İçeriğe Yönlendir

NK Karavan Ritim 506

Ahmet Aybeyaz

Recommended Posts

Ahmet Aybeyaz
Sami Demirpaz yazdı:

Neden bu markayi sectiginize dair birde yorum alsak. 

Şöyle tarif edeyim, hep aklımızda vardı bi karavan ama işi bilmiyorduk, fuara gidelim dedik, tüm standları gezdik, bundan daha ucuz bir tane daha vardı ama beğenmedik, bunu beğendik, fiyat ulaşılabilir geldi. 

Sonra araştırma yaptım, Erba ve May karavan da uygun fiyatlıydı ama hem şase yapısı Alko olmaması, hem de görüntü olarak o modeller içimize sinmedi.

Fuara 3 akşam üst üste gittik, oturduk pazarlık ettik, detayları sözleşmeye yazdırdık.

2017 yılında Alko şase olmadan önce bu firmadan alan biri her yere kötü yorum yazmıştı, sonra 2 kişi daha kötü yorum gördüm ama hepsi 2017 ve 2018 model yaptıkları eski kasalarda sorun vardı. Bu biraz çekindirdi ama sonra eski alanlarla Sohbet edip tanıştım inceledim, ne kadar para o kadar kalite olarak görüyorlar, ve sorun halinde firmanın yardımcı olduğunu söylediler.

Bir de firma isteklerimi not aldı, ekstra ufak tefek şeylerimi benim istediğim şekilde yapacağını belirtti.

Teslim anında inşallah sorunsuz alırsam, detaylı tüm bilgileri de yazarım foruma.

Ayrıca Yerlilerin tümüne baktım, Saly güzel ama soğuk geldi bana, Rena karavan monoblok güzel ama hem pahalı geldi hem de İlk defa karavan yapan bir firma, bu sene ilk. Sanırım şu anda 3 ya da 4 tane sattılar daha.

Ortiz çok güzel ama o da bütçemi açtı.

Carpento iç tasarımı çok iyi ama her şeyi ekstra yazıyor ve fiyat ithallere yaklaşıyor.

Bu hobiye giriş için bunu değerlendirdik, umarım güzel olur her şey. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hakkinizda hayirli olsun. Sonucta verilmis bir karar var adim atilmis. Gule gule kullanin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Rena fiberglastan. Tekne gibi. Sıcakta soğukta sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca ince işçilik zordur fiberde. Yakından görmek lazım. Yürüyen bekçi kabini kısaca.

Koy bunun altına ALKO şasi oldu sana karavan

image.thumb.png.115d4b95303c2d9a08713875311a440f.png

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Rena fiberglastan. Tekne gibi. Sıcakta soğukta sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca ince işçilik zordur fiberde. Yakından görmek lazım. Yürüyen bekçi kabini kısaca.

Koy bunun altına ALKO şasi oldu sana karavan

image.thumb.png.115d4b95303c2d9a08713875311a440f.png

Hocam yakından gördüm fuarda. Raflar ve iç kısım kesimlerinde Çapaklar vardı, teslimde düzelteceğiz dediler. 

İlk kez karavan yapmaları biraz düşündürdü, ilk tecrübe eden olmak biraz risk gibi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim merak ettiğim bir konu var bu minik yerlilerde üst kat çıkma durumu olabilir mi ki? Şekildeki gibi.  Büyüklüğe bakma başka resim bulamadım. Yani ikinci kat.

zqyq3dowvz32vdj4b3z9.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Benim merak ettiğim bir konu var bu minik yerlilerde üst kat çıkma durumu olabilir mi ki? Şekildeki gibi.  Büyüklüğe bakma başka resim bulamadım. Yani ikinci kat.

zqyq3dowvz32vdj4b3z9.jpg

Mantıken yapılabilir, sonuçta profilden yapıyorlar. Ama işte firmalar uğraşmayabilir.

geçen hafta bir erba karavanı sahibi tavanı komple kesip cam tavan yaptı, aslında 2. Kata da ordan çıkabilirdi mesela 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

tavanı kesince alt kat yolda burulacak? sonradan kesmesi sıkıntı olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Çağlar Bayur yazdı:

tavanı kesince alt kat yolda burulacak? sonradan kesmesi sıkıntı olabilir

2. Kat zaten çok da ihtiyaç değil gibi, at önünde katlanır sandalye masanı devam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Aybeyaz yazdı:

2. Kat zaten çok da ihtiyaç değil gibi, at önünde katlanır sandalye masanı devam :)

misafir yatağı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Göktürk yazdı:

misafir yatağı.

