İçeriğe Yönlendir

Maske Savaşları

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

E maske ?

online öde? kilerin boş mu?

Haşmet Güngör yazdı:

Ya bana şifre geldi ama telefon biraderin adına kayıtlı.😷

miili piyango alsan borçlu çıkmak gibi ....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Gelmesinler apartmana. Bi de büyücüler çıktı başımıza [emoji4] 

elindeki-gizemli-siviyi-binalara-suren-kadin-hakkinda-gokcekten-carpici-iddia-h1586451720-0b75fd.jpg
Bu bizim yakında oldu. Korona ile alakası olmadığı belliydi ama milleti iki gün yordu.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Bişey yapmıyorsun abi, kendileri gönderiyorlar. 

sanırım şöyle oldu: ilk pttawm başvurundaki tc no yu kayda aldılar, sonra tc no ya kaytlı cebe sms yollandı. adres vs. bilgisi ne bakılmadı. en kolayı da bu idi zzaten.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Bana mesaj geldi fakat mesajda özellikle "İstanbul eczanelerinden alabilirsiniz" diye belirtilmiş. Tek sıkıntı benim Kırklareli'de yaşıyor olmam :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Caliskan yazdı:

Bana mesaj geldi fakat mesajda özellikle "İstanbul eczanelerinden alabilirsiniz" diye belirtilmiş. Tek sıkıntı benim Kırklareli'de yaşıyor olmam :D

ikametgah neresi e devltte?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

ikametgah neresi e devltte?

Kırklareli. Taşınır taşınmaz aldırdım ikametimi. Fakat SGK'da bilgiler biraz geç güncelleniyor. Maske gönderimlerini SGK'daki bilgilere göre yapıyor olabilirler belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

"Dün itibarıyla 39 milyon kişiye kod gitti ve 195 milyon maske dağıtımı yapıldı." denildi. Fakat benim çevremde kimse alamadı. Annem ve babam 65 in üstünde olduğu halde onlara da gelen giden yok. Tedarik zincirinin bir yerlerinde hata var ya. Nerede?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bülent Tarakçı yazdı:

"Dün itibarıyla 39 milyon kişiye kod gitti ve 195 milyon maske dağıtımı yapıldı." denildi. Fakat benim çevremde kimse alamadı. Annem ve babam 65 in üstünde olduğu halde onlara da gelen giden yok. Tedarik zincirinin bir yerlerinde hata var ya. Nerede?

büyükşehirler sanırım sms alanlar, diğerleri ne olacak onun hakkında bilgiye rastlamadım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sefa Çelik yazdı:

65 yaş üstüne ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı olduğu için onlara ücretsiz maske mesajı gitmeyecek. 

Daha sonra maske artar, uygulama değişir, bilemem. 

Evden çıkarmayanlar için kolonyayla beraber kapıya kadar götürüleceği belirtiliyordu hatta dağıtım yapıldı bazı yerlerde o iş ne durumda bir bilginiz var mıdır?

Qp3gIb.jpg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Babam 65 yaş üstü, ona bugün reis paketi geldi, akşam üstü de hanım ve bana ayrı ayrı maske sms i geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Sarıyer'de bizim sokağımıza kolonya ve maske dağıtımı yapıldı ayrıca eşim ve bana maske için mesaj geldi ama şimdilik ihtiyaç olmadığı için almaya gitmedik.

Bana mesaj 3 gün önce eşime dün geldi.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Sefa Çelik yazdı:

65 yaş üstüne ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı olduğu için onlara ücretsiz maske mesajı gitmeyecek. 

Daha sonra maske artar, uygulama değişir, bilemem. 

Sefa bey 65 yaş üstü için mesaja gerek olmadığı zaten daha önce açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı bu yaştakilerin evlerine direk kolonya ve maske götürüleceğini söylemişti. Kısacası mesaj atana da yok, evinde teslim edilmesi gerekene de yok. Üstelik mesaj işi açıklanmadan önce bu 65 yaş üstü kesime dağıtılmaya başlandığına dair haberler okuduk, izledik. 

