İçeriğe Yönlendir

i10 - Çok Hasta

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal
Yarın scribanın garaja gıt he video yap hemde arıza tesbıt yaptır servet abimin yanınada ugrar bır cayını ıcer gelırsın :))
siboplar yanmısdır
Olabilir dogru, ihtimaller dahilinde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erkan Işık yazdı:

Ali benzinde de yapıyormu , dene vuruntu volantdan gelıyor olmasın benzınde yapmıyorsa lpg kitini suclarsın 

Benzinde  en ufak bir sorun yok abi. Sadece rölanide lpgde derinden gelen vuruntu var. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

LPG sistemi LPG yi benzin gibi sıvı olarak mı püskürtüyor bu arabada? yoksa BRC vs gibi standart tip gaz regülatörü ile mi veriyor motora? normal tipteyse enjektör o kadar çabuk bozulmaz. valfler yanmış ve deforme olmuştur. daha başlangıçta olduğu için kompresyon kaçağı çok azdır.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

LPG sistemi LPG yi benzin gibi sıvı olarak mı püskürtüyor bu arabada? yoksa BRC vs gibi standart tip gaz regülatörü ile mi veriyor motora? normal tipteyse enjektör o kadar çabuk bozulmaz. valfler yanmış ve deforme olmuştur. daha başlangıçta olduğu için kompresyon kaçağı çok azdır.

Herşey mümkündür. Fakat arabanın pistonları ve subabları lpg yakıta göre Daha önce aynı sorun 50000 kmde tekrarladı. Bu tip derinden gelen vuruntulardan dolayı lpg enjektörleri değiştirildi. Şu an aynı durum tekarlıyor. Belirtiler o yönde. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

o halde bir adet enjektörü söküp/söktürüp dışarıda çalıştırıp teşhis koyabilirsiniz bence. bujiler yeni mi? değilse değiştirmenizi öneririm. ayrıca LPG li araçta standart buji var ise, elektrotların arasını daha dar kullanmanız lazım. 0.95  yerine 0.85mm gibi. uzun süre çalışan LPG li motorda, fazla ısı, standart bujilerin elektrotlarının arasını açabiliyordu eski LPG li arabalarımda. iridyum vs de ise ermiş olabilir uçlardan. arası açılmıştır ateşleme yapamaz düzgün şekilde.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali, tak sök at düpü, arabanın yakıtı neyse onu kullan, bırak überi falan, bunlarla tasarruf olmaz, kendini boş yere sıkıyorsun kardeşim...  sonra sağlam masraf açar zorla yaptığın herşeyi siler atar üstüne birde üzülürsün...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çare mopar 5.9 diyorum inanmıyorsunuz. hiç olmazsa sebebi olur insanın az yaktırmaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ali, tak sök at düpü, arabanın yakıtı neyse onu kullan, bırak überi falan, bunlarla tasarruf olmaz, kendini boş yere sıkıyorsun kardeşim...  sonra sağlam masraf açar zorla yaptığın herşeyi siler atar üstüne birde üzülürsün...

Abi arabaya ben lpg kiti felan takmadım. Arabanın motoru böyle, sökülecek bir yeri yokki. 

IMG_20190309_134331.jpgIMG_20190309_134409.jpgIMG_20190309_134522.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oki, orjinale dön bence, sıkma canını tüple falan...
Agam lpgsi orijinal zaten, fabrika cikis :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Agam lpgsi orijinal zaten, fabrika cikis :)

hadi yaaa :D  ben var dikkat etmemek....

o zaman yorumum şu; Hunday Alooo arabaya neden uydurma düp takıyorsun, yaptığın motor benzine göre huuuu, son çıkardığın amt saçmalığı gibi bozuk çıkarma arabaları almam bak... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hadi yaaa :D  ben var dikkat etmemek....

o zaman yorumum şu; Hunday Alooo arabaya neden uydurma düp takıyorsun, yaptığın motor benzine göre huuuu, son çıkardığın amt saçmalığı gibi bozuk çıkarma arabaları almam bak... :)

Abi  ben bu arabayı çözecem. Sen hiç merak etme. :) 

20177_5d29b00dcf2f1f8507c5faed65cd2a98.j

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eminim ondan, senden kaçmaz :)    ben hundaya her fırsatta basayım fırçayıda... :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

hyundainin taktığı enjektörün garantisi yokmu varsa kaç sene ?

hyundai genel merkezine de bir yaz belki çözüm olur 50 binde enjektörümü değişir. 

ben jeepinkini ses yapıyor diye 300 binde değiştim kaldıki aşağı yukarı 10 yıllık enjektördü çıkan belkide 200 bin km yapmıştı.

ben pimpiriklilikten değiştim üstelik

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hyundai gruplarında durum nasıl? Bu kadar erken havlu atan enjrktör var mı? 

yakıttan olabilir mi? Enjektörleri temizleyen spreyler var. Onlardan denedin mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

lpg enjektöründe nozül bozulması hangi yöntem ile belirlendi?

Obd ile bağlayıp torque pro ile ltft değerlerini okudum. 

"Rölantide " Derinlerden gelen hoşuma gitmeyen bir vuruntu veya kıpraşım var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ltft ile nozülün ilgisi nedir?

Alakası yokmu. Cumartesi yanına geleyimmi abi derdimi sen anlarsın. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

alakası var demedim ki? sordum? bu markaya ait test cihazı olan bir yere gitmen lazım, arızaya fal açılmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

alakası var demedim ki? sordum? bu markaya ait test cihazı olan bir yere gitmen lazım, arızaya fal açılmaz

Geçen hafta gösterdim. Hiç bişeyi yok dediler. 

Hyundai gds cihazı tüm testlerden geçti dedi. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Enjektore nozula emri kim veriyor ;) Ecu. Yakitin ne kadar gonderilecegini kim hesapliyor ;) Ecu. LTFT de bundan etkileniyor mu;) Evet. Peki bunlarin oynamasina degismesine sebep olan etmenler neler? Bissuru.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Enjektör üreticisi kim.  Orjinal dengi illaki vardır da aynı kalitede de mesela prins in ki uyabilir. Tek enjektör resmi var mı  enjektörün.  

https://www.otogazmarket.com/urun/2-el-prins-keihin-enjektor-takimi-kn8-sari_6195.aspx?gclid=Cj0KCQiAnL7yBRD3ARIsAJp_oLZL549g9K2TznYqwoXNLFJW6YIBpymJw7csq85cD5Ea0-8_7aTPL3IaAvwVEALw_wcB

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Selenoid valfli enjektörleri (Zavoli Panjet) eski aracımda 200 bin km kesintisiz kullandım hiçbir sorunu yoktu. Lpg aldığınız yere ve istasyona çok dikkat edin Bp’nin gazı bozabiliyor mesela enjektörleri. Sağlıklı çakışan bir sistemde 50 bin km enjektör için henüz bebeklik dönemi demek. Enjektöre bu kadar yüksek maliyette para vermek veya benzinde kullanmak çözüm değil yeniden arıza yapmayacağının garantisi yok külliyen cebe zarar. Aracın değişim vakti gelmiş bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...