İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Erkan Işık

Benim evinde elektrik 290 tl Dogalgaz 450 tl gelmiş oda günlük 15 tl  ben razıyım bu rakama ev dublex ev 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

28 gün için elektrik faturası geldi tüketim ortalaması çok yakın öncekilerle, 382 TL.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kasım 15-Aralık 15 doğalgaz 292 lira geldi. Akıllı oda termostatı var, ev 21,8-22 derece ayarlı. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

133 tl bana geldi. Yan daire 350

Ev 24 derece

Yan daire 38 derece mi yapmış evi, çok fark var. Yoksa evde mi durmuyorsun abi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yan daire 38 derece mi yapmış evi, çok fark var. Yoksa evde mi durmuyorsun abi

24 saat açık sistem. Altta oturan yaşlı çift sağolsun [emoji91]
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çok yaşlı değiller bence :spiteful:
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Senin adresi verdim. Özlemiş
2 teneke rakı içeyim de görür o :crazy:
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Servet Aydın yazdı:

Seni sordu komşu teyze

1799c6a4befab5ddecace771984f4c8d.jpg

Türkiye'de yaşamak hiç stresli değil.

-Betül 12 yaşında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim altta da yaşlı bi çift oturuyor(anam-babam) bizim fatura tam tersi geliyor, onlar açmıyor :D
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

627 TL elektrik faturası geldi :( Doğalgaz yok. (Sadece ocakta var) Evde çift multi klimalar var. Isınma klimalar ile...

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

2 teneke rakı içeyim de görür o :crazy:

Bir rus atasözü der ki, çirkin kadın yoktur, az votka vardır. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Kasım 15-Aralık 15 doğalgaz 292 lira geldi. Akıllı oda termostatı var, ev 21,8-22 derece ayarlı. 

Doğalgaz beklediğimden az gelmişti, aynı şekilde elektrik de az geldi. Bir önceki ay 191 lira gelen elektrik bu ay 171 lira geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erhan Doruk
Erhan Doruk yazdı:

Doğalgazla elektrik üreten santral ve sanayi işletmelerine doğalgaz fiyatlarında %50 zam yapılmıştı. Bugün bunun üzerine %20 daha zam yapıldı. Yakın zamanda elektriğe ciddi oranda zam yapılacak. Elektrik üretimde temel girdi olduğu için , siz o zaman düşünün artışları. 

Bugünden itibaren konut elektriğine zam geldi. 

mesken abonelerinde aylık 150 kilovatsaate kadar olan 1. kademedeki tüketim miktarları için nihai fiyatlar yüzde 50 artacak, 150 kilovatsaatin üzerindeki 2. kademe tarifesi de 1. kademeye göre yüzde 50 fazla olacak.

Burada da bir laf oyunu olmuş. Birinci kademe zammı %50 ikinci kademe zammı %50 nin %50 üstü yani %125 gibi birşey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yazık oldu. 150’nin altında kullanan çok az kesim. 

bedaş’ın sitesinde tüketim analizi var. Benim aylık ortalamam 190 kwh. İlçemin aylık ortalaması 180kwh. 150 sınırı yanlış olmuş. Yaklaşık 91 kuruş olan kwh ücreti 2,1 liraya çıktı. Bu nasıl bi zam

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu alicengiz yazında oynanmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 1 temmuzda zam gelmişti ona buna.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Bu alicengiz yazında oynanmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 1 temmuzda zam gelmişti ona buna.

Valla epeydir 70-90kuruş arasıydı. Bu ayki faturam 91 kuruştan hesaplanmış mesela. 2 sene önce 70 kuruştu

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Kurak bir yıl geçiriyoruz. Geçen sene de böyleydi, elektrik üretimizini ağırlığı doğalgaz ve ithal kömür santrallerinde maalesef. Son kur artışından sonra üretim maliyetleri satış maliyetlerini karşılamıyordu. Önce sanayi elektriğine zam geldi , mesken arkadan geldi. Kurlar böyle giderse birkaç aya kadar bir zamcık daha olabilir. 

Şu "bulduğumuz" doğalgazları çıkarırsak biraz rahatlarız. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...