Yana oda yapilabilir. Bircok karavanin kapi tarafi yan yuzeyinde kenarlari takip eden kornis gibi ray var. Branda dan oraya oda ve teras yapiliyor 2 3 bin ₺ maliyet ile. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Aybeyaz
Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: maaşallah. şehir kısıtlması başlama ihtimaline karşılık uzakta kalmış

Abi nasıl bir yaz geçiriyorsak her şey üst üste geldi :)
Kreş kapalı, oğlumu anaanneye bıraktım Şarköy'e, burda olsa otopark ayarlayıp haftasonları gezerdim ancak kurumun Görevde Yükselme Sınavı da açıklandı 5 eylül olarak, derste çalışmam lazım :)

Kısıtlama gelirse artık kısmet dedik, dün akşam Tekirdağ'dan döndüm, şehir kısıtlaması vardı, ancak çevreyolunda beni hiç durdurmadılar, şehir içi giriş çıkışlarında polisler vardı, sokmuyorlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Aybeyaz yazdı:

dün akşam Tekirdağ'dan döndüm, şehir kısıtlaması vardı, ancak çevreyolunda beni hiç durdurmadılar, şehir içi giriş çıkışlarında polisler vardı, sokmuyorlardı.

açıklanmadı ama hazırlık yapılmış mıyıd?

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Çağlar Bayur yazdı:

açıklanmadı ama hazırlık yapılmış mıyıd?

Tekirdağ dahil 9 il giriş çıkışa kapalı.
Örneğin Tekirdağ: "14/06/2020 günü saat;08:00`dan 17/06/2020 günü saat;08:00`a kadar (3) üç gün süreyle; ilimize girişlerin SINIRLANDIRILMASINA," Şeklinde sınırlandırma kararı almış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Tekirdağ dahil 9 il giriş çıkışa kapalı.
Örneğin Tekirdağ: "14/06/2020 günü saat;08:00`dan 17/06/2020 günü saat;08:00`a kadar (3) üç gün süreyle; ilimize girişlerin SINIRLANDIRILMASINA," Şeklinde sınırlandırma kararı almış.

genel medyada görememiştim hiç teşekürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Aleti aldığınızda bir gün açılış demo günü yapın gelip video çekelim kurcalayalım.

Hocam şimdi aklıma geldi mesajınız, Eylül ayına kadar İstanbul'a getirmeyeceğim ama getirince haber vereceğim inşallah :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Hayırlı olsun webasto yahut truma şart. 2500 liraya takılıyor. 

Hayırlı olsun süper görünüyor hele bu dönemde. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Hayırlı olsun webasto yahut truma şart. 2500 liraya takılıyor. 

Sağolun hocam.

Truma Combi çok güzel ancak hem su ısıtıcı hem ortam ısıtıcı ama 25-30 bin TL; onu veremem, 3-4 yıl sonra ithale geçersem zaten içerisinde olur diye düşünüyorum. Aynısını Pekin'de bir firmada Çin üretimi olarak buldum 7,500 TL, ama sadece kargoya 1350 Dolar istediler :D

Bu yüzden 2500-3000 TL'ye bir webasto alıp takmayı düşünüyorum ben de, Çin'den gelecek bir tanıdığım olmadığından öbürünü getiremem :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çekme karavan 43000 tl çok değilmidir. Piyasayı bilmiyorum. Aklımda hep 10 20 bin tl kalmış. Ama evi barkı satıp karavana tümden geçenler komple otobüsü 44000 tl ye alıyor. Koca otobüs 44000 tl alınınca çekme karavan pahalı geldi bana. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Ali Darbaz yazdı:

Bu fiyatlar korkunç. O paraya apartman dairesi alınır. Kiraya verilir. Kazanç sağlarısın. 

Çekme karavan şubat ayında 43.000 TL idi, Şu an 70.000 TL :) Arabalardan daha çok pahalandılar pandemi yüzünden.
44.000 E dediğiniz otobüsü de 150-200 E satıyorlar karavan olunca.

Ev alıp kazanç sağlamak tamamen ayrı bir olay, o mantıkla bakınca, 250 binlik arabaya da binmemek ev alıp kiraya vermek lazım :)

Burada tamamen kişisel tercihe kalıyor olay, ev alıp o evden gelen kirayla da çok rahat tatil yapılabilir, böyle de tatil yapılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Çekme karavan şubat ayında 43.000 TL idi, Şu an 70.000 TL :) Arabalardan daha çok pahalandılar pandemi yüzünden.
44.000 E dediğiniz otobüsü de 150-200 E satıyorlar karavan olunca.

Ev alıp kazanç sağlamak tamamen ayrı bir olay, o mantıkla bakınca, 250 binlik arabaya da binmemek ev alıp kiraya vermek lazım :)

Burada tamamen kişisel tercihe kalıyor olay, ev alıp o evden gelen kirayla da çok rahat tatil yapılabilir, böyle de tatil yapılabilir.

250 bine araba mı. Ooov o iş ancak benim kız üniversiteye girer bitirir bende emekli olur yazlığa geçersem yapılacak iş. Tabi kızın düğününden sonra ...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...