İçeriğe Yönlendir

OIIIIIIIO

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mahmut Yıldız yazdı:

Kadjar'da da 8 kademe, yazın 4 oluyor ama kışın 2 normal kullanımda 2'de kalıyor. Normal kullanım dediğim rahat trafik, gaza çok basmadan, 3 küsür litre gezilen yerler. Biraz basarsam ya da dur kalk trafiğe girersem 4 oluyor. 

80'lik termostat mevcut sizde. OBD ile bağlanıp bakın, 80'de olmalı hararet. 2 çizgi 40'tan sonra yükseliyor.

Yani sizinki de normal değil.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Sani Gerşon yazdı:

80'lik termostat mevcut sizde. OBD ile bağlanıp bakın, 80'de olmalı hararet. 2 çizgi 40'tan sonra yükseliyor.

Anladım, peki 4 çizgi kaç dereceye denk geliyor?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

Bütün kadjar kullanıcıları aynı şeyi söylüyor, servise sordum aynı, başkaları sormuş aynı. Isınmasında da en ufak bir problem yok.

Kafam karıştı şimdi. Ben kaç derecede açtığını nasıl anlarım? 

Sani Gerşon yazdı:

Yani şunu diyebilir miyiz: Termostadı arızalı değil de derecesi yanlış. Bence diyelim ya, lüffen.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Bütün kadjar kullanıcıları aynı şeyi söylüyor, servise sordum aynı, başkaları sormuş aynı. Isınmasında da en ufak bir problem yok.

Kafam karıştı şimdi. Ben kaç derecede açtığını nasıl anlarım? 

Abi fluenclerda diyelim ki 80 derecede normal çizgiye geçiyor, termostat bozuk ve 75 derecede eksik çizgide duruyor. Araç ısınıyor eyvallah ama tam olması gerektiği gibi değil. Ben bu şekilde eksik çizgi ile bir kış geçirdim yakıtta fark hissetmedim soğuk çalışmadan dolayı. Aracın belli bir süre sonra içeriyi ısıtmasında da bariz bir sorun yoktu(kliması da istediğim gibi soğutmuyordu, ısıtması da yakmadı). Belki seninki de sınırda biyerdedir.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mahmut Yıldız yazdı:

Anladım, peki 4 çizgi kaç dereceye denk geliyor?

Megane'da 40 2 çizgi, 75 4 çizgiydi. Termostatım bozulup kalorifer açınca 70'ten aşağıya düştüğünde 2 çizgiye geriliyordu.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

Cizgileri fazla seyetmesek emoji16.png

Seyrederiz anlamlarını çözeriz. Cine 5 i decodersiz izlemiş bir nesiliz biz :nargile:

• Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Sani Gerşon yazdı:

Megane'da 40 2 çizgi, 75 4 çizgiydi. Termostatım bozulup kalorifer açınca 70'ten aşağıya düştüğünde 2 çizgiye geriliyordu.

DDT4ALL diye bir program ile görüntülebiliyormuş, bir tane elm327 cihazı bulup sıcaklığa bakmak lazım. Doğru tespit bu olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ddt4all uzun iş. Torque yükleyin android cihaza, oradan görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Bugün sanırım ki 65bin km'lik silecekleri değiştirdim.

Ön sileceklerin değişimi çok kolay. Kullandığım araçlar içindeki en kolay değişimdi.

Ancak arka silecek maalesef camdan uzaklaşamıyor. Bu sebeple silecek kolunu sökmem gerekti.

İşlemi yaparken foto çekmedim ama şu sitede çok detaylı anlatılıyor. Tek yapmanız gereken 10mm'lik somun anahtarı.

https://www.paulstravelpictures.com/Jeep-Renegade-Rear-Window-Wiper-Blade-Replacement-Guide/index.html

Jeep-Renegade-Rear-Window-Wiper-Blade-Re

Silecek kolu komple söküldükten sonra sileceğin kendisini rahatlıkla alabiliyorsunuz.

Her iki cam da pırıl pırıl siliyor.

Arka silecek Bosch parça kodu: 3397011677

Ön silecek Bosch parça kodu: 3397014118

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben de 3 sezondur Bosch silecek alıyorum arabalarıma ama pek de memnun değilim. Çabuk sertleşiyor ötme, iz bırakma olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Önder Özcan yazdı:

Ben de 3 sezondur Bosch silecek alıyorum arabalarıma ama pek de memnun değilim. Çabuk sertleşiyor ötme, iz bırakma olabiliyor.

Bende de bosch var çok ötüyor. Ne alalım? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Engin Deniz yazdı:

Silbak demiş Ali. Ben artık önümüzdeki sezon değiştiricem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ben passata servısden aldım ordada Bosch takmıslar vw kendı paketi ama içi bosch

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Önder Özcan yazdı:

Silbak demiş Ali. Ben artık önümüzdeki sezon değiştiricem.

hep iyi çıktı, bosch aldık pahalıdıyda hemde baya pahalı, mondiye taktık, passatla aynıymış, fark göremedik, daha öncede kullanmıştık, dayanıklılıkta yerli daha iyi bile çıktı, özelikle toz toprak şantiyede sık kullanımda...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Engin Deniz yazdı:

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Silbak,  bosuda boşlayın :)

Servet abi inwells öneriyor. Ancak aracıma uygunu bulamamıştım.

Silbak'ın online satış sitesi mevcut mu? Benimkilerden şikayet edersem değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

Silbak'ın online satış sitesi mevcut mu? Benimkilerden şikayet edersem değiştiririm.

Ben elysee ye almıştım inwells ama hiç memnun kalmadım, rbw kullanmıştım daha iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Ben elysee ye almıştım inwells ama hiç memnun kalmadım, rbw kullanmıştım daha iyiydi.

İnwells bir kaç yıldır alırım, son zamanlarda hiç memnun kalmadım, önce iyiydi. En son rbw aldım, şimdilik çok iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hep rbw aldım şimdiye kadar. Çok güneş görürse diğerleri gibi illaki deforme oluyor ama fiyatı çok uygun. Rbw candır.

Sani Hocam Dalaman’da az önce aynısından gördüm 34 plakaydı. Ama içinden kadın çıkınca ihtimal kalmadı. Yine de emin olmak için konuya girip plakaya baktım acaba o mu diye 😬

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Sani Hocam Dalaman’da az önce aynısından gördüm 34 plakaydı. Ama içinden kadın çıkınca ihtimal kalmadı. Yine de emin olmak için konuya girip plakaya baktım acaba o mu diye 😬

Bu renkten inanılmaz az var. Ben daha istanbul'da canlı görmedim. İlanlarda karşılaştım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Bu renkten inanılmaz az var. Ben daha istanbul'da canlı görmedim. İlanlarda karşılaştım :)

aynen, bende yoktur derken Edremitte oto yıkamacı arkadaşın tükkana geldi, bu sayede hem gördüm hemde kurdaladım :)

Sani Gerşon yazdı:

ben memnumum ahanda sitesi, reklam gibi oldu ama.....

http://www.silbak.com/a/products.asp

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sani Gerşon yazdı:

Ben de ilk kez canlı gördüm :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Ben bir tane gördüm, Amerikan bayrak yıldızı siyah bir jant bir de yükseltme kiti vardı. Çok güzeldi. Etrafında bir 360 döndüm sahibi içindeymiş :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...