İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.4 TDCI 2011 Maksimum Hız

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli

Chiptuning yoksa o hız imkansız. Yolu tam kestiremedim aşağı meyil varsa bilemem. Düz yolda kendini yırtsa 165 yapar. 2011-2015 arası 3-4 farklı araçla bizzat tatbik etmişliğimiz var.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

1.4 tdci 68ps motorun maksimum torkunu verdigi aralik 2000-3100(3200) arasi. Bu ust devirden sonra turbo tam olarak mekanik anlamda devreden cikmasa da ayni gucu veremiyor. (Bknz twin turbo) Bu motor 3000'de 140 yapiyor 3500 de 160. Dolayisiyla 160i gordukten sonra aracin daha fazla hizlanmaya niyetli olmamasi bu sebepten dolayi. Ek olarak 175 lastik ile 195 lastigin hiz kadranina yolladigi veri farkli olabilir.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Arac duz yolda 180 yapiyor.ayrica beyinden 175 65 14 ebat secili.Enjektorler revizyon edilip mazot filtresi dahil hersey sifir.120 den sonra guven vermiyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Emre Usta yazdı:

Arac duz yolda 180 yapiyor.ayrica beyinden 175 65 14 ebat secili.Enjektorler revizyon edilip mazot filtresi dahil hersey sifir.120 den sonra guven vermiyor.

GPS ile bakmak lazım, fabrika verisinin 15 kmh üstü 68ps'lik bir otomobil için imkansız. Performansı iyi olmasa da tam tersi yolu iyi tutar. Yol tutuş arttırmak için 195-50-15'e geçilebilir. Sıfırken o yıllarda kullandığım için gayet iyi biliyorum. Ekonomiktir, sınıfına göre yol tutuşu iyidir, ama performans bu arabadan beklenecek son şey.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Selim Bilgin yazdı:

GPS ile bakmak lazım, fabrika verisinin 15 kmh üstü 68ps'lik bir otomobil için imkansız. Performansı iyi olmasa da tam tersi yolu iyi tutar. Yol tutuş arttırmak için 195-50-15'e geçilebilir. Sıfırken o yıllarda kullandığım için gayet iyi biliyorum. Ekonomiktir, sınıfına göre yol tutuşu iyidir, ama performans bu arabadan beklenecek son şey.

Performansdan beklentinin ne olduguna gore de degisir. Ben duz yolda maksimum hizdan ziyade yokusda cekisi ve ara hizlanmalara daha fazla dikkat ederim. Dizellerin de yokusu gayet performansi oluyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Süleyman Can yazdı:

Performansdan beklentinin ne olduguna gore de degisir. Ben duz yolda maksimum hizdan ziyade yokusda cekisi ve ara hizlanmalara daha fazla dikkat ederim. Dizellerin de yokusu gayet performansi oluyor.

Beklenti başka bir konu tabi ama performansın objektif kriterleri var. Teknik veriler belli sonuçta. Tabi ki 1.4 tdci beklentileri karşılayabilir, yukarıda belirttiğim gibi ben de kullandım. Alt devir torku 1.4 benzinliye göre iyidir tabi ki, ondan dolayı ataklık hissi geliyor ama bu kısa sürüyor. 0-100'ü 14.9 saniye olan bir arabaya performanslı diyemeyiz. Vakıa bu.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Aractan cok birsey beklememek lazim ancak 160 dan sonra gitmiyor diyene inanmiyorum.maksimum 180 km hiz yaptim.ancak kesinlikle tavsiye etmiyorum.test amacli hiz yapildi.direksiyon kutusu degistirdikten sonra aracta yuksek hizda gezinti varmi test yapildi.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Max 180 km/h düz yolda. O da sürekli gitmeye uygun bir hız değil. Aracın dinamikleri belli, ekonomi aracı.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

170i gördüm ama fazla kalmak istemedim :) . Benim için limit 130-140. Bu hızdan sonra çok sallıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...