İçeriğe Yönlendir

Nam-ı Diğer, Kara Bela (Kodiaq 1.4 Tsi )

Cem Işık

Recommended Posts

Selim Bilgin

Maşallah. :nazar:

Sevdiğim nadir SUV'lardan bir tanesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Cem Işık yazdı:

Hondaya da baktım alma arifesindeyken, honda (şahsi fikrim) emekli arabası gibi göründü gözüme. 2018 Ocak ayında 141 bin tl idi. Şimdi 235 bin tl, Aynısının 1.5 motorlusu. (motor gücü vs aynı)Uzun süre sabrederek( 10 dk kadar)  80 km gibi kullanarak 4.1 lt gördüm.

Ankaraya gittim,son kilometrelerde sıkıldım 20-30 km kadar  160 km gibi hızda kullandım, kontak kapatırken 7.2 litre idi tüketim. . Kısa mesafe gidersem 2-3 km gibi 11 lt de görebiliyorum ama uzun yolda muazzam ekonomik bir araç

Yalıtımı konforu çok iyi.ALLAH kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Arkada bagaj aydınlatma aynı zamanda seyyar lamba. Yerinden çıkar kullan. Sürücü şemsiye yuvası, kapı açılınca duvara sağa sola çarpmasın diye çıkan koruma, önden arkaya arkadan öne konuşma sesini taşıyan akustik sistem şahane.

Servet abi unuttuğum bir detayı  hatırlattı sağolsun, araçta akustik bir sistem var multimedia ünite üzerinden müdahale edilebilen, öndekilerin sesini arkaya ulaştırabilmesi için düşünülmüş. Araç içi mikrofonu kullanıyor, önden aldığı sesi arka kapı hoparlörlerine veriyor. Bağırmadan anlaşmak için birebir.. Elzem bir özellik değil ama ince bir düşünce.

Ayrıca fren yardımcısı sistemi var dikkatimi çeken, geri giderken arkada bir engel var ve sürücü frene basmadı ise, araç olanca gücüyle frene basıp durduruyor arabayı. Önde yok sanırım,varsa da ben devreye sokamadım şimdiye kadar:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sayende Kodiaq'a bindim. Ön göğüs amerikan arabaları gibi. Simetrik.

Heybetli, güzel bi alet. Kazasız belasız kullan abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Cem Işık yazdı:

Servet abi unuttuğum bir detayı  hatırlattı sağolsun, araçta akustik bir sistem var multimedia ünite üzerinden müdahale edilebilen, öndekilerin sesini arkaya ulaştırabilmesi için düşünülmüş. Araç içi mikrofonu kullanıyor, önden aldığı sesi arka kapı hoparlörlerine veriyor. Bağırmadan anlaşmak için birebir.. Elzem bir özellik değil ama ince bir düşünce.

Ayrıca fren yardımcısı sistemi var dikkatimi çeken, geri giderken arkada bir engel var ve sürücü frene basmadı ise, araç olanca gücüyle frene basıp durduruyor arabayı. Önde yok sanırım,varsa da ben devreye sokamadım şimdiye kadar:)

Superb'de önde de vardı galiba, tam emin değilim ama devreye girdiğini hatırlıyorum, bunda da vardır. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ramazan Turan yazdı:

Superb'de önde de vardı galiba, tam emin değilim ama devreye girdiğini hatırlıyorum, bunda da vardır. 

Daha üst paketlerde olabilir ama bunda yok sanırım, boş koliye denedim bir kaç kez, banamısın demedi :)

Süperb style paket ise vardır. Golf 7 lerin dolu paketlerinde de var ön arka. Bende sadece arkada var sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Cem Işık yazdı:

Daha üst paketlerde olabilir ama bunda yok sanırım, boş koliye denedim bir kaç kez, banamısın demedi :)

Süperb style paket ise vardır. Golf 7 lerin dolu paketlerinde de var ön arka. Bende sadece arkada var sanıyorum.

Evet Style Paket superb, biraz ürkütücü oluyor ama etkili bir donanım...

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bu araçla 1000km den fazla yolculuk yaptım çok rahat ve konforlu satılıksa müşteri olayım hemen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Güle güle kullanın. İlk geldiğinde alınabilir fiyatlardaydi, şimdi haliyle uçtu.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Şöyle bir video buldum, videoda ön park sensörlerinin de yaptığını söyledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Başlık ikinci senede geldiğine göre, araç bir süre daha kalıcı diye anlıyorum.

