İçeriğe Yönlendir

Kaskoda Doğa Sigorta Nasıl ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

Kaskoda doğa sigorta kullanan var mı ? ya da nasıl olduğunu bilen ? Şuan için en ucuz o çıkıyor merak ettim nasıldır diye.

full kasko 7 gün araç konaklama gibi ek bir sürü seçeneği var 1,100 TL çıkıyor doğa 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Öngür yazdı:

Ne ise gerek kalmadı 1356 TL ye ak sigorta yaptırdım 

😃

İsabet olmuş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Öngür yazdı:

Merhaba

Kaskoda doğa sigorta kullanan var mı ? ya da nasıl olduğunu bilen ? Şuan için en ucuz o çıkıyor merak ettim nasıldır diye.

full kasko 7 gün araç konaklama gibi ek bir sürü seçeneği var 1,100 TL çıkıyor doğa 

Doğa dan sigorta bile yaptırmak istemiyoruz kasko olmasaymış diyecektim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Barış Göktürk

Yeni bir başlık açmadan; ben de bu başlık altından sorayım: Taşıt kaskosunda Ankara Sigorta nasıldır?

Sigortacımdan aracım için full bir kasko çalışmasını yapmasını rica ettim. O da bana en uygun teklifin Ankara Sigorta'dan olduğunu söyledi. Önceki kaskolarım geriye doğru Sompo Japan ve Axa idi. Onlarla ilgili bir sıkıntı yaşamadım ama Ankara Sigorta ile ilgili "Ekşi" yorumlarını görünce bir tereddüt ettim. Varsa tecrübesi olanların fikrini almak istedim.

https://www.ankarasigorta.com.tr/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Barış Göktürk yazdı:

Yeni bir başlık açmadan; ben de bu başlık altından sorayım: Taşıt kaskosunda Ankara Sigorta nasıldır?

Sigortacımdan aracım için full bir kasko çalışmasını yapmasını rica ettim. O da bana en uygun teklifin Ankara Sigorta'dan olduğunu söyledi. Önceki kaskolarım geriye doğru Sompo Japan ve Axa idi. Onlarla ilgili bir sıkıntı yaşamadım ama Ankara Sigorta ile ilgili "Ekşi" yorumlarını görünce bir tereddüt ettim. Varsa tecrübesi olanların fikrini almak istedim.

Bir sıkıntı yaşamadım demek için, başınızdan geçen hasarları ve nasıl çözümlendiğini de anlatmanız gerekir. 

Bu genel bir yorum hatasıdır. 

Siz hasar yaşadınız ve yaşamadınız bilmiyorum tabi ki, sompo ve axa'yı kötülemek için de yazmadım. 

Ancak imkanınız el veriyorsa sıralamadi ilk 5'in içinde olmaya çalışın.. 

Allianz Sigorta AŞ

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
Aksigorta AŞ
Axa Sigorta AŞ
Sompo Japan Sigorta AŞ

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Barış Göktürk yazdı:

Ankara sigorta geçmiş yıllarda babamın aracına yaptığı tüm ücretsiz mini onarımları tramere işlediği için başka sigortadan fiyat alınca araç kaza yapmadığı halde hep hasarlı göründü ve poliçeden hasarsızlık indirimi alamadı. Ama nasılsa Ankara sigortadan yaptırmaya devam ettiği sürece hasarsızlık indirimi geçerli oldu. Diğer sigortalarda mini onarımlar tramere işlenip hasarsızlığı bozuyor mu bilmiyorum. Ama bu strateji yüzünden yıllarca kaskoyu Ankara sigortadan yaptırmak zorunda kaldı. Bu konuyu bir araştırın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben genelde ya alianz yada axa yaptırıyorum. Mini onarım da kullandım, sıkıntı çıkmadı. 

