İçeriğe Yönlendir

1.4 TDCI 68 HP Sorunlu Motor mu ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Jeep için teoride anlaştık bakalım 

Fiestayi sezonluk multivan yapabilirim aslında ama sen çok ölucu çıktın 😛

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Jeep için teoride anlaştık bakalım 

Fiestayi sezonluk multivan yapabilirim aslında ama sen çok ölucu çıktın 😛

Vallaha ölücüyü geç araba alırken pazarlık bile yapmam :D bunu alıp toyotayı verirken multivana pazarlık yapmadım, üstüne toyotanın şanzımandan ses geliyordu 2 bin tl fazla verdim volantı yaptır bin diye, parça fiyatı 1300 :D ben şuan bi hesap yapıyorum, hep uzun yol yaptığım için konforlu D sınıfı+ kalan parayla şehir içi oyuncağı düşünüyorum :) zamanında corolla varken param olaydı 180 binde dizel otomatik corolla+nakit kapını çalardım 3.7 için, o aralar offroad fetişim vardı, foruma konu açıyordum l200 mü d max mı diye. Hamile kadın gibi araba aşeriyorum 😂😂😂

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bizdeki maymun iştahi işte ondan çabuk değişiyoz.millet de ticaretinde sanıyor. Bilse külliyen zarardayiz

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bizdeki maymun iştahi işte ondan çabuk değişiyoz.millet de ticaretinde sanıyor. Bilse külliyen zarardayiz

Ehliyet alalı 3 sene oldu 8 tane araba değiştirdim bir kuruş kar etmedim 21 e daihatsu yrv aldım sıfır atiker turbolu için komple sistem lpg taktırıp 2 ay sonra 20 ye sattım mesela, aldığımda da motor takozu, arka amortisörleri değiştirmiştim. Led ampül takmıştım hiçbirini almadım.  Bende senin gibiyim, bi arabaya uzun süre binemiyorum sıkılıyorum, değişik şeyler arıyorum. Millet galericiye çıkardı adımı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Çamurlu bir obada ateş yakmış oturmuş ofroad  muabbeti yapmayı özledim yav.

çekirdek çay ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

çekirdek çay ...

Jeep aldık dağa bayira gelen kalmadı. Onu da kuruttuk.  :p

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Gök yazdı:

çekirdek çay ...

Benim memleketin yaylalarında ne offroad yapılırdı şimdi, adam boyu kar var köyde. Rize ikizdere. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Jeep aldık dağa bayira gelen kalmadı. Onu da kuruttuk.  :p

geldikte çok soğuktu :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bende vardi 2002 fiesta 1.4 tdci 0 aldik 145 binde sattim motorla ilgili su sorunlarla karsilastim 100 bin civarinda enjektor pullari kacirmaya basliyor cuf cuf ses yapiyor bu motorun kronik sorunu bence bu ust kapak contasindan terleme seklinde yag kacirmaya basladi hararet musuru arizalandi birde sogukken frene basinca stop ediyordu bendeki bu sorunu cozemeden sattim sarz dinamosunun kasnagi degisti birde aks korugu patlak bindigimiz icin aks degisti bunlarin disinda fren balatalari orjinaldi sattigimda usta sofor freni en az kullanandir derler :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Cerci yazdı:

bende vardi 2002 fiesta 1.4 tdci 0 aldik 145 binde sattim motorla ilgili su sorunlarla karsilastim 100 bin civarinda enjektor pullari kacirmaya basliyor cuf cuf ses yapiyor bu motorun kronik sorunu bence bu ust kapak contasindan terleme seklinde yag kacirmaya basladi hararet musuru arizalandi birde sogukken frene basinca stop ediyordu bendeki bu sorunu cozemeden sattim sarz dinamosunun kasnagi degisti birde aks korugu patlak bindigimiz icin aks degisti bunlarin disinda fren balatalari orjinaldi sattigimda usta sofor freni en az kullanandir derler :biggrin:

Sayı olarak bakınca çok şey çıkmış ama hepsi çok ufak masraflar, benim arabayla karşılaştırıyorum, kurban olayım fiestanın arızasına :D

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

İntercooler yok fakat benimde ilk arabam yaklaşık 50 bin km bindim az yakıp çok kaçıyordu memnundum ben yakıt performans ama şimdi aynı aracı alacak olsam  1.6 tdci 90 lık sport veya 4 kapısını alırım ...

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

İntercooler yok fakat benimde ilk arabam yaklaşık 50 bin km bindim az yakıp çok kaçıyordu memnundum ben yakıt performans ama şimdi aynı aracı alacak olsam  1.6 tdci 90 lık sport veya 4 kapısını alırım ...

