İçeriğe Yönlendir

Yakıt Nereden Alıyorsunuz?

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Sinan Akgöl

Mazotta hep shell aldım,

Lpg kullanırken Po kullanıyordum filtre bile tertemizdi bakımda

Benzinde Shell kullanıyordum hep aldığım istasyondan menzil düştü çok Opetten aldım 3 4 depodur Opet kullanıyorum memnunum şuanlık bir sonrakini shell yapayım gene bakalım fark düzelmiş mi.

Opet istasyonuyla ilgili bir sorun yaşadım(iç depo kapağını takmamışlardı)  Opet müşteri hizmetleri gayet iyi günde 2 defa aradılar istasyon ile yapılan düzeltmeleri söylediler online olarak bütün yakıt geçmişimi sıraladılar pompasına kadar. Müşteri hizmetleri gerçekten iyi.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yıllardır yakıtı Opetten alırım. Evimin yolu üzerinde olan opet başka bir firmanın bayisi olduğundan beri opet kulanımım azaldı. Ayrıca maximum kart kampanyalarından dolayı bir kaç kez Bp ve shell den yakıt aldım. Dün akşam Opetten depoyu doldurdum. Eski lpg li aracımda hep Aygaz kullandım. Şimdiki benzinli fiesta ve dizel mondeo aracımda 1-2 depo hariç hep Opet kullandım.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

O kadar yerden aldım. Memnun kaldıgım sadece BP shell po opet yakıtları erken bitiyordu. BP nin iddaası var zaten tek depoda şu kadar fazla yol diye mazot mu kalın digerlerimi ince o kısmı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Lpg yi sürekli Milangaz'ı olan istasyonlardan alıyorum çok memnunum. Zamanında shell den aldığım gaz ile hiçbir km farkı yok kaliteli ve uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

mazot un iyisi kötüsü ufak hacimli motor da kendini daha çok hissettiriyor 1.3 astra cdti varken araç hemen kötü mazot u seçerdi mondeo da hiç başıma gelmedi mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fatih Keskin yazdı:

mazot un iyisi kötüsü ufak hacimli motor da kendini daha çok hissettiriyor.

Kesinlikle, 1.4 tdci fiestada bp ve shell arası çok ciddi fark oluyordu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

2006 dan bu tarafa opet harici bir markadan almadım. İstisnalar hariç. Ancak Shell aklımda, ilk fırsatta deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mazotu shell'den alıyorum. Bir depo bp denedim, daha sessiz gibiydi ama shell'in çekişi daha iyiydi. 

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19

Bp yi denemek istiyorum. Bir sonra ki seferde depoyu bp ile fulleyeceğim bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Focus dizel için bp ve po en iyisi po alıyorum daha canlı araç karar sizin po en iyisi

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Forumda bi ara kızartma yağıyla çalıştıranlar vardı ne oldu? Onlar yazmamış "yakıtı mutfaktan alıyorum" diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Bp yi denemek istiyorum. Bir sonra ki seferde depoyu bp ile fulleyeceğim bakalım 
Po iyidir
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ahmet Caliskan yazdı:

Forumda bi ara kızartma yağıyla çalıştıranlar vardı ne oldu? Onlar yazmamış "yakıtı mutfaktan alıyorum" diye :D

Buyrun benim :D evde patates kızartması yapınca beleş yakıt geliyor :D şaka bir yana, düz pompa araba alana kadar yakıtı stokluyorum hala. Bazı hastalık sebeplerinden dolayı arabayı alma süresi biraz gecikti, 14 gün sürüyor yağı arıtma işlemi, serum hortumu ile yağdaki gliserini ayırıyorum falan odam laboratuvar gibi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bu arada konu başlığına da cevap yazayım, son 2 yılda 8 araba değiştirdim atmosferik benzinli, turbo benzin lpgli, atmosferik lpg li ve dizel arabalarım oldu. Kendi gözlemlediğim kadarıyla yazıyorum;

Dizel

Shell v power nitro plus: kükürt oranı çok düşük, bu yakıtı koyduğum zaman daha az duman attığımı gözlemledim. 

Opet: kapısından içeriye girmem, bedava koysalar depomun kapağını mühürlerim.

Total: Bir depo ile daha az kilometre yaptığımı farkettim, 2 arabada da aynı sonuca vardım.

Bp: Shell'den sonraki en sevdiğim petrol istasyonu, herhangi bir olumsuzlul yaşamadım, evime en yakın istasyon bp olduğu için genelde bpden alırım.

