İçeriğe Yönlendir

Taşınabilir Havya Yapımı

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Bahadır Taşpolat
Köksal Yılmaz yazdı:

Ben 60 w kalem ucuz bişey aldım, amatörüm ama mal da bu kadar kötü olmaz arkadaş. Havya ucu ayrı kötü içinden çıkan tel ayrı kötü, kullanıcı hep beter :D

İstanyonlu havya+kurtel(soldex veya feray) marka pastalı lehim teli tavsiye ederim.

abi aynı durumdayım tam alacaktım 50liralık o tarz birşey bi sorayım foruma dedim https://www.hepsiburada.com/exeo-dijital-gostergeli-isi-ayarli-kalem-havya-lehim-makinesi-p-HBV0000123ORF   bu tarz birşey iş görür mü sizce 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

abi aynı durumdayım tam alacaktım 50liralık o tarz birşey bi sorayım foruma dedim https://www.hepsiburada.com/exeo-dijital-gostergeli-isi-ayarli-kalem-havya-lehim-makinesi-p-HBV0000123ORF   bu tarz birşey iş görür mü sizce 
Bu aralar indirim çeki filan da oluyor n11 de 150 tl üstü 30 tl gibi, 200 tl civarındaki istasyonlular daha cazip gibi oluyor.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
https://www.hepsiburada.com/exeo-dijital-gostergeli-isi-ayarli-kalem-havya-lehim-makinesi-p-HBV0000123ORF  
amatör sayılırım ben bu tarz birşey alayım demiştim ama nedir özelliği sh72 nin
Fakirin ts100 ü 12-24 v arası çalışır bu sebeple dışarıdada kullanıma uygun küçük güçlü ve çok hızlı ısınır. Bayağıdır kullanıyorum
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende 12-220 volt invertör var, evdeki havyayı arabaya indirip kullanıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bende 12-220 volt invertör var, evdeki havyayı arabaya indirip kullanıyorum. 

Amatör olmayanlar yazmasın konuya

60watt altı olmayacak ısı ayarlı istasyon alın. Kalem havya ısı ayarlı değilse yine 60watt alın ve kablo hattına arapuar bağlayın. Arapuar içine 1n4007 diod bağlayın anahtar uçlarına. Anahtar kapalı iken 60watt açıkken 30watt havyanız olur

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Amatör olmayanlar yazmasın konuya

60watt altı olmayacak ısı ayarlı istasyon alın. Kalem havya ısı ayarlı değilse yine 60watt alın ve kablo hattına arapuar bağlayın. Arapuar içine 1n4007 diod bağlayın anahtar uçlarına. Anahtar kapalı iken 60watt açıkken 30watt havyanız olur

Birazdan Ali Cihangiroğlu gelip Weller havya tavsiye ederse şaşırma. Al kafan rahat etsin diye ekler.. 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

Birazdan Ali Cihangiroğlu gelip Weller havya tavsiye ederse şaşırma. Al kafan rahat etsin diye ekler.. 😂😂

okudum en baştan ve sona geldimki :D  ama tavsiye vermeyecektim, ne alayım diye bakıyorudum, banada lazım, bende acıma olmaz ama, ts100 nasıldır?

Weller haaa :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Ali sen wr2 al emoji16.png

:D  fazla uçamaya gerek yok, tükkanmı açacağım....    bana biraz kaliteli ısı ayarlı kompakt bir kalem havya lazım, ne önerirsin ,  wr2 dışında tabii :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bedava 3 misli rakamdı bu? sahte olmasın

Ucuz ürün. İyisi 2700tl
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

okudum en baştan ve sona geldimki :D  ama tavsiye vermeyecektim, ne alayım diye bakıyorudum, banada lazım, bende acıma olmaz ama, ts100 nasıldır?

Weller haaa :D

Hayatımda iki defa havya aldım, biri hala duruyor. Diğerini müşteri sıcakken kablosunu havyanın kendisine sarıp ziyan etmişti. Kablo spiral şeklinde yandı haliyle, kabloyu yeniledim sonra kaybettim. TS100 faan anlamam, havya Weller' dir.. Al kafan rahat etsin. Sen ki scooter sorana Honda goldwing al diyen adamsın, sana weller yakışır.. 🤪

Servet Aydın yazdı:

Ucuz ürün. İyisi 2700tl

Ucuz ürün alacak kadar zengin değilim, Serkan Toker, 2021 Başkent Ankara. 21. yy yayınları

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Serkan Toker yazdı:

Ucuz ürün alacak kadar zengin değilim, Serkan Toker, 2021 Başkent Ankara. 21. yy yayınları

İstanbulda imza günün olacak mı abi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Ucuz ürün. İyisi 2700tl

Profil fotonuza bayıldım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Soğusun öyle yapayım paketi

2237d7e00be41ab3009b87c9ed061feb.jpg

Profil fotonuza bayıldım

Bende sizin fotonuza bayıldım
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bir kere yazman kafi abi heyecanlandın bak yine. Tansiyonun çıkacak.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir kere yazman kafi abi heyecanlandın bak yine. Tansiyonun çıkacak.

Yanlış gördünüz sanırım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Soğusun öyle yapayım paketi

Bende sana çam sakızı çoban armağanı bir havya aldım. Dikkat et 3 gün soğumuyor..

tt-t-echni-c-kalem-havya-sanayi-tip-balt

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

TS100 faan anlamam, havya Weller' dir.. Al kafan rahat etsin. Sen ki scooter sorana Honda goldwing al diyen adamsın, sana weller yakışır.. 🤪

Kardeş, olay alabileceğinin en iyisini almaktır yalnız, alabileceğim ayarda alet kötü ayarda kalıyorsa hiç almam, ben hep bunu dedim bu zamana kadar ;)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Akbal

Kafama takılan birşey var.

Bu watt olayı 5V veya 12V de nasıl oluyor gücü yetiyor mu veya iş görüyor mu? 30w veya 60w havya olunca düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kafama takılan birşey var.

Bu watt olayı 5V veya 12V de nasıl oluyor gücü yetiyor mu veya iş görüyor mu? 30w veya 60w havya olunca düşündürüyor.

5volt 30 watt ile 12volt 30 watt havya ısısı aynıdır. 5volt olan 6 amper ile ısıl güç üretir 12volt olan 2.5 amper ile.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Şu anda sh72 havya ile 4s 18650 li ion pilli bir sistem yaptım aynı kutu içerisine.Böyle çok çok daha başarılı oldu.

Sh 72 nin voltaj tablosu

Çalışma Gerilimi Elektrik akımı Güç
12V. > = 1.5A 18W
16V > = 2A 32W
19V. > = 2,1A 40W
24V > = 2.7A 65W

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

5volt 30 watt ile 12volt 30 watt havya ısısı aynıdır. 5volt olan 6 amper ile ısıl güç üretir 12volt olan 2.5 amper ile.
Şu anda sh72 havya ile 4s 18650 li ion pilli bir sistem yaptım aynı kutu içerisine.Böyle çok çok daha başarılı oldu.

Sh 72 nin voltaj tablosu

Çalışma Gerilimi Elektrik akımı Güç
12V. > = 1.5A 18W
16V > = 2A 32W
19V. > = 2,1A 40W
24V > = 2.7A 65W

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki Dremel Purmuz havya 350 lira TS100 500 lira civarına buldum gibi. Birkaç USB li havya da mevcut 150 200 civarına.

El yapımı olan mı mantıklı yoksa yukarıda saydıklarım mi [emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...