İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

acaip ucuz neresi orası yahu? ben 3 sene önce dodge journey için 1400 tl ödemiştim remaps de.

ÖM'den atayım, çok popüler bilinen bir yer değil.

Fiyatı vermeyecektim yazdım, adını da yazarsam bağlayıcı olur belki farklıdır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Bakırel yazdı:

Kaç lira emoji846.png ? Ben de ya arabaya alıştım yada araba gitmiyor eskisi gibime geliyor... Youtube video dolu 2.0tdi , 1.6T arabalar 250-260 gidiyor belki yokuş aşağı basıyorlar ama gidiyor düşününce hem daha büyük hacim hem 2 silindir daha fazla gözle görünür bir ivmelenme farklı olması lazım ama sanki aynı zamanlar da o hızlara çıkıyoruz gibi belki onlar da yazılımlı , bilinmez.Şeytan vesvese veriyor ama yaptırıp yaptırmama arasında gidip geliyorum .

bence çok fantastik ivmelenme farkı olmaz. zaten motor güçleri çok iyi. tork süper. aynı sınıfta değil tabi ama bizim 140 hp 2.0 dizeli 170 hp yapmışlardı, araçta alt devirde neredeyse fark yoktu ama bastıkça fark belli oluyordu ara hızlanmalarda. hepsi bu. yani böyle tesla gibi olacak diye düşünmeyin. vitesler daha geç büyüyecek daha geç küçülecek istemedikten sonra. kickdown yapınca çekiş daha hızlı gelecek, tam gazdaki ivmelenme daha iyi olacak. hepsi o. ancak sürekli yaptığınız birşeyse birileri ile ara hızlanma yarışı yaparsanız görürsünüz farkı.

bizim 3.0 WK ile WK2 kıyasımız vardı iki arabada aynı anda bize aitken. 211hp ile 3. viteste basıyorudum

standart sürüş modunda wk2 basıyordu azıcık ilerler gibi olup hız artınca ben geçmeye başlıyordum yani bir miktar güçlüymüşüm gibi. oysaki arada neredeyse 40 hp var. sonra sport modda deniyorduk yeni modelin motor karakteri değişiyordu ve gaza basar basmaz daha çabuk şekilde arayı açmaya başlıyrodu ama bu fark çok büyük bir fark gibi değildi. yani 190 200 e gelindiğinde arada 2 3 araba fark olmuş oluyordu en fazla. 40 hp kağıt üzerinde çokmuş gibi geliyor ama ilerlerken o kadar da değil. tabi araçların aynı sınıfta olduğunu göz önünde tutmalı. belki binek araçta rüzgar direnci daha az olduğu için yüksek hız tepkileri daha belirgin olur.

bir de dizelde yakıt tüketimi kesinlikle azalmaz çünkü turbo basıncını açıyorlar temel olarak. yakıt haritası değiştiriliyor, dolayısı ile daha çok yakıt daha çok güç demek dizelde. benzinli turbo olsa ne kadar çok hava o kadar çok güç demek olurdu çünkü hava miktarı ayarlıyor aracın devrini.

berlingo yu iş için oraya buraya göndereceğim mecburen. benzinli c180k var şimdi bir süre bineceğim. bunlara da chiptuning yapıyorlarmış, 15 20 hp geliyormuş. dizel gibi değil karakteri. biliyorsunuz sürekli kompresör var devrede olan. 150 hp 1.6 araba. 9.5 sn hızlanması var. yeterli ama merak ettim.  8.5 in altına düşer demişler. çok ciddi fark bence dizeldeki artış orantısına göre.

Selim Bilgin yazdı:

ÖM'den atayım, çok popüler bilinen bir yer değil.

Fiyatı vermeyecektim yazdım, adını da yazarsam bağlayıcı olur belki farklıdır bilemiyorum.

mercedes om642 ye mutlaka yapmış olması lazım.referans önemli. yoksa duman atan o saçma sapan birşeye de dönüşebilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
acaip ucuz neresi orası yahu? ben 3 sene önce dodge journey için 1400 tl ödemiştim remaps de.
750 lira az para mı ya ? 2400 TL nedir yuh , nasıl paralar bunlar çok yanlış meslek seçmişim.Millet bir ay ayağının üstüne çalışıyor o paraya bu ne kadar kolay para yahu.Çıldırdım sanki motor indiriyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gercekten fark yaratan durumlar var ona deger bence. sonucta adamlar satarken arabanin yuzde 10 u kadar fark koyup satiyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Furkan Bakırel yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:

750 lira az para mı ya ? 2400 TL nedir yuh , nasıl paralar bunlar çok yanlış meslek seçmişim.Millet bir ay ayağının üstüne çalışıyor o paraya bu ne kadar kolay para yahu.Çıldırdım sanki motor indiriyor.

