine klasik şekilde mi yapılıyor ? Bu farları yeni aldığım için ayarı bozuk olma ihtimali olabilir mi diye şüpheleniyorum biraz fazla aşağı aydınlatıyor gibi geldi. Müsait bir zamanda ayar yaptırmayı düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Vasfi Gişten

Led ampülleri takalı 1 seneyi geçti bende far sensörü var genelde marş basarken farlar yanık oluyor ama yinede sıkıntı yaratmadılar sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Dayanıklılık açısından fikir versin diye yazıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

belki regüle ediliyordur gelen voltaj. sistemler böyle artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

philips h4 rıfkıda kullanıyorum şimdiye kadar memnunum ışık da güzel ama biraz aşağı ayarlamam lazım far taslarını ihmal ediyorum. henüz bozulmadı. gece kullandığım herhalde 20 saat felandır toplam.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Vasfi Gişten

Ledler 2 seneyi doldurdu bir sıkıntıları yok 30k km yi geçti 🧿

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 11 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...