İçeriğe Yönlendir

Hangi Lastik Almalıyım?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
Recep Demirci yazdı:

Petlasın azizliğine maalesef bende uğradım ve hala aynı lastikler. Biraz mecbur kaldım yoksa Good Year almayı düşünüyordum. Petlas yazlık lastiklerim ilk yıl iyiydi ama sonraları acaba bu arabada kalas tahta gibi birşeymi var tekerlerde diyemeden edemedim. Lastiklerde 35bin kmdir hala bir yıpranma felan göremedim ama konfor kötü.

fazla birşey beklememek lazım.

çok uygun fiyata satılması en çok kuşkulandıran sebeplerden biri. 

Erol Güven yazdı:

Tercihleriniz arasına bence Dunlopuda ekleyin 

lastiği icat eden diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Good year almayın da... continental pc6 sağlam bi tercih olur. Continental markası lastik ömrü boyunca homojen şekilde aynı performansı veriyor. 

neden almamalıyım sebebi nedir? 

bende kullandım çok iyiydi açıkcası. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Araçlar nekadar elektronik desdeklerle doluda olsa yol ile aracı bir birine bağlayan lastik.Ben michelin hayatta takmam.EnKaliteli lastiğini geçen yıl motoruma aldım,aldığıma okadar pişmanımki.Tam 1600 lira para ödedim 2 lastiğe.Gel gelelim motor asfalta tutunamıyor.100 km yol yapıyorum ısınmıştır belki diye ama lastiğin davranışı aynı şekilde.Önceden aracımda vardı.Ulan ön yargılı olma bu lastiğe hemde çift hamutlu gel sen bunu motora tak.Bridgestone almadığıma pişmanım.Birdaha bisiklete bile michelin takmam.

Viraj dönecem motor arkadan kayıyor.Arkadan kayması ve benim toparlayamamam benim ölümüm.Beni koruyan bir karoserde yok.Daha önce bridgeston vardı egzozu asfalta deydirirdim.Şimdi bırak yatmayı korkudan en düşük hızda virajları alıyorum.Arabamdada takıp kullandım.Hem kışlığını hem yazlığını.Bu marka beni kötülüyorsun derse ahanda motor kapının önünde vereyim kontağı cesareti varsa sürsün görelim.

Lastiğin tam adını yazayım: Michelin 150/60ZR17 Pilot Power 2CT

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

neden almamalıyım sebebi nedir? 

bende kullandım çok iyiydi açıkcası. 

Üstte video ekledim abi. Ben 2.senesindeyim. İlk sene ile alakası yok. Tutunmada zorluk yaşıyor

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
Yusuf Berke yazdı:

Continental'ler hakkını veriyor ama eriyerek veriyor, 25 binde PC5'i bitirenleri okudum forumlarda. Hakkını veriyor ancak hızlı eriyor (muş).

Çoğu lastiği hem ülkemiz hem de Avrupa da test ettim,Avrupada asfalt kaliteli olduğundan Michelin kaliteli geri dönüşler verebiliyor ne yazık ki ülkemiz için

öyle değil.Ülkemiz asfaltına en iyi uyum sağlayan Conti ve Hankook olduğu kanaatindeyim ve erime konusunda da Michelin in üstüne ben görmedim,Conti nin iyi performans vermesinin ana nedeni de Micheline göre hamurunun sert olmasıdır.Konfor bakımından azcık ödün veriyorsunuz fakat size performans ve uzun ömür olarak geri dönüş sağlıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alptuğ Özcan

Cumartesi günü Falken ZE310 Ecorun lastikleri taktırdım. Henüz 150km civarı yaptım. Lastik konusunda fikir vermek için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Kışlık lastiklerin yumuşaklığına alıştığım için şuan biraz sert gibi hissediyorum lastiği. Biraz daha tecrübe ettikten sonra olumlu olumsuz bilgilendirme yaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki
Cumartesi günü Falken ZE310 Ecorun lastikleri taktırdım. Henüz 150km civarı yaptım. Lastik konusunda fikir vermek için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Kışlık lastiklerin yumuşaklığına alıştığım için şuan biraz sert gibi hissediyorum lastiği. Biraz daha tecrübe ettikten sonra olumlu olumsuz bilgilendirme yaparım.
Merhaba
Yorumlarınızı merak ediyorum ?
@Alptuğ Özcan
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Yaklasik 250km sehirici yol yaptim lastiklerle. Asiri yagmurlu havada da kullandim kuri zeminde de kullandim. Yol tutus yonunden bi eksisini hissetmedim. Sehirici oldugu icin limitlerini de cok fazla deneme imkanim olmadi. Yarin bi tık daha sert bir suruse ne teoki verecegini deneyecegim. 