Bunların yakıt deposu plastik mi ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Plastik

Ebrar Tüfek yazdı:

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

Aynen doğrudur plastik 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

Aynen doğrudur plastik 

Bu aracın vites oranları nasıl mesela 100 ile giderken kaç devir çeviriyor ? Maksimum kaç km hız görür ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Bu aracın vites oranları nasıl mesela 100 ile giderken kaç devir çeviriyor ? Maksimum kaç km hız görür ? 

benim bacanakta sıfır 115lik cmax 1.6tdci vardı tatile gittik beraber önlü arkalı 210 km görüyordum hiç kopmadan gittim :) hatta bacanak şaşırmıştı :) 100le giderken devirini hiç hatırlamıyorum .1.4 tdci alıcaksan intercooler çok rahatlatır arabayı ...yeri vs herşey hazır hortumlar ve intercoler yok ...tavsiyem devam ediyor 1.6 dizel 90 olanını al bak keyfine önü daha açık...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

benim bacanakta sıfır 115lik cmax 1.6tdci vardı tatile gittik beraber önlü arkalı 210 km görüyordum hiç kopmadan gittim :) hatta bacanak şaşırmıştı :) 

68 beygir ile bayaa güzel iş çıkarıyormuş ozaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

aynen keyifliydi benim araç tek kapı van dı arkaya sonradan koltuk işletmişler tertemizdi ...2009 yılında 2007 model comfort modelini almıştım klima cd çalar vs 25 liralık mazot alıyordum 250 km yol gidiyordu şehir içinde 4 kişi valizler alanyaya 60 tl ye gittiğimi bilirim :d

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

aynen keyifliydi benim araç tek kapı van dı arkaya sonradan koltuk işletmişler tertemizdi ...2009 yılında 2007 model comfort modelini almıştım klima cd çalar vs 25 liralık mazot alıyordum 250 km yol gidiyordu şehir içinde 4 kişi valizler alanyaya 60 tl ye gittiğimi bilirim :d

Şimdi hayal o paralara o kadar yol 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Baktım demin. 80 1500 100 2000 120 2500 140 3000 😛 gibi 

Max hız ilk aldığımda bakmıştım 170 i geçiyordu 180 üstü hayal gücüne kalmış

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Baktım demin. 80 1500 100 2000 120 2500 140 3000 😛 gibi 

Max hız ilk aldığımda bakmıştım 170 i geçiyordu 180 üstü hayal gücüne kalmış

Benim eski corolladan daha uzun şanzımanı :D

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Yaklaşık beş sene 1.4 tdci fiesta kullandım bir gün bile beni üzmedi aksine sağlam ve güvenli motordur.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kamuonet ruhsatın vergi, sigorta kasko fiyatından dolayı aynı paraya eski kasa 1.4 fun mı, yoksa 1.4 tdci van mı alsam bilemedim. Daha güncel bir model olduğu için gönlüm 1.4 tdci dan yana ama ekonomi bakanı mevkiisinde alınan bir araç için vergi ve kasko sigorta fiyatlarının yüksek olması zarara sokarmı düşüncesindeyim, çünkü fiesta alınınca bitane de 2.0 mondeo olacak, ikisinin yıllık mtv sigorta kasko ücreti beni zorlarmı acaba. Şuan multivana 1630 sigorta, 2600 kasko, 900 1000 civarı mtv ödüyorum. İsraf gibi geliyor gözüme.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Ebrar Tüfek yazdı:

bendeki hic gitmiyordu ama gidiyormus gibi hissbg ettiriyordu 4 kisi bindikmi yerinden zor kalkardi rampada  hic hizlanmazdi suspansiyonu cok yumsak buda yol tutusunu dusuruyor  1.6 hdi 110bg 206 da vardi yazilim attiktan sonra o biraz gitmeye baslamisti 1.4 un yakit cimriligindan baska bence bir avantaji yok bence

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mustafa abinin dediği 1.4 fun a baktım, yıllık mtv 100 tl. 1.4 tdci baktım 500 600 liradan fazla. Kaskosu sigortası kamyonet olunca daha da yükselecek mtv si bile 5 katı. Yıllık 2 bine yakın hatta fazla para verilir 1.4 tdci a, buda yakıt ekonomisinden gelen paranın mislini devlete ödemek olur ki ne kadar mantıksız olduğu da apaçık ortada bence. Eski kasa klimalı 1.4 fun lara da bakmaya başladım. Tdci daha güncel daha güzel görünüyor, hatta onu alırsam rs mavi şerit ile fiesta st bodykit jant vs aşırı tatlı bişey olur ama her yıl bu kadar para vermek bu güzelliğe değer mi orasını düşüneceğim. Bu arabaları kamyonetten otomobile çevirmek için kaç para istiyorlar ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...