İçeriğe Yönlendir

Karavan ve Römorklarda O1 ve O2 Tip Onay Belgesi Nedir

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bu işin piri amerikadır. araç alış satışı vesairesi.

Araçların olsun römorkların olsun TITLE'ı olur. Bu belge böyle eski hisse senetleri gibi süslü kağıda diploma gibi bir kağıttır güzel kağıttan. Bu evde durur. Satılacağında bu kağıdın arkasındaki boş kısma doldurulacak yerlere yeni alanın adı bilgisi ve aracın km si ve diğer varsa bilgi yazılır. ve sahibi imzalar. Bunu alan kişi bu TITLE ile trafiğe kendi başına gider. (noter yoktur). Bu nedenle bu TITLE çalınırsa çek defteri çalınmış gibi bişey olur ama tabi arabayı da çalması lazım.  TITLE romork için şasi no bilgisi de içerir. 

Romorkta da TITLE olur bu TITLE'da aracın bilgileri uyumu vs bulunur. Bunun araç kopyasını (alt kısmından koparılan kimlik kartı boyutundaki kısmı) araçta taşırsınız.

image.thumb.png.1eb6d5b5f63f9078845e06ee58ca5278.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu alan kişi bu TITLE ile trafiğe kendi başına gider. (noter yoktur)

88 sene önce almanya da araba almıştım, trenden ucuza geliyordu, kavemizi içtik kağıtlar imzalandı iş bitti. 1 aylık sigorta yaptırmıştım pahalı idi

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

AutoUnion vardır o zaman

Önceki hayatında.

Bi sonraki hayatında kaplumbağa olacak.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Burak Kuşçu yazdı:

Bu dediğinize bende katılıyorum belge üzerinde şasi numarası olmalı diye düşünüyorum. Fakat O1 belgesi anladığım kadarıyla üretici firmanın adına düzenlenmiş olan bir sertifika gibi tıpkı iso vb kalite belgeleri gibi, Eski karavanıma ait o1 belgesinden sadece üretici firmanın ünvanı yeralıyordu şasi no ayrıca faturasında belirtilmişti. Şuan almayı planladığım römork ta aynı şelkilde. Sizin kullandığınız karavanda o1 belgesi üzerinde açıkça şasi numarası belirtilmiş mi ?

Evet O1 belgesinde acikca o karavana duzenlendigi yaziyordu. Sase numarasi vardi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Dün akşam römorku satın aldım; o1 belgesi üzerinde şasi numarası yoktu üretici firma ise o zamanın şartlarında o1 üzerine şasi no bilgisi yazılmadığı söyledi. Haricinde faturası, AT uygunluk belgesi, Mühendislik yetki belgesi ve üretenden onaylayana tüm ismi geçenlerin imza sirkülerinin bulunduğu evrakları da beraberinde aldım.  Pek sorun olacağını şuan için düşünmüyorum. İlerleyen yıllarda problem yaşatacak durum oluşur ise etrafını osb ile kaplayı tavuk kümesi haline getiririz :) Tek üzücü nokta ise 2016 yılında ki sıfır fiyatının neredeyse x5 katı fiyata 5 senelik ürün almış olmam 😐

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Mert Gulkokan yazdı:

Hayırlı olsun hacım

Teşekkürler abi, 

Sami Demirpaz yazdı:

Hayırlı olsun, proje nedir , Kamp romorku mu ?

Teşekkür ederim. Pandemi ile beraber şehire çok yakın bir köyde ki arazimizi faliyete geçirme kararı aldık ufak bir ev yaptık köy yerinde yaşamaya başlayınca römork kullanmak kaçınılmaz olacak gibi duruyor acil ihtiyaç olmasa da uygun fiyata geldiği için elimizin altında dursun istedik.  Fakat dün akşam aynısını düşünmeye başladım bir araç üstü çadır ve yan tente almıştım bu ekipmanları da römork üstüne geçirerek kamp ve tatillerde kullanmaya uygun hale getirmeyi planlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
SametAYDIN

@Burak Kuşçu Burak bey iyi günler , almış olduğunuz römork hayırlı olsun. bende bir römork aldım, fakat evraklar ile ilgili şüphelerim var. elimde sadece fatura ve üst yazısız akredite kuruluş adı olmayan At uygunluk belgesi var. O1 römork için edindiğiniz evrakları örnek olarak paylaşabilir misin ? 

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
SametAYDIN yazdı:

@Burak Kuşçu Burak bey iyi günler , almış olduğunuz römork hayırlı olsun. bende bir römork aldım, fakat evraklar ile ilgili şüphelerim var. elimde sadece fatura ve üst yazısız akredite kuruluş adı olmayan At uygunluk belgesi var. O1 römork için edindiğiniz evrakları örnek olarak paylaşabilir misin ? 

teşekkürler.

Merhaba, epeydir kullanmadım römorku. Evraklarını bulup gönderebilirim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...