Çağlar Bayur yazdı:

büyükşehirler sanırım sms alanlar, diğerleri ne olacak onun hakkında bilgiye rastlamadım?

Ayıp oluyor bak! Biz de büyükşehiriz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bülent Tarakçı yazdı:

Ayıp oluyor bak! Biz de büyükşehiriz. 

daha büyüklere daha öncelik vermişlerdir :mamba:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Maske bize de gelen giden olmadı ama iş yerinde nail geldi ticaret odasından gelip alın maskelerinizi diye.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

25/04/2020 Cumartesi gününden itibaren size en yakın eczanelerden, herhangi bir şifre beklemeden TC'lik numaranızı söyleyerek maskenizi (haftalık 5 adet) teslim alabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
25/04/2020 Cumartesi gününden itibaren size en yakın eczanelerden, herhangi bir şifre beklemeden TC'lik numaranızı söyleyerek maskenizi (haftalık 5 adet) teslim alabilirsiniz...
Geçen hafta annem aldı, mesaj da gelmemişti. Eczaneye gidip kimlik numarası ile aldı. Ben almadım, ihtiyacım olmadığı için olanlar alsın diye düşündüm.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mahir Yıldız yazdı:

denedik onu olmadı 22 nisanda

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız
denedik onu olmadı 22 nisanda
dün hem kendim için hemde hanım için tc numarası ıle başvuru yaptık eczaneye hanıma maske cıktı bana çıkmadı pazertesi tekrardan kontrol edecek eczana bize şifre v.s gelmedi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Karabük’te de eczaneden TC kimlik numarası ile verilmeye başlanılmış. Alan komşuların dediği ev hanımlarına çıkıyor ama çalışanlara çıkmıyor diye söylediler ne alakaysa.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

Bize henüz böyle bir duyuru yapılmadı. Ancak doğru ise, baştan böyle olmalıydı. Nasıl olsa herkese verilecek, TC yeterli olmalıydı.

Normalde 100 kişi gelen eczaneye bu süreçte 300-500 kişi gelir oldu. SMS gelmeyen vatandaşların çoğu şu eczaneye de sorayım, bu eczaneye de sorayım diyerek normalde uğramadıkları eczanelere de uğradılar veya aynı eczaneye defalarca gittiler. SMS şartından dolayı bu insanların işini göremedik, kuru kalabalıktan ileri gidilmedi. İnsanları izole etme, ayrıştırma mantığının tersine, insanlar eczanelerde daha çok bir araya getirildi. Böyle olacağı öngörülmeliydi.

Edit; imlâ
kimden duyuru bekliyorsunuz bilmiyorum ben yalan mı söylüyorum ki (ancak doğru ise ) cümle kuruyorsunuz ister inanın ister inanmayın ben bilgi öğrendim dünde eşime herhangibir şifre v.s gelmeden eczaneden 5 adet maskemizi aldık teyidi yapıp buraya o şekilde yazdım bilgi paylaşınca güzel
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
kimden duyuru bekliyorsunuz bilmiyorum ben yalan mı söylüyorum ki (ancak doğru ise ) cümle kuruyorsunuz ister inanın ister inanmayın ben bilgi öğrendim dünde eşime herhangibir şifre v.s gelmeden eczaneden 5 adet maskemizi aldık teyidi yapıp buraya o şekilde yazdım bilgi paylaşınca güzel
Nasıl kinden? Eczacılar derneği vs, bir duyuru yapmadan mı versin elindeki maskeleri diyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sefa eczacı ama
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

Sefa eczacı ama
Nasıl kinden? Eczacılar derneği vs, bir duyuru yapmadan mı versin elindeki maskeleri diyorsunuz?
bu resim bana geldi bunun üzerine kendi eczacimla görüşmem üzerine tamam abi bakarız dedi ayrıca kendi bulunduğum ildeki ecza deposu sorumlu arkadaş tüm eczanelere 1000 adet maske dağıttık talebe göre yine dağıtacağız diye mesaj çekti ben yinede güvenmediğim için maske almadanda buraya yazmadım a5ee3f003c6c837c60163551b4efa2c1.jpg
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...