İçeriğe Yönlendir

Hangi Akü

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba

Aracımın aküsü yavaş yavaş gidici görünüyor akü almayı düşünüyorum [emoji848] daha önceden kamyoncu olan bir arkadaşım 150₺ lik 60A bir tane al yerli malı dedi akü şans işidir belli olmaz ömürlü bir parça sonuçta mutlu ya falan o kadar para verme dedi siz ne düşünüyorsunuz? Sizin ucuz akü almışlığınız var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Daha önceden kastınız sanırım 3 sene evvel falan. Şu an 250TL'den aşağı akü bulmak imkansız gibi bi şey olmalı 60A'da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mutlu eski mutlu değil. Çok ucuza da kaçamak lazım. Yoksa aküden kâr edeyim derken cepten fazla yakıt parası çıkıyor. Uzun dönemde bir akü parası da yakıt tüketimi olarak çepten çıkıyor

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Daha önceden kastınız sanırım 3 sene evvel falan. Şu an 250TL'den aşağı akü bulmak imkansız gibi bi şey olmalı 60A'da.

[emoji28] 150₺ ye var hocam sıfır yerli malı
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
150 liralık aküyü koymam arabama

Hangi markayı tavsiye edersin peki
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ucuz akü daha kısa sürede su koyveriyor böylede aynı hesaba denk gelmiş oluyor. 
Bosch veya Varta alın. Yerli diyorsanız İnci.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hicbirsey eskisi gibi degil ama Varta yine kotunun iyisi.

Bende su an Hella aku var 3. senesi dolmak uzere.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Yiğit yerli ucuz iş görür. İthal Varta

ben de yiğit alıyorum sürekli. iş yerine kendime vs. bir sorun olmadı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Kendi aracıma inci akü almıştım 72 amper 6 sene oldu problem yapmadı henüz (oksitlenme asit kusması)inci akü tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
yerliler varken gerek var mı?

Ömürlü bir parça ve araçta ses sistemi falan yok tek görevi marş basmak sonra görevini tamamlıyor varta fiyatına neredeyse iki tane yerli alıyorsun bence akü dediğin ne olursa olsun iki sene ömrü var ucuz alıp sık değiştirmek daha mantıklı gibi geldi ama sizlerinde fikrini almak istedim
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Akü ömrünü belirleyen bileşenlerden biri plaka sayısıdır. 4+4 plaka sayısı olan akü de var. 7+7 olanı da var. Belki fazlası da vardır. Her akünün 2 yıl garantisi var. Kötü bile olsa 3-3,5 yıl gider diye düşünüyorum. İklim de önemli. İyi ile kötü arasındaki fiyat farkına bakmak gerekir.

Servet Aydın yazdı:

150 liralık aküyü koymam arabama

Kesinlikle. Bu devirde 150 liraya satılan akü den şüphelenmek gerekir. 

İnternetten baktığımda 250 den aşağıya pek yok gibi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

5 yıl rahat gidiyor

Servet abi, bir aküyü 30 dklık yolculuk boyunca 5 10 defa  30 40 saniyelik şarj edip kesme yapsan bu akünün ömrünü azaltırmı . 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi, bir aküyü 30 dklık yolculuk boyunca 5 10 defa  30 40 saniyelik şarj edip kesme yapsan bu akünün ömrünü azaltırmı . 

Kaç volt şarj gerilimi, kaç volt alt tutma gerilimi?
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Akü ömrünü belirleyen bileşenlerden biri plaka sayısıdır. 4+4 plaka sayısı olan akü de var. 7+7 olanı da var. Belki fazlası da vardır. Her akünün 2 yıl garantisi var. Kötü bile olsa 3-3,5 yıl gider diye düşünüyorum. İklim de önemli. İyi ile kötü arasındaki fiyat farkına bakmak gerekir.
Kesinlikle. Bu devirde 150 liraya satılan akü den şüphelenmek gerekir. 
İnternetten baktığımda 250 den aşağıya pek yok gibi. 

İnternettekiler Eski akü almadıkları için 50-60₺ fazla bir de hafta sonu parçacıya gittim orada akü satan yerlerin önünde genelde varta aküler 300 inciler 250₺ civarıydı
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Yakup Kocaağa yazdı:

İnternettekiler Eski akü almadıkları için 50-60₺ fazla bir de hafta sonu parçacıya gittim orada akü satan yerlerin önünde genelde varta aküler 300 inciler 250₺ civarıydı

Varta da İnci de bildiğim kadarı ile kaliteli markalar.  300 e Varta bulunursa hemen alınmalı. Burada 350-400 TL civarlarında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Mutlu, Yiğit, İnci, Bosch, Varta, AC Delco.

Hepsini de kullandık/kullandım. 
Genel olarak hepsi iyi.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Yakup Kocaağa yazdı:

bence akü dediğin ne olursa olsun iki sene ömrü var ucuz alıp sık değiştirmek daha mantıklı gibi geldi ama sizlerinde fikrini almak istedim

Hiçbir aküm 2 sene gitmedi. O kadar kısa sürede su koyuyorsa ya şarj sisteminde bir sorun vardır ya da akü bayattır. Aracın üstünde gelenler 9.5 yıl Motorcraft, 6 yıl Varta, 5 yıl Varta. Volvo’da fabrikasyon Varta üretimi akü var babamın aracında 6. yılına giriyor. 
Rafta beklemiş aküyü almayın hangisini alırsanız alın daima yeni tarihli olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...