İçeriğe Yönlendir

7.30il E38 Nasıldır?

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

bir tane w140, tamamdır.

126 ya kadar düşerim kondisyonlu olsun da :∆ 

Şuan alınır dediğim 201 kasalar 50 60 olmuş.  220 bakıyorduk o paralara ve 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hobi amaçlı alıp bir tane v8 126 toplayacaktım. hobisi kalmadı kendimizi toplamaktan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Dogan Arsiray yazdı:

hobi amaçlı alıp bir tane v8 126 toplayacaktım. hobisi kalmadı kendimizi toplamaktan.

Beyaz w140 olacak, turuncu sinyal, bide orjinal jantları krom hale getireceksin 124 ile tek diş fark olan bi jant vardı adını unuttum, onlardan :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Araç çok düzgün değilse elinizde kalır. Çok temiz değilse tamiri toplaması çok masraflı olur. Çok temizleri zaten kapışılacak durumda olduğundan öylesine sahip biri takas teklif etmez diye düşünüyorum. 

E38 ve w140'ların hastası çok, araç temizse cidden durmuyor satılıkta, hatta çoğu satılığa çıkmadan eş dost arasında el değiştiriyor. Hani forum içi el değiştiren temiz araçlar var ya, aynı öyle oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bundan 8 yıl önce Ankarada okurken, ev arkadaşımın abisi royal red bir 7.40i almıştı.Araba müthişti ancak sonrasında motor arızası yaşadı o zamanın parası ile 16.000 tl para harcadı.Mk1.5 focus’u o aralarda 21.000 tl gibi rakama almıştım.Sonrasında şanzıman arızası oldu o da 8.000 civarı tuttu.Bir süre binip sattı, bir süre küsmüştü arabalara.

Edit: 6 yılı 8 yaptım, yaşlanmışım zaman çok çabuk geçmiş.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ebrar Tüfek yazdı:

Beyaz w140 olacak, turuncu sinyal, bide orjinal jantları krom hale getireceksin 124 ile tek diş fark olan bi jant vardı adını unuttum, onlardan :)

başbakan jant? 🙂

Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Bundan 8 yıl önce Ankarada okurken, ev arkadaşımın abisi royal red bir 7.40i almıştı.Araba müthişti ancak sonrasında motor arızası yaşadı o zamanın parası ile 16.000 tl para harcadı.Mk1.5 focus’u o aralarda 21.000 tl gibi rakama almıştım.Sonrasında şanzıman arızası oldu o da 8.000 civarı tuttu.Bir süre binip sattı, bir süre küsmüştü arabalara.

Edit: 6 yılı 8 yaptım, yaşlanmışım zaman çok çabuk geçmiş.

dur bir sanayici klasigi birakayim. aslan besleyen yemini düşünmez. 🙂

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Elektroniklerine bak ozellike kontrol paneline birinde sapitma calismama vs var ise uzak dur :) motordan ziyade butun aksamlarinda telefonla cikmacilarla akraba olabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ebrar Tüfek yazdı:

Benim görüşüm tam tersi. Arkadaş genelleme yaptığı için o şekilde yazdım, az bulunan araba olur yada çok yakan 750i, gc 5.2, veya 3.1td vs gibi dertli arabalar olur, bu tarz araçlar gider önüne gelen her arabaya takas teklif eder o arabalar ayrı, piyasada satılan güncel araçlardan bi takas gelirse neden satamasın, hertürlü arabanın alıcısı var. Bende yrv turbo vardı sanayi ustaları ilk defa görüyorum derdi, ben o arabayı 2 haftada sattım. Satılmayacak araba yok şu ülkede. Model yükseltecektir kendi arabasını verir üstüne para teklif eder. Yada adamın 100 binlik arabası var, 20 bin tl paraya ihtiyacı vardır gider 80 bin tllik arabalara takas teklif eder örnek olarak. Ayrıca araç sahibinin satmaya vaktinin olmaması arabanın kötü olduğunu ve alınmayacak bir araç olduğunu göstermez, izin alamayacağı bir işte çalışır alıcıların gelip incelemesiyle expertize götürmesiyle harcayacağı bi zamanı yoktur, bu çok normal birşey.

+1 katılıyorum.

Ama şu takas fiyatım şu diye artırmaları yok mu öldürücü vuruş...

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ümit Türk yazdı:

+1 katılıyorum.

Ama şu takas fiyatım şu diye artırmaları yok mu öldürücü vuruş...