Lpg

Opet Aygaz: Aygazın lpgsinden çok memnun kalmıştım, 3 depoda bir aygaza gidip depoyu fullerim, içinde sistem temizleyici katkı olduğunu söylemişlerdi, bu sebepten dolayı 3 deponun birini aygaz doldururdum, sistemim her zaman temiz kalsın diye. 

Shell: Motorun en sessiz ve sarsıntısız çalıştığı lpg buydu. Yada ben böyle hissediyordum ama gerçekten performans yönünden diğerlerinden çok iyiydi. 

Lukoil: Menzil olarak diğerlerine göre biraz daha az yol gittiğimi gözlemledim.

Bu üçü haricinde başka yerden almadım. 

Benzini sadece shellden alırım, bu yüzden diğerleri arasında kıyas yapamayacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Benim Focusu aldığımda denemek için Opet, Bp ve Shell'den birer depo dizel aldım. Araç Opet biraz sesli, Bp ve Shell normal çalışıyordu. Shell daha yaygın ağa sahip olduğu için o zamandan beri (8 yıl) sürekli olarak Shell'den başka yerden yakıt almadım, memnunum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu abi 1 litre lpg ile kaç km gidildiğini test ediyor. İstasyon istasyon ölçüyor. Aytemiz ve Shell yaptı şu ana kadar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bu abi 1 litre lpg ile kaç km gidildiğini test ediyor. İstasyon istasyon ölçüyor. Aytemiz ve Shell yaptı şu ana kadar. 

1lt lpg ile 21km gitti. 4,8lt lpg ile 100 km gider. Test yanlış :) öyle bir değer yok. 

böyle bir test yapılacaksa birkaç depo ile yapılmalı ki hata payı az olsun. Yakıt tüketim değeri ekranda da aynı ortalama olmalı ki kıyas olsun. 

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Ali Kangal yazdı:
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Po iyidir

PO nun benzini kalın mıdır nedir bugün oradan aldım çekişi düştü aracın 🤔🤔 1.3 ufak motor ya yakıtı hemen ayırıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Mazotu Shell V-Power Diesel alacaksın gerisi boş. Ses, titreşim, performans, temizlik bakımlarından bariz fark ettiriyor.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
PO nun benzini kalın mıdır nedir bugün oradan aldım çekişi düştü aracın [emoji848][emoji848] 1.3 ufak motor ya yakıtı hemen ayırıyor 
Benzini bilmem dizeli iyi bana göre
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bütün tankerler aynı yerden geliyor. Bence çoğunlukla fark yok. İçindeki katkı biraz etki ediyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Opet total bp shell hemen hepsinden düzenli (4 5 depo ) peşpeşe mazot aldım ama her zaman her şekilde her koşulda en iyisi Shell sonrasında ise Opet gelir .

Başka yerden almıyorum kesinlikle.

Onur Bulut yazdı:

O kadar yerden aldım. Memnun kaldıgım sadece BP shell po opet yakıtları erken bitiyordu. BP nin iddaası var zaten tek depoda şu kadar fazla yol diye mazot mu kalın digerlerimi ince o kısmı bilmiyorum.

bence mazotu kalın shell aldığınız zaman bp ile aldığınız zaman aracın sesini ölçün ne demek istediğimi anlayacaksınız araç daha sesli çalışıyor , telefonlara basit dsbel uygulaması yükleyip deneyin

Eyüp Çetin yazdı:

Bütün tankerler aynı yerden geliyor. Bence çoğunlukla fark yok. İçindeki katkı biraz etki ediyordur.

ben buna katılmıyorum , ben po dan ve bp den yakıt aldığımda aracın sesi bariz şekilde artıyor , po dan aldığımda ise 6,0 6,5 arasında giden tüketim 7 ye çıkıyor ( düzenli kullansam belki düşebilir ona bir şey diyemem) 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Ömer Sarıgül yazdı:

Lpg yi sürekli Milangaz'ı olan istasyonlardan alıyorum çok memnunum. Zamanında shell den aldığım gaz ile hiçbir km farkı yok kaliteli ve uygun.

Focus varken PO dan LPG alıyordum problem yaşamamıştım. Civic de ise LPG ben taktırdım LPG ustasına sordum bana Aytemizi önerdi ancak Aytemiz biraz şehrin dışında ve ters yönde bende hep Shell LPG aldım memnunum ancak arada birkaç kez Milangaz aldım ve milangaz ile birkaç kez hep daha performanslı arabanın daha iyi çekişe sahip olduğu hissine vardım. Çevremde Milangaz yok o yüzden Shell e devam ancak Milangaz denk gelirse mutlaka Milangaz alacağım. Benzin ise hep aynı Shell LPG istasyonuna gitmişken oradan alıyorum ama benzini farklı yerlerden aldığımda oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...