İçeriğe Yönlendir

Jetta 1.2 TSI Hakkında Yorumlarınız

Sedat Çakır

Recommended Posts

Sedat Çakır

Merhaba arkadaşlar 2004 mondeo ghia x aracımdan sonra wv 1.2 tsi jetta highline 1 almaya karar verdim ve bir araç ile ilginiyorum. Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Birde bu araçta Bluetooth varmı 

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Merhaba arkadaşlar 2004 mondeo ghia x aracımdan sonra wv 1.2 tsi jetta highline 1 almaya karar verdim ve bir araç ile ilginiyorum. Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Birde bu araçta Bluetooth varmı 

Olması lazım Highlineda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapın bence o değişimi.

Bluetooth yoksa da yapılır bir şekilde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Yapın bence o değişimi.

Mehmet bey siz öyle diyorsanız vardır bir bildiğiniz.Sağolun sitede siz ve diğer arkadaşların çok yardımı oldu. Başkasının aracı değil kendi aracı gibi bilgi paylaşımı oluyor çok beğeniyorum bu siteyi o yüzden.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Almaya düşündüğunuz jetta kaç model? 2015 ortasından sonraki modellerde bluetooth var. Bluemotion teknolojiliyse vardır kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Almaya düşündüğunuz jetta kaç model? 2015 ortasından sonraki modellerde bluetooth var. Bluemotion teknolojiliyse vardır kesin.
2012 1.2 tsi highline benzinli 105 beygir
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Yapın bence o değişimi.

Nedenini de yazsaydın abi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sedat Çakır yazdı:
Tevfik Işık yazdı:

2012 1.2 tsi highline benzinli 105 beygir

https://www.epey.com/araba/2014-volkswagen-jetta-12-tsi-105-ps-highline.html

bluetooth yok diyor özellikler arasında.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Daha once bu arac ile ilgili yorumlar yapilmis idi. Vw jetta bolumunden inceleyebilirsiniz. 2015 sonrasi modelleri tercih etmenizi oneririm. Arac 1.2 oldugu icin 1400 devre kadar gucsuz ancak Turbolu oldugu icin tork yuksek ve bu sayede bayilmadan 1400 devirden sonra gucunu gosteriyor. Mondeo dan sonra guc biraz yetersiz gelebilir. Bu arac sakin kullanimlar ve duz arazisi olan sehirler icin bitirim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

2011-2014 arasında olanlarda bluetooth opsiyon ve %99'unda yok. Ayrıca araç üzerindeki teyp'te pek özellikli bir teyp değil, 5 inç ekranı var ama navigazson dışında bir işe yaramıyor ekran. Video geri görüş kamerası vs yok yani. Ben 10.1 inç android teyp aldım ve çokta memnunum.

Çok aşırı performans bekleyen biri değilseniz(spor araç gibi) ve genelde sakın kullanan biriyseniz yakıttada üzmez(benzinli araçlarla kıyaslayınca) mtv'side 188 tl 6 aylık.

Alıcağınız araçta

Triger zincirinde ses olup olmadığını kontrol edin, tüm kilitlerin sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol edin(depo kapağı kildi dahil) ortalama 100bin km cıvarında devirdaim sistemi ömrünü tamamlar alacağınız aracın km'sine göre daha önce değişip değişmediğini sorun. Birde klimanın sağdan ve soldan soğuk ve sıcak üfleyip üflemediğini kontrol edin(2 tarafta aynı sıcaklıkta ayarlı olduğu halde sağdan farklı havayı üfleyebiliyor) bunlar dışında aklıma gelen sıkça karşılaşılan sorun yok.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Jetta  ile ralli yapmıcaksan kımseyle yarısmayacaksan işini görür yarışırsanda 150-160 dan sonra senı gecerler  4500 devire kadar araba canlıdır ustu ölüdür 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Erkan Işık yazdı:

Jetta  ile ralli yapmıcaksan kımseyle yarısmayacaksan işini görür yarışırsanda 150-160 dan sonra senı gecerler  4500 devire kadar araba canlıdır ustu ölüdür 

Araçta 4 kişi varken akıçı bir şekilde çok rahat 199 km ulaşabiliyor, ondan sonra limit var zaten gitmiyor. Bazı araçlar gibi belli bir hızdan sonra nazlanarak yavaş yavaş hızlanma huyu yoktur.

Piyasada çok sayıda satılan birçok 1.6'ya kadar olan benzinli veya dizel araçtan daha istekli bir gidişe sahiptir 1.2 tsi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nedenini de yazsaydın abi

2004 ghiax dediğine göre muhtemelen benzinli.