Biraz sert gibi hissediyorum lastigi sanki(hala kislik lastigin etkisini uzerimden atamadigimi dusunuyorum.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Evcin

Lastikçi Sırp üretimi bir lastik önerdi. Taurus miydı net hatırlamıyorum , var mı bu lastik kullanan?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Lastikçi Sırp üretimi bir lastik önerdi. Taurus miydı net hatırlamıyorum , var mı bu lastik kullanan?
Tobe de. O ne yahu [emoji16]
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tobe de. O ne yahu [emoji16]
Michelin fabrikasında üretiliyormuş, tüm personel aynı imiş :)
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Evcin yazdı:

Daha bilindik bir şey almak lazım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Michelin fabrikasında üretiliyormuş, tüm personel aynı imiş default_smile.png
Halamin biyiklari olsa?
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eyüp Çetin

Arkadaşlar 1600-1700 civarında bir bütçe ile 225 45 17 ebatlarında lastik alacağım. Sizce en çok neye dikkat etmeliyim. Ayrıca tavsiye edebileceğiniz varsa incelemek isterim. Dört mevsim lastik önerir misiniz?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Alpay Sumer yazdı:

onermem.Yazin yaz kisin kis olmali lastik.Hankook veya nokian modellerine baktinmi? 

Yazlık lastik düşünüyorum bende. Eskiden yaz kış değiştirirdim ama şu anda Gaziantep'te kışlık kullanmayı gerektirecek bir hava olmuyor. Yine de kışın başka bir şehre gitme durumları olursa kullanır mıyım diye düşündüm. Dört mevsim lastiklerin ömrü de kısa oluyor sanki. Yazlıklara bakayım. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Eyüp Çetin yazdı:

Yazlık lastik düşünüyorum bende. Eskiden yaz kış değiştirirdim ama şu anda Gaziantep'te kışlık kullanmayı gerektirecek bir hava olmuyor. Yine de kışın başka bir şehre gitme durumları olursa kullanır mıyım diye düşündüm. Dört mevsim lastiklerin ömrü de kısa oluyor sanki. Yazlıklara bakayım. 

sen yazlik bak bence

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Hankook ventus prime 3 k125 tavsiye 

Eyüp Çetin yazdı:

Arkadaşlar 1600-1700 civarında bir bütçe ile 225 45 17 ebatlarında lastik alacağım. Sizce en çok neye dikkat etmeliyim. Ayrıca tavsiye edebileceğiniz varsa incelemek isterim. Dört mevsim lastik önerir misiniz?

Hankook ventus prime 3 k125 aldım kullanıyorum. Fiyat kalite olarak araştırmalarım sonucu buna karar verdim. Rezulteo adlı lastik değerlendirme sitesinde de iyi bir puanı vardı. Uzun süredir aldığım araçları ilk götürüp kontrol ettirdiğim rot balans ustası da hankook ventus prime 3 k125 lastiği tavsiye edince aldım ve taktım. Yakıt tasarrufu ve ıslak kuru yol tutuşundan şimdilik memnunum. Macaristan üretimi bir lastik. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Aracın üzerindeki orjinal lastikleri Good Year. Fiyat olarak da uygun görünüyor. Bakalım yarın karar vereceğim. Yarından itibaren zam geleceği de söyleniyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Onur Bulut yazdı:

Falken Ziex Ze 310 

205 55 16 olarak aldım mercedes e  uzun yolda memleketin tüm asfalt tiplerine maruz kalacak bı 2500 km yol yaptım. Memnun kaldım ilk performans olarake. Şimdi Fiesta ya 195 50 15 ini düşünüyorum. Fiyatı rakiplerine göre makul bı lastik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

contipremium contact 6, primacy 4, 4 kanallı eagle sport baktım ben de geçen 1-2 ayda, dunlop sp sport fm800 aldım sonra gene. aracı aldığımda bikaç aylıklardı, oradan 5 bin desek 50 bin km'yi de ben devirdim, 60 bin km gibi ikinci sete geçtim yani. (yolları iyi olmayan yerlerde geçti ömrü) sert hamurlu, kolay kolay bitmeyen ve benim için en önemlisi tutunması iyi lastik isteyene tavsiyemdir. 280 küsüre almıştım geçen ay 205/55/16'sını.

diğerlerini niye almadım, üçüne de kulp bulan kullanıcı, otorite vs vardı nette -burası da dahil- böyle olunca tek kusuru sertliği diyebileceğim lastiğimle devam ettim, o zaten kusur değil artık benim için, araba da sert zaten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Evren Erakçora yazdı:

Eaglesport ucuz model , o mu?

Evet eaglesport. İyi değil mi? Ya da Lassa bakacağım.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Eyüp Çetin yazdı:

Evet eaglesport. İyi değil mi? Ya da Lassa bakacağım.

good year tercihiniz olsun. pişman olmazsınız.  lassa sert lastiktir. ama uzun götürür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...