İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi ve Arka Cam Resistans Tamiratim

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Aracımı Adana'dan aldım. Güzeldir Benim Memleketim de Biraz Sıcağı Var İşte. Camlar Filimli. Ogun Bugündür "Değiştireyim Dedim Olmadı" Birkaç yere gittim "Abi Arka Camı Biz Yapmayız" Dediler. Boncuk Boncuk hava  Yapmış. Eskimiş Morarmış Cam Filmleri. Arkaya Karışmayız Diyorlar. Bende Kendim Yaparım Sökerim Filmi Dedim.

Başladım, inşallah bitirmek nasip olur.

fiaSLL.jpg

1HpZVX.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Koparmadan çok zor .Bundan sonraki süreci rezistans olmadan geçirme şansınız yüksek.

Şuana kadar 3 araçta en hassas nasıl sökülmesi gerekiyorsa öyle söktüm.2 araç direk bozuldu 3. araç ilk çalışır gibi oldu bir süre sonra onunda rezistanslar çalışmaz oldu.

Sonuçta hepsi bozuldu. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Mumkun oldugunca hassas davranıyorum. 4, 5 gün de ancak bitiririm sanirim.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunları sökmek için birsürü video var. Çöp poşetli olan mantıklı aslında.bozmadan sökebilirseniz yöntemi bizimle de paylaşın. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Camı sökmeyi öneriyorum :)

Camı söküp tezgahta temizlemek lazım. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

? filmcilerlde buhar makinası var, onunla sökülecek, harici işlemde rezistans kopar

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
? filmcilerlde buhar makinası var, onunla sökülecek, harici işlemde rezistans kopar
Olmaz dediler.
Bunları sökmek için birsürü video var. Çöp poşetli olan mantıklı aslında.bozmadan sökebilirseniz yöntemi bizimle de paylaşın. 
Amonyak la "eğer cam acilmiyorsa" olacak gibi değil. Bir ara kalkıştım o işe .
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

Olmaz dediler.

yapıştırdıkları film ömür boyu çıkmıyormmuymuş yani kendileri yapınca?söyleyor mu böyle

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
yapıştırdıkları film ömür boyu çıkmıyormmuymuş yani kendileri yapınca?söyleyor mu böyle
Eskimiş bir filmde olmazmış. Nedense.

Bugün epey ilerledim.
ab82ca3d4b992a2f1990b6413272416d.jpgefdaba43d25e28fe5307747a4f7a4d5b.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ben kendim sökmüştüm, bazı yerlerde küçük parçalar kalmıştı onuda filmcide ısı tabancası ile çıkarmışlardı. Rezistans sağlamdı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Benim arka film solmuştu, sırf rezistanstan korkuma söktürmeden üzerine bir film daha yaptım, iki kat cam filmi oldu zindan gibi kapkara. Yan camlarımda da rezistans var, hafif hafif rengi açılmaya başlamış onlara da sökmeden direk üstüne takacağım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nasıl söktün.. Islattın mı ısıttın mı.. nasıl bir teknik uyguladın komutan ?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Nasıl söktün.. Islattın mı ısıttın mı.. nasıl bir teknik uyguladın komutan ?
Mehemt abi Önce falcata ile rezidansların altını ve üstünü mümkün olduğunca dikkatli çizdim.(Filmi kestim)
Sonra her iki resistans arasına girerek yine falcatanin bıçağıyla sagdan sola doğru giderken aşağı doğru aldım. Yarim yaprak gibi bir şekil oluyor. Yaprak döner. :)
Sonra bıçağın tam ağzını kullanarak yerine göre aşağıdan yukarıya, yada yukardan aşağıya dikkatlice resistans üstünde kalan yerleri, resistans gelmeden ve değmeden kaldırdım. Sonra elimle aldım.
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Güneş altında amonyak sıkıp sökmek işe yarıyor ama solunmamasi gereken bir ortam oluşuyor. İyi bir gözlük iyi bir maskeyle halletmistim ben.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bugünki tecrübemiz ve başarımimiz ,
Ufak tefek ayrıntılar kaldı. Onlarida hallederim bir ara. Tecrübe ise şu, üflemeli havya setim var, bunu kullanmak için uzatma, ve bir arkadaşın yardımıyla daha kolay olduğunu farkettim.
200dereceye alınmış ayarı ile o dışardan ısıttı , ben içerden söktüm. Eğer böyle yapmasaydım köşeler neredeyse imkansız olacaktı.
Gunes görmeyen yerler ısıtıldığında gayet rahat sokuldu. Güneş gören ve rengi morlasmis olan film ısıtılsa da kopuyordu.
Resistans üstlerine gelen yerleri biraz fazla ısıtarak çıkartabiliyorsunuz. dd7c08a34bc3d390ad1574163c0537d5.jpgcb3a79335658c3cd9c1f5fcfacd1e523.jpg

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

muhtemelen zira oldukça hassas davranıyorum

Sıcakta Nasıl Test ederim Onu Düşünüyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

muhtemelen zira oldukça hassas davranıyorum

Sıcakta Nasıl Test ederim Onu Düşünüyorum şimdi.

çay ile

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Yeteri kadar buz kalıbıyla gideceğim ve tam resistansin üstüne tutacağım. Çizgi halinde bir erime görürsem tamamdır.
Sanırım bu test yöntemi kafi olur.
(Neydi, Eğer bir ağacı kesmek için bir saatim olsaydı, ilk kırkbeş dakikada sadece baltamı bilerdim. / Abraham Lincoln.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...