Bu işlere kafa yorup, ECU yazılım ve ayrıca kodlama işine girseydim hatta onuda geçtim, üniversite okuyacağıma babam beni sanayi atsaymış ,şöyle mercedes, BMW ustası çekirdekten yetişseymişim diye içimden geçmediği zamanlar olmuyor desem yalan olur. (güzel cümle oldu ha, kurallara uygun ama nefes lazım :D )

Bu yazılım işi kararlı bir seviyede abartmadan yapılınca ben 407 de faydasını görmüştüm. 136 BG => 160 BG yapmıştık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:

Ar-ge, yatırım, risk maliyeti, ticaret...

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

Bu işlere kafa yorup, ECU yazılım ve ayrıca kodlama işine girseydim hatta onuda geçtim, üniversite okuyacağıma babam beni sanayi atsaymış ,şöyle mercedes, BMW ustası çekirdekten yetişseymişim diye içimden geçmediği zamanlar olmuyor desem yalan olur. (güzel cümle oldu ha, kurallara uygun ama nefes lazım :D )

Bu yazılım işi kararlı bir seviyede abartmadan yapılınca ben 407 de faydasını görmüştüm. 136 BG => 160 BG yapmıştık.

Ben bir ara kafayı taktım bayağı araştırdım abi. Ama bambaşka bir sektör, yatırım maliyeti yüksek, risk yüksek, düzeni bozup giremedim. Ama halen aklımın bir köşesinde var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gulkokan yazdı:

Yaptırdığın yazılım arcının mevcut durumu göze alınarak yapılan butik bir yazılım mı yoksa yurtdışından hazır gelip araca yüklenen bir yazılım mı?
2cr yi takip ediyorum biz aracın mevcut durumuna ve km sine göre kullanıcının istediği üzerine özel yapıyoruz diyor karşılığınd 1600 tş hesap çıkartıyor

Butik yani custom.

Yazılım okundu, ihtiyacımı ve otomobilin durumunu konuştuk, ona göre yazılımı hazırladı ve yükledi. Biraz kullan duruma göre revize edebiliriz dedi.

Aslında referans olmasa girmezdim böyle bir işe, direk Superchips yaptırıp geçerdim ama bu şekilde de iyi oldu gibi.

Tabi yazılımlı halde hiç kullanamdığım için yorum yapmak için erken daha.

2CR ile görüşmüştüm, 150K km üstü biz yapmıyoruz dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Birsey öğrenmek istiyorum. Benim araci sipariş ederken surucu profil seçimi opsiyonu eklemiştim.

Eco, Normal ve sport modu var.
Tanıtımında sistemin klima, gaz tepkisi ve direksiyona müdahale ettiği söyleniyor.. sport moda oldukça seri oluyor arac.

Sizin bahsettiğiniz yazılımlar ile ayni sey mi?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Barış AÇIL yazdı:

Birsey öğrenmek istiyorum. Benim araci sipariş ederken surucu profil seçimi opsiyonu eklemiştim.

Eco, Normal ve sport modu var.
Tanıtımında sistemin klima, gaz tepkisi ve direksiyona müdahale ettiği söyleniyor.. sport moda oldukça seri oluyor arac.

Sizin bahsettiğiniz yazılımlar ile ayni sey mi?

Hayır değil, sizinkiler gaz tepkisi ve direksiyon sertliğini ayarlıyor. Direksiyondan emin değilim Passat'ta. Bizim yaptırdığımız yazılım otomobilin ecu (elektronik kontrol ünitesi) ya müdahale ederek motorun çalışma haritasını değiştiriyor, örneğin şu devirde şu kadar hava şu kadar yakıt gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Biraz custom bir iş oldu

kim yaptı

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Gaz tepkisini nasil artırıyor? Yine karisimlarla oynayarak değil mi?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Barış AÇIL yazdı:

Gaz tepkisini nasil artırıyor? Yine karisimlarla oynayarak değil mi?

Hayır, gaz pedallarımız elektronik potansiyometreye bağlı sonuçta, örn. %10 basınca %3 gaz ver yerine %8 gaz ver yapıyor.