Onlar inşallah arabaları satamaz kapılarında kümes olarak kullanırlar, sürekli başıma gelen bi durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ebrar Tüfek yazdı:

Onlar inşallah arabaları satamaz kapılarında kümes olarak kullanırlar, sürekli başıma gelen bi durum.

İnşallah. Şuan ikinci elde ciddi sıkıntı var. Kimse aracını satamıyor. Çevremdekilere soruyorum. Yok yani. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ümit Türk yazdı:

İnşallah. Şuan ikinci elde ciddi sıkıntı var. Kimse aracını satamıyor. Çevremdekilere soruyorum. Yok yani. 

Galericilerin foyası ortaya çıktı, inşallah onlar sıkıntıya düşer. Sıfır arabanın üstüne 20 bin koyup satıyor adamlar

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Galericilerin foyası ortaya çıktı, inşallah onlar sıkıntıya düşer. Sıfır arabanın üstüne 20 bin koyup satıyor adamlar

20? Emin miyiz? :D 

Ben 46.300'e benim lineayı aldığımda Ankara'da galericilerin toplandığı otonomi'de ne kadar linea varsa 1.3 mtj olan, hepsini tek tek gezdim.

Hele biri çok iyiydi. Adam anlatıyor, "abi araba 600 bin km'de, ama sandık motor atıldı 10 bin km önce, komple temizlik boyalı. İçinde gördüğünüz gibi ufak detaylarda bir şeyler istiyor, döşeme falan gibi, ama yardımcı oluruz." 52 bin dedi, son olarak 50 ye bırakmıştı. Bir başka aracın bildiğin dış trimi eksikti, alt panjur yok, ayna kapakları yok falan, 49'dan aşağı olmazmış. 

Kullanıcısından 47'ye buldum araba temiz, 200 bin'in altında km. Renk beyaz, içi düzgün. Sonra görüştüm, ustası tanıdık, aracın baskı seti 160 bin km'de değişmiş. Triger, devirdaim vb. ağır bakımı da 180 bin km'de yapılmış, ustadan da teyit ettirdim. 46.500 son oluru dedi, o da havalimanı çalışanı çıkınca 200 daha inip 46.300'e bıraktı :) 

Memleket galeri sisteminden kurtulmalı. Emlakçı sisteminden de kurtulmalı. 

Ev almıştım, çoğu kredi. Çocukların ikiz olacağını öğrenince oturup hesap kitap yaptım, ayda 2800 lira ödemek beni çok zora sokacaktı çocuklar doğunca. Üzerine pandemi patladı, işler azaldı, bu sefer gelir de riske girince evi satılığa çıkarttım. Acil diye belirterek, fiyatı da gayet makul tutup satılsın diye, sarı siteye ilan açtım. Emlakçılar akbaba gibi, hemen üşüştüler. Bir emlakçı ikna etti, çalışın dedim. Benim ev benim fiyattan 40 bin lira daha pahalıya ilana girdi. Müşteri getiriyorlar, benim fiyattan 40 bin lira aşağısını teklif ediyorlar falan. Dedim yok, çalışmayın, beni de bir daha aramayın. Bu emlakçılardan biri ile eve gelen bir aileye evi sattım, ama hiç tanımadığım bir başka emlakçı vasıtası ile. Emlakçı aradı, müşterim var, gelelim mi dedi, gelmeyin dedim. Tekrar tekrar arayıp ısrar etti. Peki gelin dedim. Geldiler. Aile daha önce gelmişti. Meğer diğer emlakçı benim eve istediğim parayı ortaya koymuş, müşteriden 40 fazla istiyor, bana 40 az teklif ediyormuş. O yüzden satamamışım evi :D

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

20? Emin miyiz? :D 

Ben 46.300'e benim lineayı aldığımda Ankara'da galericilerin toplandığı otonomi'de ne kadar linea varsa 1.3 mtj olan, hepsini tek tek gezdim.

Hele biri çok iyiydi. Adam anlatıyor, "abi araba 600 bin km'de, ama sandık motor atıldı 10 bin km önce, komple temizlik boyalı. İçinde gördüğünüz gibi ufak detaylarda bir şeyler istiyor, döşeme falan gibi, ama yardımcı oluruz." 52 bin dedi, son olarak 50 ye bırakmıştı. Bir başka aracın bildiğin dış trimi eksikti, alt panjur yok, ayna kapakları yok falan, 49'dan aşağı olmazmış. 

