İçeriğe Yönlendir

Nam-ı Diğer, Kara Bela (Kodiaq 1.4 Tsi )

Cem Işık

Recommended Posts

Mert Yeldan

Yeni akü al. Hatta Darıca’ya gel varta alalım piyasasından daha uyguna. Sen bana amperini modelini yaz. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

Yeni akü al. Hatta Darıca’ya gel varta alalım piyasasından daha uyguna. Sen bana amperini modelini yaz. 

Başkan çözdü o işi sağolsun. Mert senin teklif de aklımda, gerekirse rahatsız ederim seni de :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Işık

Sabah evden çıkıp avrupa yakasına geçtik,yolda  motor tarafından arabanın devriyle doğru orantılı artan ve düşük süratlerde duyulabilen bir tıkırtı sesi hasıl oldu. Tek silindirli motor sesi gibi tıkır tıkır.. 

Hemen osman ustanın yanına geçtim, triger kapağını söktü ki. Manzara aşağıda: 

araç 76.000 kmde servis bakımlı, triger kapağı bile açılmadı daha önce. Egzantrik dişlisini tutan 5 civatadan 1 i tamamen çıkma noktasına gelmiş, kapağa sürtüyordu. Diğer 4 civata da gevşekti . Fabrikasyon montaj hatası olduğunu düşünüyoruz. 

DB5F748D-D46D-4275-9341-F0A294537DAD.jpeg

• Beğen 5
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Geçmiş olsun. Cıvatalar sıkılınca sorun çözüldü mü? Herhangi bir zarar var mı?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Serkan Maden yazdı:

Geçmiş olsun. Cıvatalar sıkılınca sorun çözüldü mü? Herhangi bir zarar var mı?

3-5 dk daha kullansam vida yerinden çıkmak üzere idi, vida triger kapağına sürttüğü için ses çıkartıyormuş. Vidaları sağlamca sıkınca sorun kalmadı şükür.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

Vaaw, sesi farketmesen...

Sesi dinlemesem veya umursamasam , 15-20 binlik olacaktık abi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Abi bi kedi giriyor bi triger dişli vidası gevşiyor. Buluşmada bi kurşun döktürmek lazım :) 

geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Civata yerinden çıksa ve dişlilerin arasına girse, triger kopmuş gibi piston vs yamulacaktı. Allah yüzüme baktı.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi bi kedi giriyor bi triger dişli vidası gevşiyor. Buluşmada bi kurşun döktürmek lazım :) 

geçmiş olsun

Kurşun döktürmek yetmez, bi dana falan çevirmeli hayrına dağıtırız🥳

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

En son ne zaman yıkattın abi arabayı. Bi suya sabuna deydir arabayı 🤪

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Cem abi geçmiş olsun, aldığın dualar koruyor olabilir seni :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erdem Doğan yazdı:

Cem abi geçmiş olsun, aldığın dualar koruyor olabilir seni :)

Sağolasın Erdem, bir musibet dolanıyor başımda ya, çekirge misali 2 dir sıçrıyorum. 3. De ne yaşayacağız bakalım:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabada müzik dileyen biri olsaydın o sesi duyarmıydın. Arabada bu tip arıza  sesleri yakalamak için, teybi kapatmak en güzel hareket bence. Wag egzantrik kasnağını tutması için 4 vida takması tuhaf geldi. Bizdekiler 1 vida ile duruyor. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Darbaz yazdı:

Arabada müzik dileyen biri olsaydın o sesi duyarmıydın. Arabada bu tip arıza  sesleri yakalamak için, teybi kapatmak en güzel hareket bence. Wag egzantrik kasnağını tutması için 4 vida takması tuhaf geldi. Bizdekiler 1 vida ile duruyor. 

4 değil 5 vida var. Hepsi gevşekti. 
müzik açıktı duyduğumda, emin olmak için sesi kıstım iyice emin oldum. Köprü trafiğinde yavaş gidiyor olmasam duymazdım ama 50-60 km den yüksek hızda duyulmuyordu ses. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

çekirge misali 2 dir sıçrıyorum. 3. De ne yaşayacağız bakalım:)

Devamını bilenin olmadıgı atasözü😂

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Geçmiş olsun avukatım. O vidalar nasıl gevşedi hiç aklım almıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

abi çok geçmiş olsun duymasan fenaymış :(  aracı çekiciyle servise götürsen ne derlerdi nasıl bir bahane bulurlardı acaba onu merak ediyorum ki araç iyi niyet garantisi kapsamındadır servis bakımlı olduğu için

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çok geçmiş olsun. Vidanin o kadar çıkmasına şaşırmadım değil. Daha beterinden saklasin

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Fabrika çıkışından itibaren dokunulmayan ve, üstelik, hayati bir bölümde, cıvataların sıkılması ile ilgili bir tork hatası nasıl olabilir, anlayamadım.
Ama oluyormuş :)
https://car-recalls.eu/skoda-vw-recall-1-2-tsi-1-6-mpi-engine-fault/
Servis çağrısı listesinde Karok dışındaki modeller var ve tanımlanan arıza, gergi rulmanının cıvataları ile ilgili, ancak, nevi oldukça yakın.
Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsun,  arabayı dinmlemek bu derece önemli işte, ben hep ara ara sessiz modda giderim duyayım diye, zaten sürekli motorda kulak, dizelden alışığız tık dese duyarım, şimdi bu benzlilerde daha bir dikkat lazım, ses yok, gerçi böyle daha iyi sanki, sessiz çalışan motorda tıkırtı pıtırtı oldumu daha iyi duyulur mantıken, yalnız bu işte bir iş var, fabrikayson sıkılmama durumu değil bence...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Ya vidalarda loctite yok (bu vidalara oluyor mu bilmiyorum) yada tork hatası oldu (insan mı takıyor yoksa robot mu?). Vesile ile Osman Usta ziyaret edilmiş. Maslak sanayi özlendin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...