İçeriğe Yönlendir

3.20D 177 HP Çözülemeyen Sıkıntı

Alper TÖR

Recommended Posts

Doğan Arşiray

kötü bir örnek olmaz umarım. biz ikişnci el km si düşük ancak oldukça baımsız kalmış bir pejo boxer aldık geçen sene. komik bir paraya alıp 7 8 bin tl harcadık. kış gelince araba zor çalışıp ısınana kadar beyaz renkli duman atmaya başladı. hatta konusu da var burada.

enjektör söküldü kalibre edildi, olmadı, egr temizlendi hiçbirşey değişmedi, kızdırma bujileri söküldü ünite değişti sorun giderilemedi. en sonunda ECU nun arızalı olduğunu sağlam bir araçtan sökülüp takılan başka bir ünite ile anlamış olduk ve ECU yu tamir ettirip sorunu çözdük. bilginize.

Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Çağlar Bayur yazdı:

kronik usta arızasıdır, bir parça denendi ve bu sağlam diye bambaşka yerlerde aramaya devam edilir sanayide parçalanılır, kesin enjektör diyemem görmedim bu motoru ama sıkça karşılaşılan sonu gelmeyen arıza aramaları genelde böyle başlıyor.

enjektörden değil diyen 3 enjektörcüyü sonra ziyaret etmiştim, bak sıfır takınca düzeldi diye.

Eger cidden oyle.birsey cikarsa cok buyuk reklam ederim onlari:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alper TÖR yazdı:

Eger cidden oyle.birsey cikarsa cok buyuk reklam ederim onlari:)

alışıktır piyasa birşey olmaz. herşey anlatılmaz müşteriye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Dogan Arsiray yazdı:

kötü bir örnek olmaz umarım. biz ikişnci el km si düşük ancak oldukça baımsız kalmış bir pejo boxer aldık geçen sene. komik bir paraya alıp 7 8 bin tl harcadık. kış gelince araba zor çalışıp ısınana kadar beyaz renkli duman atmaya başladı. hatta konusu da var burada.

enjektör söküldü kalibre edildi, olmadı, egr temizlendi hiçbirşey değişmedi, kızdırma bujileri söküldü ünite değişti sorun giderilemedi. en sonunda ECU nun arızalı olduğunu sağlam bir araçtan sökülüp takılan başka bir ünite ile anlamış olduk ve ECU yu tamir ettirip sorunu çözdük. bilginize.

Ecu arizasi cihazda da mi gözükmez bilmiorim ki normalde bmw de ufacik bi elektriksel ariza bile olsa ekranda goruoruz direk neyin ne olduguni ama.bu ariza ne illet birsey ise 3 aydir devam ediyor kk ayrica arac sadece marsi alirken beyaz duman atiyor..aldiktsn sonra gram duman yada siknti yok):

Birde en en kotu yanlarından birisi ustaya birakinca gunde 1 kere deneme sansimiz var araci o da ayri zaman kaybi..sanirim benimde sinavim bu araba imis

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip gündelik tek seferlik arızada nokta atışını markanın ustası yapabilir. arıza cihazı bğalamk da bazen yetrrsiz kalır. Ehlini bulmalı derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Çağlar Bayur yazdı:

bu tip gündelik tek seferlik arızada nokta atışını markanın ustası yapabilir. arıza cihazı bğalamk da bazen yetrrsiz kalır. Ehlini bulmalı derim.

Ayennxinun icin ugrasiorum bu son umidim olan usta zaten bundan sonra adana benim icin bitmistir..mersine goturrcez ama usta ile hafta basi forumda yazilanlari gorusecem..kimse kil aldırmıyor burnundan usta milletinde ne desek alakasi yok çekiyorlar o da cok can sıkıyor 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Almanya İngiltere Özellikle Rus e90 kullanıcılarının beyaz duman ve geç çalışma sorununa baktım Alper bey.

Her kullanıcının sebebi öncede dediğim gibi nokta atışı şu parça olmamış ancak sıralama ile şöyle. Sizin kontrol ettiklerinizi es geçebilirsiniz

- Enjektör

-Kızdırma bujisi

-Kızdırma bujisi kontrol ünitesi

-Emme manifolduna giden daha önce görselde attığım 2 oring.

