İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.4 TDCI 2011 Maksimum Hız

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Doğukan İpekçi
(düzenlendi)

Merhaba, 3-4 gün önce ilk dizel aracım olarak fiesta aldım 2011 model 1.4tdci 150.000km de olan bir araç aracımı düz yolda ilk defa denedim araç kesinlikle 150-155ten yukarıya çıkmıyor.Aracın üzerinde farklı bir jant ve 185/60/15 ebatlarında lastik var.Baskı balata gelmiş olabilir debriaj biraz sert ama performansa etki edecek kadar bittiğini düşünmüyorum.Bu hız bu araç için sizce normal mi yada normali nedir? Turbo bakımı vs. hakkında hiçbir bilgim yok.Aracın benden önce çok sakin kullanıldığına eminim.Motorun sonradan açılma ihtimali söz konusu olabilir mi?

Son Düzenleme:Araç 140 a kadar çok atik 140tan sonra hızlanma yavaşlıyor. 

tarihinde Doğukan İpekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Fabrika verisi son hız 162 km/sa zaten normal görünüyor. Üzerideki jantlar ağır geliyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi

İnternette aynı model araçlara baktığım zaman 170-180 videoları görüyorum o yüzden anormal bir durum mu var diye size danışmak istedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hızlanma isteği de son hıza ulaşmak kadar önemli. gps ten de kontrol ettinizmi kadran daki görülen hızı.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

175/65/14 orjinal ebatı ile, 283 bindeki aracım düz yolda 170 km/h’yi gördü.
Hafif bayıra gelince 160’a düşüyor, dik bayırda 140’ta sabit kalıyor.
150 km/h’den sonra nazlı hızlanmakta bu motorlar. Sabırla basmak gerek.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Çağlar Bayur yazdı:

hızlanma isteği de son hıza ulaşmak kadar önemli. gps ten de kontrol ettinizmi kadran daki görülen hızı.

1.6 focus 1 satmış biri olarak hızlanma isteği 140a kadar bence harika çok atik geldi bana sonrası çok yavaş ve kontrol etme şansım olmadı

Celal Aydın yazdı:

175/65/14 orjinal ebatı ile, 283 bindeki aracım düz yolda 170 km/h’yi gördü.
Hafif bayıra gelince 160’a düşüyor, dik bayırda 140’ta sabit kalıyor.
150 km/h’den sonra nazlı hızlanmakta bu motorlar. Sabırla basmak gerek.

Aracım titanium orjinal jantları da var evde aracı ilk sahibinden aldım 14ten daha büyük duruyor sanki jantlar.Aracınız 2011 mi sizinde

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Rot balansi teat etmek icin 175 65 14 lastik ile dik asagiya max hiz 175 gordum.160dan sonra arac gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Emre Usta yazdı:

Rot balansi teat etmek icin 175 65 14 lastik ile dik asagiya max hiz 175 gordum.160dan sonra arac gitmiyor.

DÜz yolda sizin aracınız da öyle yani 160 normalse fazlasını istemiyorum zaten ben sadece bir anormallik var mı yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Düzde 160'tan sonra gitmiyor, küsüratını hatırlamıyorum. Sabrederseniz belki hızlanır 3-5 km/h daha.

170-180 ile video koyanlar yokuş aşağıdır.

Orijinal lastiği 195-50-15 olması lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Güç sadece 70ps

Düzde 160'tan sonra gitmiyor, küsüratını hatırlamıyorum. Sabrederseniz belki hızlanır 3-5 km/h daha.
2006 yılında Bursa otoyolda bir Fiesta dizel ile kapıştık, bende 82ps Getz vardı. Fiesta 170km civarına kadar direndi, hafif eğim vardı ama yolda.
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Selim Bilgin yazdı:

Teşekkür ederim normali buysa o zaman kafamı fazla yormuyorum.Hız beklentisi ile zaten almadım ama sadece benim aracım mı farklı öğrenmek istedim teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Evren Erakçora yazdı:

2006 yılında Bursa otoyolda bir Fiesta dizel ile kapıştık, bende 82ps Getz vardı. Fiesta 170km civarına kadar direndi, hafif eğim vardı ama yolda.

Dinamiği çok güzel bir arabaydı, ama maalesef motor tamamen ekonomi odaklı, ekonominin de hakkını veriyor, İstanbul'da 5.5 ile geziyordum. Az yakan tek arabamdı. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

YouTube’daki hızlanma videolarının yarısı cahil işi. Hele altındaki yorumları okuyun gülmekten yıkılırsınız. Son süratten kasıt, aracın düz yolda rüzgar, yağmur, kar vs olmaksızın yapabileceği son sürattir. Adam 98 Tempra’yı rampa aşağı salıyor, rüzgarı da arkasına alınca 200-220 görüyor sonra da diğer arabalara çamur atıyor. Sizin aracın yapabileceği sürat zaten yaklaşık 170 km/s civarında. O anda hasbel kader rüzgar tersten esmiştir, aracın bakım zamanı gelmiştir, yolda belli belirsiz bir eğim vardır, bu sürati de göremeyebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi

Sonuç olarak aracım yokuşa geldiği için 155 civarında kaldı bugün ilk defa denedim  beklesem 160 civarı yapabilirim sanırım.Her şey normal gözüküyor o halde. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Aracım titanium orjinal jantları da var evde aracı ilk sahibinden aldım 14ten daha büyük duruyor sanki jantlar.Aracınız 2011 mi sizinde

2011’e 2 yıl bindim, sattım.
2007 aldım.
İkisi de 1.4 tdci
Yazdıklarım ikisi için de geçerli.
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Ben de 3 yıl her koşulda 2006 modelini kullandım, 150'den sonrası tamamen yol koşullarına bağlı. Yüksek torkun gazına gelip 1.4 atmosferiklerin arkasında kaldığım çok oldu. Teknik verilerde ne yazıyorsa o fazlası yalan. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Aracin hizi duz yolda 160 civari asagiya maksimum 175 gordum.yokusa gore bu degerler degisiyor.trend modeli 14 jant.titanyumlar 16 jant ilk cikanlar.sonrasi 15 jant.b sinifi aractan dizel sonucta fazla beklentiye girmemek gerekir.[emoji6]

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

150 den sonra Arabanın canını alıyorlar sanki çokta birşey beklememek gerek 68 hp araç neticede. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

1.5  75 beygir dizeli ile 15 inç jant var 175 i gördüm az bi gaz payı daha vardı. Tork sanki daha götürecekmiş hissi uyandırıyor ara hızlanmalarda ama bu sınıf araba için yeterli bile fazlasıyla. 

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Aracım 190 bin km'de üzerinde 165 14 inç jant var. Düz yolda maksimum gördüğüm hız 162-165. Daha fazla gitmiyor, korkutmuyor, yola çok güzel tutuyor ama motordan ''beni bırak sen devam et'' der gibi ses çıkıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ALİ SEYKAN

Merhaba  2011 1.4 TDCİ  My Fiesta modeli ile

düz yolda max 160-165 km (kendisini sınırlıyor daha hızlı gidebilir sanki)

yokuş aşağı zorla 200 km gördüm.

Deneme yazın uzun yolda hava sıcakken yapıldı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selim Bilgin

Yazılımlı değil ve yol tam düzse o hızı yapmaz 1.4 tdci, mutlaka meyil vs. vardır. Ya da kadran yanılması fazladır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...