Axa ile sampo yu ev sigortasında kullanıyorum. Çok uygun fiyata epey kapsamlı sigortalar yapıyorlar. 2 sene önce 1500 lira geçen sene de 650 lira ev hasarından ödeme aldım. Birini 160 diğerini 185 liraya yaptırmıştım . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)
Barış Göktürk yazdı:

Belki hatırlarsınız, dolu hasarına uğrayan Alfa Romeo Giuliettam vardı. Ankara Sigorta’dan yaptırmıştım kaskosunu. 10.500 lira dolu hasarını bir hafta içinde ödediler. Bir de tampon mevzumuz vardı. 4500 lira onu da yetkili serviste yaptırdım. Bu iki hasarda da ikame araç kullandım. Olumsuz bir yorum yapamam. 

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Okuduklarım özelinde bir süre de daha araştırma içinde olacağım.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir sıkıntı yaşamadım demek için, başınızdan geçen hasarları ve nasıl çözümlendiğini de anlatmanız gerekir. 

Bu genel bir yorum hatasıdır. 

Siz hasar yaşadınız ve yaşamadınız bilmiyorum tabi ki, sompo ve axa'yı kötülemek için de yazmadım. 

Ancak imkanınız el veriyorsa sıralamadi ilk 5'in içinde olmaya çalışın.. 

Allianz Sigorta AŞ

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
Aksigorta AŞ
Axa Sigorta AŞ
Sompo Japan Sigorta AŞ

Mehmet Bey;

Sompo Japan ile kasko minvalinde bir alışverişe girme durumum söz konusu olmadı. Bu bakımdan söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Lakin Axa ile bir münasebet yaşadık ve taleplerime gayet hızlı ve de isteklerim yönünde dönüş aldığımdan dolayı -belki başka bir konuda aynı gönüşleri alamama durumum da olabilirdi ancak şu an için elimdeki tek kesin veri bu olduğundan dolayı bu veri üzerinden- rahatlıkla sıkıntı yaşamadığımı belirtebiliyorum.

Sadece bu konu özelinde değil; her türlü konuda; sektörde yer alan tüm aktörlerin tüm ürünlerini genelleyici tanımlar yapmaktan kaçınırım. Hele ki görece olan "iyi" ve "kötü" gibi yorumlardan özenle uzak durmaya çabalarım. Bu bakımdan "sıkıntı" sözcüğü bu nokta özenle seçilmiş ve bence anlatılmak isteneni gayet güzel karşılayan bir sözcük. 

Burada olduğu gibi, daha pek çok alanda kullanıcıların başından geçen deneyimleri üzerinden tercihlerimize yön vermeye çalışıyoruz hemen her standart internet kullanıcısı gibi. Şahısların tecrübelerini bizim de tecrübe edeceğimiz gibi bir kesinlik olmasa da anlatılanlar üzerinden firmaların yakalaşımlarına dair fikir edinmek ve o türden bir seçim yapmak -nispeten- daha rahatlatıcı oluyor biz son kullanıcılarda...

Tavsiyeleriniz için size de teşekkür ederim.

Kararımı verdiğimde dikkate alacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Barış Göktürk yazdı:

Axa ile bir münasebet yaşadık ve taleplerime gayet hızlı ve de isteklerim yönünde dönüş aldığımdan dolayı -belki başka bir konuda aynı gönüşleri alamama durumum da olabilirdi ancak şu an için elimdeki tek kesin veri bu olduğundan dolayı bu veri üzerinden- rahatlıkla sıkıntı yaşamadığımı belirtebiliyorum.

Çok güzel.. Geri dönüş böyle olursa faydalı olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Murat Öngür yazdı:

Merhaba

Daha yakın zamanda babam kaza geçirdi. Karşı tarafta yüzde yüz kusur var. Araç pert oldu. Doğa sigorta bahanelerle ödeme yapmıyor. Doğa sigortaya bulaşmayın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben doğa sigorta kullandım, küçük bir hasar durumu olmuştu. Yetkili servisle anlaşması olmadığı için parayı önce ben ödedim, sonra sigorta bana ödedi, ayrıca çekici parasını ödemedi servisin çekicisini çağırdığım için.

İkame araba için de saçma sapan bir firma ile çalışıyorlardı.

Ödeyebildiğim sürece, üç kuruş fazla olsun Allianz vs. köklü bir firma ile çalışayım diye düşünüyorum artık, Allah korusun kasko lazım mağdur durumda oluyorsunuz zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...