-Maf sensörü ve maf sensörünün bağlı olduğu hortumu

-Sübap contası kaçırması.Görseli söyle,

9952536s-960.jpg

- Dpf ve egr soğutucusu egr soğutucusundaki suyun egzozdan ilk çalışmadaki beyaz dumana sebep olabiliyormuş.

beh-8me-376-750-761-0.jpg

-En son olarak Enjektör halka seti, Emme manifoldunun komple oring ve conta seti, 

509c721s-960.jpgac9c721s-960.jpg6bfc721s-960.jpg

Son olarak size tavsiyem sanayide aracı hırpalamayın, aracı yetkili servise götürün yetkili servisteki ecu bağlantısı olan bilgisayar tüm arızaları hangi km'de yazdığına kadar gösterir.

Aracı götürün bilgisayara bağlatın arızaları size sıralayacaklar orada yaptırmak zorunda değilsiniz, arıza tespit ücreti ödersiniz yaptırmak istemiyorum diyebilirsiniz, ayrıca Borusan kart üyeliği yaptırırsanız arıza tespit içinde daha az ücret ödersiniz aracınızı kaydettirmiş olursunuz. İlerde her hangi bir durumda indirim vs olanağı sağlar. Yüksek bir liste ve fiyat çıkarabilirler ancak siz nokta atışı ile bilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Geçmiş olsun en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Sinan Akgöl yazdı:

Almanya İngiltere Özellikle Rus e90 kullanıcılarının beyaz duman ve geç çalışma sorununa baktım Alper bey.

Her kullanıcının sebebi öncede dediğim gibi nokta atışı şu parça olmamış ancak sıralama ile şöyle. Sizin kontrol ettiklerinizi es geçebilirsiniz

- Enjektör

-Kızdırma bujisi

-Kızdırma bujisi kontrol ünitesi

-Emme manifolduna giden daha önce görselde attığım 2 oring.

-Maf sensörü ve maf sensörünün bağlı olduğu hortumu

-Sübap contası kaçırması.Görseli söyle,

9952536s-960.jpg

- Dpf ve egr soğutucusu egr soğutucusundaki suyun egzozdan ilk çalışmadaki beyaz dumana sebep olabiliyormuş.

beh-8me-376-750-761-0.jpg

-En son olarak Enjektör halka seti, Emme manifoldunun komple oring ve conta seti, 

509c721s-960.jpgac9c721s-960.jpg6bfc721s-960.jpg

Son olarak size tavsiyem sanayide aracı hırpalamayın, aracı yetkili servise götürün yetkili servisteki ecu bağlantısı olan bilgisayar tüm arızaları hangi km'de yazdığına kadar gösterir.

Aracı götürün bilgisayara bağlatın arızaları size sıralayacaklar orada yaptırmak zorunda değilsiniz, arıza tespit ücreti ödersiniz yaptırmak istemiyorum diyebilirsiniz, ayrıca Borusan kart üyeliği yaptırırsanız arıza tespit içinde daha az ücret ödersiniz aracınızı kaydettirmiş olursunuz. İlerde her hangi bir durumda indirim vs olanağı sağlar. Yüksek bir liste ve fiyat çıkarabilirler ancak siz nokta atışı ile bilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Geçmiş olsun en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle.

Cok tesekkur ediyorum ilgi ve alakaniza...deddiginiz herseyi paylaiscam ustamla..sonucu sizlere de bildiririm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

beyaz duman işte araba zorlandıgı calısmadıgı için atıyor cig yakıt atıyor durumda.adanada kızdırmaların cokta önemli olmadıgının kanaatindeyim sabahları kızdırma ısıgı sanıyorum 3,4 saniye cıvarıdır. yakıt hattı dizelin gecti tüm kısımları içeriyor bana göre. tskler aracın avansı ne durumda

Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Okay Kaygusuz yazdı:

beyaz duman işte araba zorlandıgı calısmadıgı için atıyor cig yakıt atıyor durumda.adanada kızdırmaların cokta önemli olmadıgının kanaatindeyim sabahları kızdırma ısıgı sanıyorum 3,4 saniye cıvarıdır. yakıt hattı dizelin gecti tüm kısımları içeriyor bana göre. tskler aracın avansı ne durumda

Bu hafta usta arabayi teslim ederim dedi...motorun cok pis ve bakimsiz oldugu be aracin boguldugunu vs soyledi..bakalim benim pek umidim hala yok ama.sonucu sizinle.paylasicam bakalim neler degismis nelere ne kadar oduyecegiz..

Avans ayarinda sikimti olsa enjektorlerde de sorun olur sanirim yada surekli sorun yasarim giderken..

Bana da hala.yakit pompasi yada hatti ile ilgili geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alper TÖR yazdı:

Bu hafta usta arabayi teslim ederim dedi...motorun cok pis ve bakimsiz oldugu be aracin boguldugunu vs soyledi..bakalim benim pek umidim hala yok ama.sonucu sizinle.paylasicam bakalim neler degismis nelere ne kadar oduyecegiz..