Kullanıcısından 47'ye buldum araba temiz, 200 bin'in altında km. Renk beyaz, içi düzgün. Sonra görüştüm, ustası tanıdık, aracın baskı seti 160 bin km'de değişmiş. Triger, devirdaim vb. ağır bakımı da 180 bin km'de yapılmış, ustadan da teyit ettirdim. 46.500 son oluru dedi, o da havalimanı çalışanı çıkınca 200 daha inip 46.300'e bıraktı :) 

Memleket galeri sisteminden kurtulmalı. Emlakçı sisteminden de kurtulmalı. 

Ev almıştım, çoğu kredi. Çocukların ikiz olacağını öğrenince oturup hesap kitap yaptım, ayda 2800 lira ödemek beni çok zora sokacaktı çocuklar doğunca. Üzerine pandemi patladı, işler azaldı, bu sefer gelir de riske girince evi satılığa çıkarttım. Acil diye belirterek, fiyatı da gayet makul tutup satılsın diye, sarı siteye ilan açtım. Emlakçılar akbaba gibi, hemen üşüştüler. Bir emlakçı ikna etti, çalışın dedim. Benim ev benim fiyattan 40 bin lira daha pahalıya ilana girdi. Müşteri getiriyorlar, benim fiyattan 40 bin lira aşağısını teklif ediyorlar falan. Dedim yok, çalışmayın, beni de bir daha aramayın. Bu emlakçılardan biri ile eve gelen bir aileye evi sattım, ama hiç tanımadığım bir başka emlakçı vasıtası ile. Emlakçı aradı, müşterim var, gelelim mi dedi, gelmeyin dedim. Tekrar tekrar arayıp ısrar etti. Peki gelin dedim. Geldiler. Aile daha önce gelmişti. Meğer diğer emlakçı benim eve istediğim parayı ortaya koymuş, müşteriden 40 fazla istiyor, bana 40 az teklif ediyormuş. O yüzden satamamışım evi :D

Abi vergi artışı hariç bu ülkedeki en büyük sorun "aracı" zaten. Galerici emlakcı gibi aracılar çok yüksek fiyat ekliyor. Oturduğu yerden evin %10u kadar parayı cebine atmak nedir yahu :D galeriden araba almayın açlıktan ölünce işi bırakırlar, bunlardan başka türlü kurtuluş yok ki

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi vergi artışı hariç bu ülkedeki en büyük sorun "aracı" zaten. Galerici emlakcı gibi aracılar çok yüksek fiyat ekliyor. Oturduğu yerden evin %10u kadar parayı cebine atmak nedir yahu :D galeriden araba almayın açlıktan ölünce işi bırakırlar, bunlardan başka türlü kurtuluş yok ki

Bizim milletimiz alır. Ama edebi ile dürüstçe yapanlarıda var.  Adam araçları toplu ve uyguna alıyor dengeli olarak satıyor. 

Bazıları var ki perti toplayıp sorunsuz diyip kakalayanda var. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ümit Türk yazdı:

Bizim milletimiz alır. Ama edebi ile dürüstçe yapanlarıda var.  Adam araçları toplu ve uyguna alıyor dengeli olarak satıyor. 

Bazıları var ki perti toplayıp sorunsuz diyip kakalayanda var. 

Onlar milyonda bir, geneli bu şekilde.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alpay Sumer
Sukru Yildiz yazdı:

merhaba. Araciniz hayirli olsun. Forumda baska markalari kotuler - asagilar tarzda yazilar yonetimce kabul edilmemektedir..

Duzenleme yapmanizi istemek durumundayiz. Bilginize. Tekrar hayirli olsun. kazasiz belasiz kullanin.

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Alpay Sumer yazdı:

merhaba. Araciniz hayirli olsun. Forumda baska markalari kotuler - asagilar tarzda yazilar yonetimce kabul edilmemektedir..

Duzenleme yapmanizi istemek durumundayiz. Bilginize. Tekrar hayirli olsun. kazasiz belasiz kullanin.

Teşekkür ederim. Nasıl edit yapacağım isterseniz siz müdahale edin :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kurallara aykırı bir mesaj tarafımdan silindi arkadaşlar.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kurallara aykırı bir mesaj tarafımdan silindi arkadaşlar.. 

top speed kaçmış?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

top speed kaçmış?

Yok öyle değil bu sefer :) teneke mevzuu yine. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok öyle değil bu sefer :) teneke mevzuu yine. 

naylonu bilrdim de? teneke hangisi :rofl: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...