İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zinciri motor masaya alınarak değiştirilir deseler zaten almazdık. Neden? Çünkü para yok :) 

konuya yazmak için asgari bir şart olsun ya hu , fakir fakir , para dediğin ne ki pul

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Frene basınca helikopter sesi geliyor bende disk değiştireceğim o yüzden delikli disk almak için para biriktirmeye başladım yaklaşık 6 ay sonra disk balata alabiliyorum aksilik çıkmazsa. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Frene basınca helikopter sesi geliyor bende disk değiştireceğim o yüzden delikli disk almak için para biriktirmeye başladım yaklaşık 6 ay sonra disk balata alabiliyorum aksilik çıkmazsa. 

Delikli ya da çizgili disk ben de baktım ama araştırınca aslında bize uygun olmadığını anladım. Tavsiye etmem onun için. Delikliler eninde sonunda çatlıyormuş. Bakaıyım sen alana kadar sorun çıkarmazsa Zimmerman al derim sana da. Ama balatada kesin ate.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Seramik balata normal diske oluyor mu? Ben takım olarak seramik olmasi lazim diye düsünmüstüm. Aralarinda cok fark yoktu Passat a alacaktim, iyi ki almamisim kisa süre sonra sattim 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

oluyor, tamamen seramik değildir tabi. ben jeep e almıştım şu ana dek kullandığım en iyi balata oydu. blueprint marka idi.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Seramik disk dediğimiz şey karbon seramik ise o zaten aşırı pahalı. Benimkinde ate standard ile arasında pek fark yoktu, max 10 Euro'dur. Ondan aldım. Şimdilik gerçekten farklı gibi bakalım rahat bir yola çıkıp adam akıllı kabasını alma fırsatım olmadı daha. Bir kaç kere 200 ile fren yaparsam belli olur. :D 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Yok ya karbon seramik nerden cikti. Ate nin ceramic serisi balata ve powerdisc serisi diskleri var. Ben bunlar takim olarak kullaniliyor saniyorum. 

IMG_3076.jpeg

Resimde belli olmuyordur

1 normal disk

2 ceramic serisi

3 delikli büyük spor disk

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Powerdisc slotted olması lazım. Ben bunlardan alacaktım ama 150 eur meselesinden dolayı alengirli işlere girmem gerekecekti almadım onun için. TR’de zaten bulunmuyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Porsche de seramik disk opsiyonu sıradan bir otomobil fiyatıydı. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Selim Bilgin yazdı:

Delikli ya da çizgili disk ben de baktım ama araştırınca aslında bize uygun olmadığını anladım. Tavsiye etmem onun için. Delikliler eninde sonunda çatlıyormuş. Bakaıyım sen alana kadar sorun çıkarmazsa Zimmerman al derim sana da. Ama balatada kesin ate.

Yeni aldım balataları ama febi markaydı 😑 200 de frene basıyorum pedal aynı şekilde bana tepki veriyor geriye doğru geliyor 😅. 4 disk 4 balata sağlamından bir işçilik 10 lira sıkıntı oluyor haliyle.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Yeni aldım balataları ama febi markaydı 😑 200 de frene basıyorum pedal aynı şekilde bana tepki veriyor geriye doğru geliyor 😅. 4 disk 4 balata sağlamından bir işçilik 10 lira sıkıntı oluyor haliyle.

Çok balata seçiyor bizim arabalar. Bana kalırsa diskler arabaya göre küçük. Araba daha yeni olsa ve uzun süre binecek olsam A8 ya da S6 freni filan takardım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

uzun süre binecek olsam 

Kilit cümle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Çok balata seçen uzun süre binmeyeceğiniz Audi A6 3.0 TDI quattro larınız ölü fiyatına alınır.

• Beğenme 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

km başına 2 tl veririm audi ye.

Güzel para. Sahibi kullandıkça km de 2 lira gidiyor zaten. 2 gideceğine 2 gelsin.

Olur bu iş, hayırlı olsun.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu şekilde kullandıkça değerleniyor araba işte. motive edici alışveriş böyle olmalı...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

KM'de 2 lira mı? Civata mı sandınız siz, toros mu bu?

Neden sadece yakıt olarak baktık olaya? Ben gene çoook ucuz söyledim, alışveriş olsun diye :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

KM'de 2 lira mı? Civata mı sandınız siz, toros mu bu?

Dört çeker sanmıştık :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Neden sadece yakıt olarak baktık olaya? Ben gene çoook ucuz söyledim, alışveriş olsun diye :D

satın alırım demedimki? taksi gibi düşünsek... mesela mercedese 3 lira veririm km de. onun gibi. :P

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Önder Özcan yazdı:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dört çeker sanmıştık :) 

2 TL'ye çok demedim ki az dedim. :D 

Doğan Arşiray yazdı:

satın alırım demedimki? taksi gibi düşünsek... mesela mercedese 3 lira veririm km de. onun gibi. :P

Ben teşvik olarak anlamıştım, yani ben bineceğim, sen teşvik olarak KM'de 2 TL vereceksin gibi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

2 TL'ye çok demedim ki az dedim. :D 

Ben teşvik olarak anlamıştım, yani ben bineceğim, sen teşvik olarak KM'de 2 TL vereceksin gibi.

Teşvik değil teşriktir o. Teşvik olsa duramazdın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...