İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

döviz altını fiziki mi alalım bankadan mı abi, savaş ne zaman? 

savaş zamanını bilemem ama kesin :    savaşta altın saklanır sonra bakarız duruma, sağ kalırsan kazar çıkarırsın para ederse ne ala, bence ilk önce baktın durum fena, git gözlerin bozuksa sıfırlat lazerle, sonra lazım olur nişan alırken ;)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

millet, akıllı tpi denen termostad her türlü olmalı bence, şart hatta, ayrıca kombi ile habire oynanmaz, açarsın ayarlarsın 24 saat aynı ayarda yanar, termostad bu iş içindir, 1-2 derece bile soğuyan evi ısıtmak saatler alır.

benim termostad öğrenme aşamasını geçti, evde olmadığımdan detayları hanıma soruyorum, 24 derecede 24 saat açık alet, ev sürekli 24 derece, sapma 0.1 falan olur, yani 23.9-24.1 ne kadar az dalgalanma var değilmi, termostad çok önemli,  petekler ev ısındıktan sonra hiç tam soğumaz, hep ılıktır, ısıyı böyle sabit tutuyor alet, kısa aralıklarla aç kapa, gündüz güneş olunca ev ısınıyor tabii, akşama doğru serinleyince zaten müdahele etmiş oluyor, en ufak şey hissetmiyorsun ısıda....

şimdi fatura gelsin görücez ne olmuş, eve döneyim detaylı grafik işine girişicem, bilimsel olarak :D

Servet Aydın yazdı:

Temsili Cihangiroğlu 😁

sen kendine bak :)

Famous-Actors-You-Didnt-Know-Were-On-Son

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mangal yerine şöyle organizasyon yapalımda kozları paylaşalım :D sonra yine yaparız mangalı ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Temsili Cihangiroğlu 😁

709B66FC-E095-4265-B414-F3684A19E748.png

Bu temsili falan değil direk kendisi ya :crazy:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

mangal yerine şöyle organizasyon yapalımda kozları paylaşalım :D sonra yine yaparız mangalı ...

Bu tür şeylerin oyun konusu olmasını üzüntüyle karşılıyorum. Bu oynayanların alayı bedelli askerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu tür şeylerin oyun konusu olmasını üzüntüyle karşılıyorum. Bu oynayanların alayı bedelli askerdir.

ne yazıkki öyle, savaşı oyun sanıyoruz, laf olsun diye koydum bunu ama haklısın, bedelli ve askerlik konusu birlikte olmazda nesye hiç girmeyelim....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bende biraz farklı.

Akşam 10 gibi yakıyorum sabaha kadar yanıyor, çıkarken kapatıyorum, akşam 10 a kadar 23 derece altına inmiyor zaten.

Oda termostatı şart, aldık bir tane servisi bile takamadi bekliyoruz bakalım.

Hocam, parasıyla bile taktıramadım. Servisten almadıysanız gelmiyorlar kesinlikle, kendiniz takın, ben öyle yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

merkezi sistem avantajı, 1 ekimden beri kazan açık otomatik ayarda, daire başına 125 tl geldi ısınma için.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Çağlar Bayur yazdı:

merkezi sistem avantajı, 1 ekimden beri kazan açık otomatik ayarda, daire başına 125 tl geldi ısınma için.

Sıcak su da merkezi mi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

ohhh iyi geçirdiler

536 tl faura geldi az önce sakaryada

95 m3 harcamışız

m3 fiyatı 5.64 tl

eskişegirdeki 2+1 evde geçen kış en soğuklarda 240 m3 harcamıştım 

eskişehir daha soğuk sakaryaya göre ama buradaki ev daha büyük 

250 harcasam 1410 tl yapıyor

Devletimiz var olsun

mert hesaplarını m3’e göre yapmamalısın. Doğalgaz, sıcak soğuk havalarda farklı hacimde oluyor. Ayrıca gelen gazın karışım oranları da var. Yanma enerjisi de değişkenlik gösterebilir. Satıcı firma onları her ay ayarlayıp enerji birimine çevirecek ayarlamalar yapıyor. Oranlar değişken yani. Fatura harcanan enerjiye göre çıkıyor. M3’e göre değil

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Ünal yazdı:

Sıcak su da merkezi mi.

sadece kalorifer

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Çağlar Bayur yazdı:

sadece kalorifer

İyiymiş, bizde sıcak su da merkezi metreküpü 50 lirayı geçiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Ünal yazdı:

merkezi de sıcak suyu ayrı kazana bağlamak lazım aslında, katlar arası ısı kaybını da izole ederek gidermeli, astarı yüzünden pahalıya geliyor

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Osman Ünal yazdı:

Biz de aynı dertten çekiyoruz. Bu ay 2 m3 sıcak suya 160 lira para ödedim.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Çağlar Bayur yazdı:

merkezi de sıcak suyu ayrı kazana bağlamak lazım aslında, katlar arası ısı kaybını da izole ederek gidermeli, astarı yüzünden pahalıya geliyor

2 sene evvel bütün sıcak su borularını kompozit boru ile değiştirdim, ayrıca izolasyonda yaptırdım. 5 senelik binada sevgili müteahhit metal boru kullanmış, özellikle sıcak suda hepsi çürüdü ve sürekli pas akıyordu. Yaklaşık 800 metre 2" ve 1" boru var haliyle sürekli sirkülasyon halinde ısı kaybı yüksek oluyor.

Bu senede soğuk su borularını değiştirdim onlarda çürüdü. Hesapta galvaniz boru hemde mannesmann, memlekettteki evde 30 senelik galvaniz boru hala çalışıyor.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Biz de aynı dertten çekiyoruz. Bu ay 2 m3 sıcak suya 160 lira para ödedim.

Bizim yine iyiymiş o zaman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Osman Ünal yazdı:

Bizim yine iyiymiş o zaman.

Ortak gider çok geliyor. 5 m3 kullanan komşu 300 lira ödedi. Tüketim yükseldikce birim fiyatı düşüyor haliyle

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Cihat Küçükay yazdı:

Hocam, parasıyla bile taktıramadım. Servisten almadıysanız gelmiyorlar kesinlikle, kendiniz takın, ben öyle yaptım.

Warmhaus recowa termostat, servis geldi denedi beceremedi, kombi viessmann.

Bir daha gelecekler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çok basittir takmak, kitabına bakın kendiniz takın,olmazmı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Emre Şimşek yazdı:

Isı pompasına da takılır mı?

ben bilmiyorum, kitapçık yomudur, internetten falan bir bakalım, bence olması lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bize sıfır. daha açmadılar. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

elektrik faturası gelmiş.

geçen seneye göre aylık tüketim 10 da 1 kadar düşmesine rağmen, mevsimine göre 600 ile 900 arası ödediğim şey 1254 tl gelmiş.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Moral bozmaması için paylaşmıyacam.. 

ama çep telefon faturaları su doğalgaz ve elektrik 430 tl toplam fatura ödeyeceğim. 
internet hariç tabiki.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

moral bozmak için yazayım. aralık ocak şubat  aylarında gaz elektrik ve su için 4000 tl civarı fatura ödeyeceğim sanırım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...