İçeriğe Yönlendir

Scirocco ABS Arızası

Nihat Palolu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Nihat Palolu yazdı:

Kapıları kilitleyip kutup başlarını söktüm alarm çaldı, bekledim sussun diye susmadı, geri taktım. Aküsüz alarm nasıl çalıyor onu da anlamadım.

Bazı alarmların kullanma kılavuzuna göre ekstra akü koruma için yedek bataryası var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nihat Palolu yazdı:

apıları kilitleyip kutup başlarını söktüm alarm çaldı

Bir yaşıma daha girip Servet abi'ye bi adım daha yaklaştım...

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benimkine de çözüm bulun :) 

49EA7DF2-E5FE-4815-85AD-BB6B7F2B97CE.jpg

Akü yokken alarm çalıyor  mu seninki de.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Akü yokken alarm çalıyor  mu seninki de.. 

Geçen gün yakıtsız gider gibi oldu ama aküsüz alarm çalmıyor abi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçen gün yakıtsız gider gibi oldu ama aküsüz alarm çalmıyor abi [emoji4] 

Hım. Seninki daha verimliymiş. [emoji3526]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dün servis aramıştı, fren hidroliği 2 sene önce değişmişti. Ölçüm yaptık değişim yapalım dediler, tamam dedim.

Bugün abs ile ilgili aradılar, elektrik tesisatında bir arıza yokmuş, arıza tespit cihazıyla güncelleme yapmışlar lambalar sönmüş.

Test sürüşü yapıldı bir problem görünmüyor, turbo valfi soketi kırılmış onu değiştirip her ikisini tekrar test edeceğiz dediler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Abs soketlerini kontak spreyle temizleyip fren hidroliğini değiştireceğim ben de. Bakalım benim ki de düzelecek mi :) 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arabayı bugün aldım, frenle ilgili bir tamir veya parça değişimi olmadı. vw 2 senede bir fren hidroliği değişimi tavsiye ediyor. Fren hidroliği değişti.

Abs arızasını gidermek için abs kontrol ünitesi adaptasyonu ve kodlama yapılmış. Şimdi tüm fonksiyonlar normal çalışıyor.

Servise gitmişken yıllık bakım yapıldı, geçen bakımda tespit edilen arızalı parçalar vardı onlar da değişti.

Arka taraftan gelen tıkırtılar gitti, güzel oldu.

2MkhG6.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

kablo soketi? bu nedir?

Turbo geri dönüş valfine giden kablonun ucundaki soketmiş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amortisör sökülüp takılırken de abs sistmeile iligili kablolar sökülüp takılıyor, belki o bölümde fark edilmeyen bir temassızlık veya toz vs vardı ve kendiliğinden giderilmiş oldu

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Olabilir diyeceğim de abi, abs düzeldi dediler sonra amortisörleri değiştirin dedim. Amortisörleri değiştirin diyeceğimi bilmiyorlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Araba 2009 model 2010 yılında abs ile ilgili geri çağırılmış. 2017 bakımında yine güncelleme görmüş, şimdi yine güncelleme gördü. Lamba ilk yandığında yol yardımı aramıştım gayet rahat bir şekilde servise gidin söndürsünler dediler. Servise gidip arabayı bırakmadan geri döndüğümde de çok rahattılar frene odaklanmadan turbo arızası var demişlerdi. Sağlamasını yaptılar mı veya yapılıyor mu bilmiyorum. Güncelleme yaptı lamba söndü, sonra eski sürümü yükleyip tekrar lambayı yakıp tekrar güncelleme gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Lamba ilk yandığında yol yardımı aramıştım gayet rahat bir şekilde servise gidin söndürsünler dediler.

şimdi netleşti, zaman içinde tespit edilen bir hatalı arıza bildirimi yapıyor yazılım, onu güncelleme ile hallediyorlar. fiesta da şarj lambası falan yakardı, güncelleme ile halletmişlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Nihat Palolu

Hafta sonu biryere gidecek olursam önüme biri park eder çıkamam diye arabayı 1-2 metre ileri almak için çalıştırdım ABS ve ESP ışığı yandı.

Bir önceki arızada ABS ve ESP ışığı sabit yanıp ayrıca el freni ışığıda yanıp sönüyordu. Şimdi ise sadece ABS ve ESP ışığı yanıyor. Ne olmuş olabilir?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Nihat Palolu yazdı:

Hafta sonu biryere gidecek olursam önüme biri park eder çıkamam diye arabayı 1-2 metre ileri almak için çalıştırdım ABS ve ESP ışığı yandı.

Bir önceki arızada ABS ve ESP ışığı sabit yanıp ayrıca el freni ışığıda yanıp sönüyordu. Şimdi ise sadece ABS ve ESP ışığı yanıyor. Ne olmuş olabilir?

hata koduna bakmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

kontak esnasında yarım bekleme yapıldımı? Bazen test beklenmediğinde garip hatalar cıkabiliyor? Anlık sorun olarak düşündüm niyeyse🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biraz kullanın 100 km kadar

Oyumu oto yıkama soket moket oksit yahut akü yönünde kullanıyorun

Motor iyice ısınsın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Babamın albea abs beyni bozulmuştu ( beyin dedikleri pompası) sebebiyse yağın değişmemesi..çıkma beyinle çözüldü

bakın burda ne konuşulmuş http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=2&t=26987

Bi de bu https://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=25&t=25465

mazda’da ford ate üretimi abs vardı. Pompa hatası veriyordu. Beyinci bendeki abs’nin sadece pompa kısmını söktü. Siyah silindirik kısım. Başka bir abs’nin pompasını benimkine taktı. 1 sene kullandım sorunsuz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Not: sanki bu hata, hatayı sildirip abs beyni yakınına bi kondansatör koyunca düzelecek gibi

Pdf dökümaından çıkarsamam ve hatanın takrarlayış biçimine göre…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...