İçeriğe Yönlendir

Sağlık Çalışanları İçin Koruyucu Siperlik

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Doğan Arşiray

@Sani Gerşon un alıp yolladığı filamanlar için teşekkür ederim. bu gün printerleri tamir ettim. 16 adet basabildim. yarın eğer bir terslik olmaz ise bundan daha fazla basacağım.

14 adet ankara eryaman da bir aile sağlık merkezine, 2 adet te istanbulda bir karantina hastanesine gönderebildim. yurtiçi kargo hastane gönderilerine ücret almıyor. bence ticari bir işletme için müthiş bir fedakarlık.

• Beğen 11
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunlar ön siperlik değiştirilip tekrar kullanılabilir galiba di mi? Yoksa kullan at mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

petg materyal dezenfekte edilebilir. kırılıncaya kadar devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

@Mehmet Kaya hocam  Amasya grubundaki arkadaşlardan bir tanesi 21 adet siperlik  gönderdi. Çok makbule  geçti. Vakalar gün geçtikçe  sayı olarak artıyor  maalesef. Çalıştığım ilçe hastanesine  10 gün önce 1-2 şüpheli gelirken şuan  günlük 10 civarı  şüpheli vaka geliyor ve artık  - üzülerek  söylüyorum ki - birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızda da corona benzeri semptomlar  görülmeye başladı.  Ne kadar korunursak korunalım  yine gelip bulacak bizi korkarım. Çaresizlik  cidden zor iş😷😷😷

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunlardan yapacak ağımız var mı?

Bu maskelerden elimizde var ise, hastanelerimize bu işi bilen hekimlere bağışlayabiliriz. Tabi dönüştüren biri de lazım önce. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Asetatla kullanilan maskeden Okmeydani Arastirmada calisan doktor kiz kardesim ve arkadasi icin 2 adet ucreti mukabil almak isterim.

Hatta 10’a tamamlayalim ucretini odeyeyim sadece 2 si bana gelsin.

Kimden rica etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Hastahanede çalışan hemşire ablam icin  olabilirse ben de istiyorum kaç tane olursa arkadaşlarına da verebilir ücreti mukabilinde sungerden yaptık bunlar kadar koruyucu değil sanırım teşekkürler şimdiden . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İnan Çınar yazdı:

@Mehmet Kaya hocam  Amasya grubundaki arkadaşlardan bir tanesi 21 adet siperlik  gönderdi. Çok makbule  geçti. Vakalar gün geçtikçe  sayı olarak artıyor  maalesef. Çalıştığım ilçe hastanesine  10 gün önce 1-2 şüpheli gelirken şuan  günlük 10 civarı  şüpheli vaka geliyor ve artık  - üzülerek  söylüyorum ki - birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızda da corona benzeri semptomlar  görülmeye başladı.  Ne kadar korunursak korunalım  yine gelip bulacak bizi korkarım. Çaresizlik  cidden zor iş😷😷😷

Çorum 29
Amasya 24
Samsun 112
Yozgat 13

diyor liste bugünkü

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu maskelerden elimizde var ise

2021 de standart sokak giysisi olabilir bunların hafif modeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sami Demirpaz yazdı:

Asetatla kullanilan maskeden Okmeydani Arastirmada calisan doktor kiz kardesim ve arkadasi icin 2 adet ucreti mukabil almak isterim.

Kimden rica etmeliyim?

Ali Uymaz yazdı:

Hastahanede çalışan hemşire ablam icin  olabilirse ben de istiyorum kaç tane olursa arkadaşlarına da verebilir ücreti mukabilinde sungerden yaptık bunlar kadar koruyucu değil sanırım teşekkürler şimdiden . 

