İçeriğe Yönlendir

306 - Radyatör Sorunu

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Soğutma suyu kısmında ne dolsursak bilemiyorum. Bu arabanın el kitabını incelemek gerek. 

su

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Ne olursa olsun o hale gelemez kapak. Fan isterse hiç olmasın. Blok içinde sürprize hazır ol. Ben gömlek gitti kesin diyorum

Abi ağzından yel alsın :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

bi de antifreeze de iyi olur.

yok nasılsa yine bolaştılacak

Servet Aydın yazdı:

Birde onların gezeceği sağlam blok

ana kol  yatakları sağ çıkmaz bu tablodan

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

şart değil

Motor stop kapatılmış 10 saniye sonra puff

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motor stop kapatılmış 10 saniye sonra puff

Genelde o anda hasar oluşur. Aniden duran yağlama ile metal parçalar birbirine kaynar
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Vay arkadaş, motoru kucağıma verdiniz resmen. Bu gün radyatörü takayım, röleleri yerleştireyim.

Marşı veririken Ayetel Kursi okuyarak çalıştıracağım. İman power sayesinde motorumuz rektifiyeden kurtulacak :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Bu gün 1 adet Oris marka radyatör, 450 

1 adet radyatör kapağı 25

2 adet bosch marka 6547TX röle 60

1 adetde yan sanayi transparan 5 bacaklı röle 10 

1 adet 4 litrelik antifriz. 40

Toplam : 585 bayılıp geldim 

Hava 34 derece başıma güneş geçti. Evde halsiz ve omuz ağrsıları ile yatıyorum. Artık yarın bakacaz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

radyatör alıp gelince mi oldu bu ? daha takmadan?

Abi herşey paketinde, montajı video çekecemm. Komtağa kadar videoluycam. Ama araç sahibi mesaiye kaldı. Ben 2 gündür omuzlarım ağrıyor ve boynum tutulmuş durumda. Hamladım galiba. 

Okadar rahatsız oldumki arabayı kullanırken saçmamadım. Eve gelene kadar 3 defa stop ettirdim. Vitesde unuttum , sakarlaştım. Bir ara içim bayıldı . Kendimi eve atana kadar canım çıktı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ben 2 gündür omuzlarım ağrıyor ve boynum tutulmuş durumda.

kas erimesi mi başladı? bu zmanda mümkün

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kas erimesi mi başladı? bu zmanda mümkün

Şimdi kendime özel süper tedavi yöntemimi işleme aldım. Zifiri karanlık odaya kendimi kapattım. Sırtımın üstüne firavun mumyası gibi uzandım. Birazdan horul horul uyurum. Adsl modemi kapattım. Telefonuda odadan çıkarıcam. Yalnız yatıyorum. 

Genelde sabaha bişeyim kalmaz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi kendime özel süper tedavi yöntemimi işleme aldım. Zifiri karanlık odaya kendimi kapattım. Sırtımın üstüne firavun mumyası gibi uzandım. Birazdan horul horul uyurum. Adsl modemi kapattım. Telefonuda odadan çıkarıcam. Yalnız yatıyorum. 

Genelde sabaha bişeyim kalmaz. 

omza karantina

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerili arkadaşlar, 

Bu gün işten gelince arabanın sorunlarını giderdik. Epi topu 1 saatimizi almadı. Çok kolay bir değişim olmasını beklerken en altaki hortumu takmak bizi epey zorladı. 

Arabanın klimasını çalıştırmayı başardım. Ama gazı bitmiş. 

Arabanın Radyatörünü değiştirdik 3 litre antifriz ve 3 litre su ekledik. 

Sigorta kutusunda röleleri değiştirdik. 

Arabanın kalorifer fanını aktif hale getirdik. 

Araba 70 derece ile 90 derece arasında çalışıyor. Bir saate yakın test yaptık. Motorun içinde  hiç su kalmamış. Havasını almak için radyatörün tıpasını söktük. Epey bir hava tahliye oldu. Hava alınca radyatördeki tüm suyu motor çekti. Tekrar su ekleyerek 6 litre kadar su + antifiz ekledik. Çok zevk aldık yaparken, iki şaşkın adam bir şeyleri başarmanın mutluluğu ile evlerimize gittik. 

Mehmet Göktürk yazdı:

ali 306 tamir kitabı var ister misin

Haynes kitabı ise bende var abi. 

Ama başka var ise alayım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Biraz çalışsın genleşme kabı sıvı renk ve seviye konrolü, soğuk ve sıcak motor egzos kokusu konrolü ve yok testi yapmadan uzun yola çıkmasın araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Biraz çalışsın genleşme kabı sıvı renk ve seviye konrolü, soğuk ve sıcak motor egzos kokusu konrolü ve yok testi yapmadan uzun yola çıkmasın araç

Yarın işe gidip gelicek. Akşam gene bakacağim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Güzel. Elinize sağlık. Tedbiren yanında 5 litre su olsun.

Abi 6 litrelik su bidonu koyduk bagaja. Gözü hep hararet ekranında olacak. Yalnız test sürüşü esnasında arabayı epey performanslı kullandım. Açıkca şunu diyebilirim. Araba performansı çok yüksek. Gaza tepkisi, hem i10 hemde Cruze ile kıyaslandığında aşırı iyi. Motor gücü yüksek değil ama araba çok histerik. Gaza basınca anında tepki veriyor. Şanzıman oranlarıda oldukca iyi. Devir çevirmeye bayılıyor araba. 

Bu eski tip 8 subablı , değişken subab zamanlaması ve değişken emme manifoldu olmayan mekanik arabalar dedikleri kadar varmış. Bunun gti olanını çok merak ettim :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...