Bildiğimiz bir çok sorunu var.

Heleki mondeo otomatik ise jettaya direk atlasın.

Ha ben üç şey düşünerek yap dedim.

1- Her halukarda modeli yenileniyor.

2- Her halukarda vergisi düşüyor.

2- Highline 1 demiş. dolu bir araç olacak.

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır

2004 ghiax dediğine göre muhtemelen benzinli.

Bildiğimiz bir çok sorunu var.

Heleki mondeo otomatik ise jettaya direk atlasın.

Ha ben üç şey düşünerek yap dedim.

1- Her halukarda modeli yenileniyor.

2- Her halukarda vergisi düşüyor.

2- Highline 1 demiş. Her halukarda dolu bir araç olacak.

Eski momdeom benzin+lpg li 145 beygir Manuel di ben aslında memnundum değişiklik yapmak istedim 2 yıl kullandım arıza vermedi kullandığım süre boyunca 2004 olduğu için güncel vergisi 6 aylık 250 di. Koltuk ısıtma, elektrikli koltuk, Sunroof, vs tüm özelliklerin hepsi çalışıyordu

1e0095b929a3bb8d1fa239a3855e386b.jpg06f4b84bd3f5c41e1c819fb29ed48a0d.jpg7584f2909c2794265180d8ba7055919c.jpg7aa7469784df11cb4d6f6b2b0be4cb8c.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eski momdeom benzin+lpg li 145 beygir Manuel di ben aslında memnundum değişiklik yapmak istedim 2 yıl kullandım arıza vermedi kullandığım süre boyunca 2004 olduğu için güncel vergisi 6 aylık 250 di. Koltuk ısıtmak, elektrikli koltuk, Sunroof, ve özelliklerin hepsi çalılıyordu

Kaç binde ?
Yorum bağlantısı
Sedat Çakır

Kaç binde ?
Resimleri paylaştım Mehmet bey 183 binde verdim 1 parça boya vardı
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bence jetta alınca pişman olacaksınız. Bebek gibiymiş Mondeo. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sedat Çakır yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç binde ?

Resimleri paylaştım Mehmet bey 183 binde verdim 1 parça boya vardı

Arabanızdan eminseniz kullanmaya devam edin.

Gördüğüm kadarıyla farlar bile elden geçmiş.

Farları kim yaptı. ?

Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
  Arabanızdan eminseniz kullanmaya devam edin.

Gördüğüm kadarıyla farlar bile elden geçmiş.

Farları kim yaptı. ?

Aracı sattım ben Farları arkadaşla beraber yaptık kapılardaki ipneon lar filen hepsini  

b326ca0bd6e0d5922692122a392470ef.jpg

7cb633f9b9c44efa61ff74a8f2cd010b.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok çok cep müsait olduğunda 2 bin civarına güzel bir ekranlı teyp takarsınız jettaya her ihtiyacınızı görürür

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sedat Çakır yazdı:

Aracı sattım ben Farları arkadaşla beraber yaptık kapılardaki ipneon lar filen hepsini  

b326ca0bd6e0d5922692122a392470ef.jpg

Uzaktan mercek değişmiş gibi görünüyordu.. 

Değişmemiş. 

Kullanmaya devam edecekseniz, farların mercekleri değişsin. Bu halde önünüzü görmüyorsunuzdur. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Uzaktan mercek değişmiş gibi görünüyordu.. 

Değişmemiş. 

Kullanmaya devam edecekseniz, farların mercekleri değişsin. Bu halde önünüzü görmüyorsunuzdur. 

Abi Mondeo satılmış. Yeni sahibi zor görüyordur artık 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Çakır
Sinan Akgöl yazdı:

Ben gayet memnundum görme sıkıntısı yaşamadım niken ampuller vardı beyaz 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Sedat Çakır yazdı:

Ben gayet memnundum görme sıkıntısı yaşamadım niken ampuller vardı beyaz 

Hayırlı uğurlu olsun zaten Sedat bey, ben Mehmet abi'nin mesajına istinaden öyle dedim. Aydınlatma konusunda bilgisi vardır bir sorun gördü heralde o yüzden öyle bir yorum yapmıştır.

Bluetooth için ayrıca benim aracımda var ancak sadece telefon için muzik vs  yok ancak auxtan bağlanan bluetooth modülü kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Akgöl yazdı:

Bence de zor görüyordur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...