Güle güle kullanın.

Kullanmadım, ama yol tutuşunun iyi olduğunu da duydum hep.

Fonksiyonel iç hacminin, bir de dış hacim yönü var.. Kullanımım için değerlendirirken, yegane soru işaretim, bu cüssenin şehir içi trafik ve park sorunuyla nasıl başedeceği konularında olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Kerem Kurluva yazdı:

Başlık ikinci senede geldiğine göre, araç bir süre daha kalıcı diye anlıyorum.

Güle güle kullanın.

Kullanmadım, ama yol tutuşunun iyi olduğunu da duydum hep.

Fonksiyonel iç hacminin, bir de dış hacim yönü var.. Kullanımım için değerlendirirken, yegane soru işaretim, bu cüssenin şehir içi trafik ve park sorunuyla nasıl başedeceği konularında olmuştu.

Eski aracım Jeep Cherokee idi (3.7) ondan sonra hiç zorluk çekmedim. Ama boyutları (uzunluğu özellikle) sığmaz dedirtiyor .. Geri görüş kamerası ile de sıfır parkedebiliyorum. Ama biraz acemi olursa kullanıcı, sıkıntı yaşaması kaçınılmaz.

Yükseklik itibariyle otomobilden buna geçilirse yol tutuşu tedirgin edebilir kısa süre ama alışınca yola zift gibi yapışıyor, ben jeep sonrası çok beğendim yol tutuşunu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sana çok yakıştı bu araba kardeşim.. Güle güle kullanmaya devam et.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok güzel bir araç, 1,4 tsi 150 hp çok güzel bir motor. Güle güle kullanmaya devam edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Eski aracım Jeep Cherokee idi (3.7) ondan sonra hiç zorluk çekmedim. Ama boyutları (uzunluğu özellikle) sığmaz dedirtiyor .. Geri görüş kamerası ile de sıfır parkedebiliyorum. Ama biraz acemi olursa kullanıcı, sıkıntı yaşaması kaçınılmaz.

Yükseklik itibariyle otomobilden buna geçilirse yol tutuşu tedirgin edebilir kısa süre ama alışınca yola zift gibi yapışıyor, ben jeep sonrası çok beğendim yol tutuşunu.

tur nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Cem Işık yazdı:

Ama boyutları (uzunluğu özellikle)

Abi öncelikle tekrar hayırlı olsun. Senin cüssene bu araç yakışmış. Sayende bindim gördüm maşallah çok güzel. Hatırladığım en önemli şey sessiz gelmişti bana, bir de ACT özelliği. Şahane. Kazasız belasız kullanın inşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

tur nasıl?

5  tur tam soldan tam sağa. Gayet rahat manevrası.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Emre Şimşek yazdı:

Abi öncelikle tekrar hayırlı olsun. Senin cüssene bu araç yakışmış. Sayende bindim gördüm maşallah çok güzel. Hatırladığım en önemli şey sessiz gelmişti bana, bir de ACT özelliği. Şahane. Kazasız belasız kullanın inşallah 

Daha güzelleri senin olsun kardeşim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

5  tur tam soldan tam sağa. Gayet rahat manevrası.

donus capi? 4 ceker tiguan 5n de ki en buyuk sorun genis donus capi.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

donus capi? 4 ceker tiguan 5n de ki en buyuk sorun genis donus capi.

11.6 metre diyor teknik verilerde. U dönerken de gayet rahat dönüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sevdiğim bir modeldir kendisi, güle güle kullan, konfor açısından neler dersin,  dış ses alma, uzun yolda yorgunluk verme gibi konularda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu araçla 1000km den fazla yolculuk yaptım çok rahat ve konforlu satılıksa müşteri olayım hemen.

Bi rahat dur
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun tekrardan Cem Abi heybeti tam senlik [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sevdiğim bir modeldir kendisi, güle güle kullan, konfor açısından neler dersin,  dış ses alma, uzun yolda yorgunluk verme gibi konularda?

Abi yalıtımı başarılı, motor sesi olsun yol sesi olsun gayet sessiz. Uzun yolda yormuyor. Ben jeepten geçtiğim için belki, darbeli matkaptan cnc tezgaha geçmiş gibi oldum belki de:)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...