İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım. Araç Kamerası Videosu Yükledim Bakar mısınız?

Emrah Altun

Recommended Posts

Mustafa çizer

Geçmiş olsun İzlerken kendim kullaniyor gibi kornaya basasım geldi.Durumu kurtaridi belki bi korna ama olacagi varmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Hasan Sancak yazdı:

@Emrah Altun abi tekrardan geçmiş olsun. Benim de bildiğim kadarı ile kendi kaskonu devreye sokarsan ikame araçta alabilirsin. Araba teslimini benim iş çıkış saatime denk getir ben alırım seni toplu taşıma kullanma :)

Hasanım sağolasın. Maske eldiven full koruma ile toplu taşımaya bindim o gün şimdilik sıkıntı yok 😊😊

Olay hakkında güncelleme yapayım. Aracı Samsun Kamer yetkili servisine bıraktım. Kapı değişim dediler gerekçe olarak kapı içi barlar ezilmiş ve kapıda dalgalanmalar oluşmuş. Bununla beraber kapı gerildiği için kelebek cam hizasında dışarıya bir çıkıntı olmuş dışarıya doğru bükülmüş üst taraftan da. Belki o gerginlikten dolayıdır onu bilemiyorum ama değişime onay verdim. Kaskodan teminat altında olmayan aksesuarlar da vardı (basamak ve krom çıta) hasar şefi kusur karşıya çıkarsa bunları da karşı taraftan yaptıracağız dedi aksi taktirde cepten ödemeniz gerekecek dedi. Bugün kusur dağılımı mesajı geldi korkarak baktım ama kusuru karşı tarafa vermişler. Araç kamerasının ne kadar gerekli olduğunu şu an anladım ispatlamak çok kolay oldu çünkü. 

İyi dilekler için herkese teşekkürler. 

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tekrardan gecmis olsun tekrarinin yasanmamasi dileklerimle ustad.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

GEçmiş olsun. Tekrar olmaması dileklerimle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun Emrah hocam. 

Onarım sağlıklı olmayacaksa değişsin tabiki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrah Altun
(düzenlendi)

Uzun zaman sonra selamlar.

Aracı 1 hafta önce teslim aldım. Yetkili servis yapım aşamalarının hepsini fotoğraflamış. Birkaç fotoğraf da buraya ekleyeyim. Kapı değişti ve kapı eşiğine ufak bir işlem yapıldı. Bir de basamak ve kapı alt tarafındaki plastik değişti. 6300Tl civarında bir meblağ da tramere işlendi maalesef. Canımı en çok sıkan durum da araç 100bin km yi geçtiği için değer kaybı davası açamayacak olmam. Bu konu hakkında başka bir olur yol var mı @Mehmet Ozyurek abi?

su8Q7N.jpg

HlJX5Y.jpg

BmN90V.jpg

DnDQFc.jpg

s4j5zS.jpg

İmla
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, vesile ile, çoğu alıcının, ilanlara bakarken doğrudan çöpe attığı hasar şekli böyle oluyor genelde işte.. ne kadar da refah ve zengin bir ülkeyiz diye düşünüyor insan kara kara....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tekrar tekrar gecmis olsun. Gorunurde birsey yok ama hasar 6000 kusur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Emrah geçmiş olsun. Gerçekten görünen bişey yok gibi, ama tamir sürecinde arabanın maruz kaldığı muameleye bak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun yapılan işleme göre iyi zaten neredeyse 1000 tl yan basamak. Binici için çok ta önemli değil fotoğrafını gördükten sonra. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dava açabilirsiniz, km sınırı daha yüksek diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selçuk Bakış yazdı:

Dava açabilirsiniz, km sınırı daha yüksek diye hatırlıyorum.

160 bin km gibiydi en son

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emrah Altun yazdı:

Uzun zaman sonra selamlar.

Aracı 1 hafta önce teslim aldım. Yetkili servis yapım aşamalarının hepsini fotoğraflamış. Birkaç fotoğraf da buraya ekleyeyim. Kapı değişti ve kapı eşiğine ufak bir işlem yapıldı. Bir de basamak ve kapı alt tarafındaki plastik değişti. 6300Tl civarında bir meblağ da tramere işlendi maalesef. Canımı en çok sıkan durum da araç 100bin km yi geçtiği için değer kaybı davası açamayacak olmam. Bu konu hakkında başka bir olur yol var mı @Mehmet Ozyurek abi?

Geçmiş olsun tekrar hocam.. 

Cem'in dediği gibi sınır 160 bin olması lazım. 

Sen karşı tarafın trafik sigortası şirketi ile direk görüş. 

Aracıya falan gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçmiş olsun, yarım yamalak tamirdense kapının değişmesi daha iyi olmuş, tertemiz binersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun tekrar hocam.. 

Cem'in dediği gibi sınır 160 bin olması lazım. 

Sen karşı tarafın trafik sigortası şirketi ile direk görüş. 

Aracıya falan gerek yok. 

Direk değer kaybı ile ilgili mi görüşme yapayım. Bu konuda yol yordam bilmiyorum. biraz yol gösterir misin abi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emrah Altun yazdı:

Direk değer kaybı ile ilgili mi görüşme yapayım. Bu konuda yol yordam bilmiyorum. biraz yol gösterir misin abi?

Geçmiş olsun.

Tecrübemi aktarayım: Sadece genel merkezlerine araç plakam, faturam, kaza tarihim ve TRAMER'de gözüken dosya numaramla mail attım. Dönüş yaptılar ve 1 hafta sonra para hesaba yattı.

Yalnız düşündüğünüz gibi yüksek bi rakam çıkmayacaktır. Hasarsız 150binTL'lik aracımda sol arka çamurluk boyandı ve sadece 1500tl değer kaybı aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

Tecrübemi aktarayım: Sadece genel merkezlerine araç plakam, faturam, kaza tarihim ve TRAMER'de gözüken dosya numaramla mail attım. Dönüş yaptılar ve 1 hafta sonra para hesaba yattı.

Yalnız düşündüğünüz gibi yüksek bi rakam çıkmayacaktır. Hasarsız 150binTL'lik aracımda sol arka çamurluk boyandı ve sadece 1500tl değer kaybı aldım.

Cevap için teşekkürler. Bu yolu ben de izleyeyim. Epostaya km ve model bilgisi vermeye gerek var mı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cevap için teşekkürler. Bu yolu ben de izleyeyim. Epostaya km ve model bilgisi vermeye gerek var mı acaba?

Gerek yok o detaylara hocam.
Onlarda bu bilgiler var zaten

Elinizdeki bilgileri derleyerek Mail atın, talebinizi iletin. Eksik varsa onlar ister zaten.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun, vesile ile, çoğu alıcının, ilanlara bakarken doğrudan çöpe attığı hasar şekli böyle oluyor genelde işte.. ne kadar da refah ve zengin bir ülkeyiz diye düşünüyor insan kara kara....

Çağlar abi.
1. Kaza resimleri önemli.
2. Servistemi yoksa sanayidemi yapıldığı önemli(sanayide toplansa bu hasar kaydı baya yüksek sayılır)
3. Değişen ve onarılan parça listesi.

4.Düzgün bir satıcı olması önemli.

Türkiyede bu 4'ünü aynı araçta bulmak zor olduğu için riske girmeye gerek yok üç beş fazla olsun kazasız boyasız olsun diyen çok(benim gibi) Hem alırken, hem binerken hemde satarken kafa rahat olsun diye :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...