Çağlar Bayur yazdı:

kim yaptı

https://www.instagram.com/ist.ecu_chiptuning/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ar-ge, yatırım, risk maliyeti, ticaret...
Böyle ticaret olmaz katılmıyorum , çok gerildim 2400 TL nedir ya... [emoji33][emoji33][emoji33] .
Bu işlere kafa yorup, ECU yazılım ve ayrıca kodlama işine girseydim hatta onuda geçtim, üniversite okuyacağıma babam beni sanayi atsaymış ,şöyle mercedes, BMW ustası çekirdekten yetişseymişim diye içimden geçmediği zamanlar olmuyor desem yalan olur. (güzel cümle oldu ha, kurallara uygun ama nefes lazım [emoji3] )

Aslında şuan memleketin , üniversite mezunu işsiz ordusuna değil de çekirdekten yetişme kalifiye ustalara ihtiyacı var.Ben de bu konu da yanlış yaptığımı düşünüyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

firma bilmem de ilgili personel kimdi tanıdıklardan mı

Akif ustanın beyin işleri için çalıştığı dükkan. Ustanın oğlu elk-elktronik mühendisi, bu işlere girmiş. Onun referansıyla gittim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Akif ustanın beyin işleri için çalıştığı dükkan. Ustanın oğlu elk-elktronik mühendisi, bu işlere girmiş. Onun referansıyla gittim.

başarılı, birkaç audi yi gözlemlemiştim

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

başarılı, birkaç audi yi gözlemlemiştim

Sabah olsa da denesem diye sabırsızlanıyorum ben de. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

firma bilmem de ilgili personel kimdi tanıdıklardan mı

Çağlar abi sizin focusta yazılım var mı? Arada benim de aklımı çok çeliyor bu iş. Özellikle ilk hızlanma da ağır kalıyor araç. Bir de aracın ağırlığı arttıkça güç kaybı hissediyorum. Tek başıma gittiğim gibi gitmiyor. 2cr ye ben de sormuştum aynı cevabı verdiler. Forum da dışında bu konuyu kiminle konuşsam sohbet mahiyetinde kimse sıcak bakmıyor. Ancak benim bir önceki aracımda racechip vardı memnundum. Ancak bu araçta nedense girip girmeme konusunda tereddüt ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Çağlar abi sizin focusta yazılım var mı?

tdci ya yazılımsız binilmez. var tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

tdci ya yazılımsız binilmez. var tabii

Abi sizden ricam Selim hocamdan da özür dileyerek onun konusuna müdahale yapıyorum. Nelere dikkat ediyorsunuz, nasıl bir yazılım var ve yapmak isteyenlere tavsiyeniz neler olur? Bunları bilip ona göre hareket etmek çok güzel olur. Şimdiden teşekkür ederim.🤗 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Abi sizden ricam Selim hocamdan da özür dileyerek onun konusuna müdahale yapıyorum. Nelere dikkat ediyorsunuz, nasıl bir yazılım var ve yapmak isteyenlere tavsiyeniz neler olur? Bunları bilip ona göre hareket etmek çok güzel olur. Şimdiden teşekkür ederim.🤗 

ben de Selim gibi kendi kullanımııma özel yaptırdım, beklentimi tarif ettim, hangi devir arallığında ne beklerim gibi. ve ona da uygun yapıldı, yazılım deyince bilmem kaç yüz beygir gelsin hep gazlayayaım deyince arıza olabiliyor buna dikkat edimeli, mucize beklenmemeli ayrıca, ve bakımları titizllik ile yapmalı, benim motor da yazılım yüzünden komple sandık motor değişen bir örnek mesela, benden önceki sahibi fazla abanmış :)

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Hayır, gaz pedallarımız elektronik potansiyometreye bağlı sonuçta, örn. %10 basınca %3 gaz ver yerine %8 gaz ver yapıyor.

https://www.instagram.com/ist.ecu_chiptuning/

Trafik polisi de yatırmış 😛 gece rolle gidenleri mi kovalıyor 

Cenaze aracı da var :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

ben de Selim gibi kendi kullanımııma özel yaptırdım, beklentimi tarif ettim, hangi devir arallığında ne beklerim gibi. ve ona da uygun yapıldı, yazılım deyince bilmem kaç yüz beygir gelsin hep gazlayayaım deyince arıza olabiliyor buna dikkat edimeli, mucize beklenmemeli ayrıca, ve bakımları titizllik ile yapmalı, benim motor da yazılım yüzünden komple sandık motor değişen bir örnek mesela, benden önceki sahibi fazla abanmış :)

Teşekkür ederim Çağlar abi. Şartlar sağlandığı zaman aklımda inşallah. Birkaç yazılımıyla sordum 1.6 tdci için hep aynı verileri veriyorlar. 140 beygir 300 küsur ne tabi bunlar kağıt üzerinde olan şeyler siz araca binince ne hissediyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Trafik polisi de yatırmış 😛 gece rolle gidenleri mi kovalıyor 

Cenaze aracı da var :)

Ben oradayken belediyenin çöp arabası vardı ufaklardan. EGR iptali filan yaptırıyorlar galiba. 

Çağlar Bayur yazdı:

Seninkini kim yaptı abi? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...