İçeriğe Yönlendir

306 - Radyatör Sorunu

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Otomobil radyatörlerinde o kadar cok yan sanayi marka varki artık fren balatası üretenlerin sayısınıda gecti bilindik markalı birini tercih edin valeo kale gibi

Kale radyatör iyi bir markamıdır. Ben emin olamadım. fiyatlarıda ucuz.

Çağlar Bayur yazdı:

pug dan ne anlarım, pug elektrikçisi de özeldir, sor emmi ye?

Pug ne abi pubg felanmı anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hararet vb gibi konularda "idare eder" gayret edeyim diye düşünmeyip kenarda beklemek iyice soğumak şart.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Pug ne abi pubg felanmı anlamadım. 

pubg sevmiom çok tekil, pug= peugeot dünyası demektir. pug cu olmak kalender olmaktır, havalıdır, karizması da vardır

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Kale radyatör iyidir  orjinalden bir tık sonra gelir oris yetsan gibi markalardan cok cok iyidir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Birde şu mevzu varki o en dikkat çeken nokta. 

Bu arabanın radyatörünü biz söküp takacaz :) Kapının önünde. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

üstten mi alttan çıkıyor yutupta araştırlır, alttan çıkıyor ise kapı ününde olmaz o iş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

üstten mi alttan çıkıyor yutupta araştırlır, alttan çıkıyor ise kapı ününde olmaz o iş

mahallede bi bodrum katı kenarı duvarı yok mudur? Hani bazen araçların düştüğü yerlerden. önden dik girer tamam...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

mahallede bi bodrum katı kenarı duvarı yok mudur? Hani bazen araçların düştüğü yerlerden. önden dik girer tamam...

hizalarken düşerse aşağı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İnternette radyatör sökme videosu bulamıyorum. bu nasıl bir araba ise :) servis manual bulucaz artık. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

İnternette radyatör sökme videosu bulamıyorum. bu nasıl bir araba ise :) servis manual bulucaz artık. 

modeli söylesene tamir kitabı bakalım

gençlik okumuyor işiniz gücünüz video kardeşim. her işin kitabı var. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

şu an en güvenilir bilgi kaynağı yutub olarak kabul ettirildiği için dünya bu halde zaten ...  mavi adamlar taksime inse, ıslak hamburger ısmarlayacak kıvamdayız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

modeli söylesene tamir kitabı bakalım

Abi service and repair manual aratıyorum. Haynes kitabı var. Daha önce indirmiştim. Şimdi nere sakladım bulamıyorum :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Aynı radyatör modeli söküm, Pug grubunda Fransızca Rusça aratmak iyidir 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

Aynı radyatör modeli söküm, Pug grubunda Fransızca Rusça aratmak iyidir 

Evet tamda böyle bişey. Ben incelediğimde sadece üsten tırnakları var gibi duruyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerli arkadaşlar, şimdi size paylaşacağım konu hakkında yardımınız rica edeceğim. 

Oris marka 306 radyatörü buldum , 450 tl fiyat biçilmiş. Yarın alıyorum. 

1 adette Buna uygun kaliteli basınç kapaği alıyorum 

2 adetde röle alıyorum. 

Hepsini aynı yerden alıyorum. Ama oris  hakkında bilgi sahibi değilim. Bilgisi olan varmıdır :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vay anasını, radyatörü bu hale getiren basınç acaba motorun başka neresine zarar vermiştir. Bu basınç nasıl üretilmiş, buna da bakmak lazım.

İkinci olarak, yan sanayide kale marka radyatörden şaşmamanızı öneririm. Oris hiç duymadım. Kale bir çok markanın OEM'idir de ayrıca.

Kapak için mutlaka yetkili servisten orjinal alın.

Son olarak, bu duruma sebep olan sorunu çözün. Yoksa yine aynısı ile karşılaşırsınız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Vay anasını, radyatörü bu hale getiren basınç acaba motorun başka neresine zarar vermiştir. Bu basınç nasıl üretilmiş, buna da bakmak lazım.

İkinci olarak, yan sanayide kale marka radyatörden şaşmamanızı öneririm. Oris hiç duymadım. Kale bir çok markanın OEM'idir de ayrıca.

Kapak için mutlaka yetkili servisten orjinal alın.

Son olarak, bu duruma sebep olan sorunu çözün. Yoksa yine aynısı ile karşılaşırsınız.

Röle ve radyatörü takalım. Onun üzerine gidilecek sani hocam. Bu burda bitmez :) . 

Bu tip radyatörlerde hava alınma işlemi gerekiyormu :)

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Röle ve radyatörü takalım. Onun üzerine gidilecek

Yalnız sıralama yanlış. Önce üzerine gidilmeli, sonra hasarlı parçalar değişmeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olağan durum. Her sağlıklı motorun başına gelebilir. Aşırı su konması ve basınç tahliye kapağının kilitli kalması. Kazan patlaması gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Radyatör fanını kontrol ettiğini düşündüğüm 1 adet röle yanmış. Çalışan soğutucu fanı çalışmayı kesmiş. Elektriksel sorunlarını giderince, radyatör fanını çalışp çalışmadığını görmüş olacağız. Soğutma suyu kısmında ne dolsursak bilemiyorum. Bu arabanın el kitabını incelemek gerek. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ne olursa olsun o hale gelemez kapak. Fan isterse hiç olmasın. Blok içinde sürprize hazır ol. Ben gömlek gitti kesin diyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...