Avans ayarinda sikimti olsa enjektorlerde de sorun olur sanirim yada surekli sorun yasarim giderken..

Bana da hala.yakit pompasi yada hatti ile ilgili geliyor

Zaten eğer bu seferde devam ederse direk Borusan pc bağlantısı hala tavsiye ediyorum hep paranıza hem zamanınıza hem can sıkıntısına arabaya her şeye yazık :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Sinan Akgöl yazdı:

Zaten eğer bu seferde devam ederse direk Borusan pc bağlantısı hala tavsiye ediyorum hep paranıza hem zamanınıza hem can sıkıntısına arabaya her şeye yazık :) 

Yaptiricam(;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper TÖR

Sorunu  cozduk arabada..asil sorun enjektor cikti beyler ama 4 pompacida olcum yaptirip kontrol edildi halbuki bende şaşırdım..onun disinda basinc sensoru ve isitma beyni arızasi vardi onlari da degistirdik..maliyetli oldu ama neyseki 2. El fiyatları ucuyor 🙂 zarar ettirmez nu kadsr paraya keyifle binelim artik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Alper TÖR yazdı:

Sorunu  cozduk arabada..asil sorun enjektor cikti beyler ama 4 pompacida olcum yaptirip kontrol edildi halbuki bende şaşırdım..onun disinda basinc sensoru ve isitma beyni arızasi vardi onlari da degistirdik..maliyetli oldu ama neyseki 2. El fiyatları ucuyor 🙂 zarar ettirmez nu kadsr paraya keyifle binelim artik

Geçmiş olsun diyelim. Güle güle kullanırsınız. Toplam maliyet ne oldu :) 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alper TÖR yazdı:

Hadi geçmiş olsun sevindim güle güle kullanın. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Çağlar Bayur yazdı:

kronik usta arızasıdır, bir parça denendi ve bu sağlam diye bambaşka yerlerde aramaya devam edilir sanayide parçalanılır, kesin enjektör diyemem görmedim bu motoru ama sıkça karşılaşılan sonu gelmeyen arıza aramaları genelde böyle başlıyor.

enjektörden değil diyen 3 enjektörcüyü sonra ziyaret etmiştim, bak sıfır takınca düzeldi diye.

Arkadaşda gider şimdi o enjektörcülere :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecmiş olsun cok iyi sonuc. sıfır mı aldınız cıkmamı kim cözdü arızayı

Yorum bağlantısı
Alper TÖR

6000 masrafim oldu sanziman yagi da değişti..buun sabah calistirdim sorun yok gibi bi iki gun daha deniyip tam bir bilgi vericem size

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Alper TÖR yazdı:

6000 masrafim oldu sanziman yagi da değişti..buun sabah calistirdim sorun yok gibi bi iki gun daha deniyip tam bir bilgi vericem size

ben hep söylerim orda kızdırma bujıleri hikaye ısık yanar anında geri söner adana'ya yaz geldi suan

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper TÖR

Supriz sorun tekrar basladi(: haftaya motoru actiriorum artik baska bir yontem kalmadi(:

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alper TÖR yazdı:

Supriz sorun tekrar basladi(: haftaya motoru actiriorum artik baska bir yontem kalmadi(:

Ben hala yetkili servis diyorum :) Geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper TÖR

Sabah kizdirma bujisi isigi yandi yiNe hava 10 derece iken cok entresan bi sorunla karsi karsiyayaim ama inat ettim cozucrm ve buraya cozdum yazicam(:

Okay Kaygusuz yazdı:

ben hep söylerim orda kızdırma bujıleri hikaye ısık yanar anında geri söner adana'ya yaz geldi suan

Sabah 10 derece yandi ama 1.5 saniye kadar sonra araba herzma ki gibi zor mars ve duma  atip titreme devam..gun icinde herha gi bi sorun yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim bejo boxer da tüm enjektör sorunlarının temelinde ECU arızası çıkmıştı. boşuna enjektör tamirine para verdik.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alper TÖR
Dogan Arsiray yazdı:

bizim bejo boxer da tüm enjektör sorunlarının temelinde ECU arızası çıkmıştı. boşuna enjektör tamirine para verdik.

Ustad sizde de mi ayni sorun vardi sadece araba yattigi zaman uzun sure..ama.bu arizayi bilgisayar gosteriyordur normal sartlarda sanki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...