Benim yaptığım gibi 3d printer'ı olan birine filament gönderin. Daha çok basmasına sebep olursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu maskelerden elimizde var ise, hastanelerimize bu işi bilen hekimlere bağışlayabiliriz. Tabi dönüştüren biri de lazım önce. 
Bugün tıp fakültesinde bir hoca ulaştı bana. Bundan yapabilirmisiniz diye. Şimdi örnek bir tane ürettik. Yarın testleri yapacağız. Başarılı olursak talepler doğrultusunda üreteceğiz inşallah. 1 haftadır gece gündüz baskı alarak 2500 kadar talebin tedariğinin 1700 adetini karşıladık şükür. Pazartesiye kadar zaten 600 700 adet daha bastıktan sonra çevre illere yöneleceğiz. Bölgede Osmaniye Antep Hatay adana sıkıntılı. [emoji20]5ecd3b72d1f85927e8b48ad3b0cf432d.jpg974e1a529ffa1acce4f4b354ba522cfc.jpg
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bunlar ön siperlik değiştirilip tekrar kullanılabilir galiba di mi? Yoksa kullan at mı?
Biz 160lık asetat kullanıyoruz. Montaj kolay. Tak çıkar. Fiyatta uygun. Tanesi 40 kuruş. İsterse dezenfekte edilebiliyor.
Montajı da
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Buradan tüm halkımıza açıklıyorum en etkin koruma yöntemini buldum. Bunun için herhangi bir patent bedeli filan istemiyorum.

b16a5ae53eda5a11467f33b2b6036af8.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

bu maskeleri dekatlon satıyordu. çok da pahalı idi zamanında. para toplanırsa alınır modifiye edilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçen yaz 89 TL idi, mart başı 109, şimdi 190, seneye gömlek gibi bunlardan takıp gezeriz

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben hanıma 3M 6200 aldım astımı olduğu için. Şubatta 75-80 olan maskeye 230 en uygun fiyat bulabildim. İlave filtreleri vs fırsatı kaçırmıyor kimse maalesef.

Bu tam yüz şnorkeller de acayip rakamlara gelmiş demek.

Dün yazıcı siparişimi verdim bu arada. Kısa zamanda üretime başlayacağım inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Kaya yazdı:

Bugün tıp fakültesinde bir hoca ulaştı bana. Bundan yapabilirmisiniz diye. Şimdi örnek bir tane ürettik. Yarın testleri yapacağız. Başarılı olursak talepler doğrultusunda üreteceğiz inşallah. 1 haftadır gece gündüz baskı alarak 2500 kadar talebin tedariğinin 1700 adetini karşıladık şükür. Pazartesiye kadar zaten 600 700 adet daha bastıktan sonra çevre illere yöneleceğiz. Bölgede Osmaniye Antep Hatay adana sıkıntılı. emoji20.png5ecd3b72d1f85927e8b48ad3b0cf432d.jpg974e1a529ffa1acce4f4b354ba522cfc.jpg

Bunun duyurusunu yaparsanız ben diğer gruplarda paylaşırım. Elinde dekatlon havuz maskesi olup almış olanlar da bağışlayabilirler bu durumda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Buradan tüm halkımıza açıklıyorum en etkin koruma yöntemini buldum. Bunun için herhangi bir patent bedeli filan istemiyorum.

b16a5ae53eda5a11467f33b2b6036af8.jpg

Vernik ile saat konu mankeni sanırım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Vernik ile saat konu mankeni sanırım...

vernik ömür boyu el koruma için sıkılıyor, saat kısmındaki nem ve sıcaklık ölçer de virüs riski katsayısı için teknik data sağlamakta

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çağlar Bayur yazdı:

vernik ömür boyu el koruma için sıkılıyor, saat kısmındaki nem ve sıcaklık ölçer de virüs riski katsayısı için teknik data sağlamakta

Ama parmakları hareket ettirmek gerekecek, vernik çatlamasın ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sami Demirpaz yazdı:

Kimden rica etmeliyim?

Ali Uymaz yazdı:

printerlerimin teknik problemleri var. sürekli çalışınca bakım  yapmadan olmuyor.  bugün gökçeada daki hastaneye göndereceğim çıkartabildiğimi yarın size de yolların paylaştırıp. bana hastane adı adresi veteslim alacak kişinin ismiyle telefonunu yollarsanız yurtiçi kargo getirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
Dogan Arsiray yazdı:

printerlerimin teknik problemleri var. sürekli çalışınca bakım  yapmadan olmuyor.  bugün gökçeada daki hastaneye göndereceğim çıkartabildiğimi yarın size de yolların paylaştırıp. bana hastane adı adresi veteslim alacak kişinin ismiyle telefonunu yollarsanız yurtiçi kargo getirir.

Çok teşekkürler emeğinize sağlık 🙏🙏🙏

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...