İçeriğe Yönlendir

Tiger MK IV

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

ampül için far söktüren tasarımcı utansın

Far için tampon söktüren tasarımcı ne yapsın?

En güzeli Megane3'ün farları idi. 2 vida bir de sabitleme demiri vardı. Farı sökmek 2dk falan alıyordu. @Servet Aydın el atınca 30sn'de far eldeydi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

el atınca 30sn'de far eldeydi.

Avkat bu konuda master yaptı. 5 sn diyorum

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Avkat bu konuda master yaptı. 5 sn diyorum

Çift far 5 sn diyelim o zaman. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu başlığa bakınca aklıma neden Panzerkampwagen Tiger geliyor. 

Bilerekmi bu isim seçildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün bir yere park etmiştim.. 

Önümdeki adam çıkamamış. Geldi yanıma, ya arabayı çek çıkalım, yada bize sat dedi. :)

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhittin Kaplan

RD45 in Usb Okuyucusu İçin Bağlantısı Yoktu. Yaptım. Artık kol Dayamanın İçinde USB+aux var.

kablolar ve çakmaklık tipi aparat aliexpresden

Y9hmJi.jpg

xyA99P.jpg

aovgWh.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhittin Kaplan
Muhittin Kaplan yazdı:

Emanetler geldi.4037c3f6839409aaf62aa6c5e80f5ed1.jpg5bdaf6955a5937228330770fabdb08ba.jpg

Geçenlerde biri, iki gün önce de diğeri patladı. ort. ömür 1 yıl. Bence başarısız.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Selamlar.

Geçtiğimiz günlerde aracı TUV e götürdüm. Öncesinde Eksoz. Ruhsat kabının arasında eski Eksoz Muayenesinin çıktısı vardı. Değerleri karşılaştırayım dedim. Önceki muayene aracı aldıktan 3 ay sonra olmuştu.

Aradaki fark, bakımlı ve bakımsız araç farkı mı yoksa ilk ölçüm fasulyeden mi olmuş? Değerler 0.340 hepsi.

YTD. :D

5vm4bmw.png

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Prosedür de değişti galiba.
Artık devir yükseltmiyorlar galiba.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Prosedür de değişti galiba.
Artık devir yükseltmiyorlar galiba.

Devir 4000 de tut dedi ama ben her zamanki gibi 3700 ü geçmedim.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bu "Tiger MK VI" başlığını her gördüğümde aklıma istemsiz triumph tiger 1200 geliyor. Sonra canım çekiyor, etmeyin böyle :moto:

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Murat Sahın yazdı:

Bu "Tiger MK VI" başlığını her gördüğümde aklıma istemsiz triumph tiger 1200 geliyor. Sonra canım çekiyor, etmeyin böyle :moto:

Güzel makina. Olsada alsak. (Para)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Muhittin Kaplan

Eski kabını zaten sevmiyordum. Bozuldu. Aliexpressden 2 haftada geldi. Değiştirdim. Şimdi Bir anahtarcıda ucunu yaptırayım.

84mlvcc.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Aracı alığımda olan bazı kozmetik problemlerim vardı. Osmaniye de, aynı zamanda Bacanağım olan Ali Kırağı nın  kaporta boya atelyesinde izinlerde bir türlü fırsat bulamamıştım.  Tatsız bit şekilde amortisör problemim oluşması sonunda, sanayiye girince attım önüne.

gypo90v.jpg

(monroe)

9yl7hie.jpg

52q8o8b.jpg

901ssoh.jpg

ngsm240.jpg

jxyah6s.jpg

dnw8iwo.jpg

lgaope9.jpg

Pasta cila uyguladı sonrasında.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mert Gulkokan yazdı:

Abi monreolar nasıl ?

Pek farklı anlayacak sürüş tarzım yoktur. Eskilerle yeniler arasında farkı anlamadım açıkçası.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin arka neden o kadar basık komutanım.

Amortisör arızası :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

Aracı alığımda olan bazı kozmetik problemlerim vardı. Osmaniye de, aynı zamanda Bacanağım olan Ali Kırağı nın  kaporta boya atelyesinde izinlerde bir türlü fırsat bulamamıştım.  Tatsız bit şekilde amortisör problemim oluşması sonunda, sanayiye girince attım önüne.

gypo90v.jpg

Allah Allah.. Amortisörden bu kadar göçer miymiş ya. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Abi bu hale hemen gelmedi. Öğlen yaşadım olayı. Akşama bu hale geldi yavaş yavaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

Abi bu hale hemen gelmedi. Öğlen yaşadım olayı. Akşama bu hale geldi yavaş yavaş.

geçmiş olsun, amortisör arızası derken? neresi bozulmuş? amortisör hareketli bir parçadır yüksekliğe etki etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Resimlerde arızalı parça olan amortisör yok ama o mile bağlı olan parça görünüyor. Mil bir şekilde kırılmış sanırım.  Geçen yıl da diğer tarafta aynı problemi yaşamıştım. Aynı marka amortisör(monreo değil başka birşeydi.) yan sanayi. Kırılınca yayın sıkıştırıldığı amortisör üst takozu çıkıyor. Yay da boşa çıkıyor böylece.

Eski Sağlam olan Monroe yu aldım. Zaten kırılan çöp. Bunların yerine  iki adet Monroe taktık.

Ama ilk başta böyle değildi. Zira ses geldikten sonra, epey bir gezdim Amonosların yaylalarında. Akşam a doğru "basık şahin" gibi seke seke gezmeye başladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tamam şimdi oldu.
Çünkü normal amortisör arızasından böyle çökmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mert Gulkokan yazdı:

Abi monreolar nasıl ?

Mert bugün bir farkettiğim birşey oldu. Osmangazi U. Hastahanesi önünden Sazova ya giderken önce sağa, sonra sola dönüş var biliyorsundur.  Sağa gönüşte hız kesmek için konuşmuş şeritler mevcut. Bu şeritlerin birazı dönüş başlangıcınıda geçmiş vaziyette. Önceden 60-70 ile o viraja girdiğimde arkada hafif savrulma hissederdim. Artık yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...