İçeriğe Yönlendir

Peugeot, Citröen ve Renault - Fransız Araçları Sorunlu mu?

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

ibrahim Tiryaki

Arkadaşlar bu 3 markadan araç alacak olsanız, daha çok hangisini tercih edersiniz? Türkiye'deki algı fransız araçlarının sorunlu olduğu yönünde genelde, siz ne düşünüyorsunuz?

Fazla elektronik, sensör vs. olması mı bu araçları sorunlu yapıyor?

Japonlar gibi;  az elektronik, az arıza, daha sorunsuz araç mottosunu neden benimsemiyorlar?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Renault alınır, Peugeot 'da 2005 mi 2007 mi hatırlayamadım, tüm elektrik tesisastını Bosch markaya geçti, o tarih sonrası Peugeot da sorun yaşatmaz.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Birbirleriyle kıyasla araçların bazı konularda artıları oluyorsa bazı konularda da eksileri oluyor. Ne istediğini biliyorsanız sorun değil ne aldığınız. Belki Japonlara kıyasla dayanıklı değil Fransız araçları ama daha az yakıyor ve daha şık arabalar. Biraz da dayanıklılık konusu bakımla ilgilidir. Ben şahsen Peugeot tercih ederim. Sadece şıklığı için. 😊

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Eyüp Çetin yazdı:

Birbirleriyle kıyasla araçların bazı konularda artıları oluyorsa bazı konularda da eksileri oluyor. Ne istediğini biliyorsanız sorun değil ne aldığınız. Belki Japonlara kıyasla dayanıklı değil Fransız araçları ama daha az yakıyor ve daha şık arabalar. Biraz da dayanıklılık konusu bakımla ilgilidir. Ben şahsen Peugeot tercih ederim. Sadece şıklığı için. 😊

tasarım konusunda belki en iyisi fransızlar ama mekanik olarak sanırım albenilerini arttırmak için araçlarına çok özellik koymak istiyorlar.

Renault, Dacia grubunda bu özellik konusunu abartmıyor ve bence Dacia araçları daha sorunsuz uzun vadede. Taksicilerden de benzer şeyleri duyuyoruz çünkü.

Az özellik, az donanım, az arıza benim sevdiğim stil örneğin :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Çok sorunlu denen twingo araçlardan farklı farklı 6 sene kullandım. Ufak tefek sorunlar hariç sorun yaşamadım. Şu anda da megane kullanıyorum maşallah bir sorunum yok. Sorundan ziyade 2008 model araç kullanıyorum ama 98 model bir Honda değil :) 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Fatih Evcin yazdı:

Çok sorunlu denen twingo araçlardan farklı farklı 6 sene kullandım. Ufak tefek sorunlar hariç sorun yaşamadım. Şu anda da megane kullanıyorum maşallah bir sorunum yok. Sorundan ziyade 2008 model araç kullanıyorum ama 98 model bir Honda değil :) 

Twingo candır. Yalnız reno motorları harbiden sağlam, motor konusunda çok başarılılar bence. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
ibrahim Tiryaki yazdı:

tasarım konusunda belki en iyisi fransızlar ama mekanik olarak sanırım albenilerini arttırmak için araçlarına çok özellik koymak istiyorlar.

Renault, Dacia grubunda bu özellik konusunu abartmıyor ve bence Dacia araçları daha sorunsuz uzun vadede. Taksicilerden de benzer şeyleri duyuyoruz çünkü.

Az özellik, az donanım, az arıza benim sevdiğim stil örneğin :)

Alt gruplara fazla özellik koyulduğu zaman zaten amaca ulaşmaz. Dacia Renault'un alt grubu ve amaç biraz daha uygun fiyatlı araçlar piyasaya sürmek. Çok donanımlı olsa fiyat artar ve insanlar tercih etmez diye düşünüyorum.

Öyle ki bazen arka koltukların olduğu yerde otomatik cam bile olmuyor. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Eyüp Çetin yazdı:

Alt gruplara fazla özellik koyulduğu zaman zaten amaca ulaşmaz. Dacia Renault'un alt grubu ve amaç biraz daha uygun fiyatlı araçlar piyasaya sürmek. Çok donanımlı olsa fiyat artar ve insanlar tercih etmez diye düşünüyorum.

Öyle ki bazen arka koltukların olduğu yerde otomatik cam bile olmuyor. 

Baz modellerde öyle evet, ama bu renoya özgü değil bir çok markanın giriş seviye donanım araçlarında arka camlar manuel olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Markası ne olursa olsun stok arabanın bozulacağını sanmam. Dandik bir akü yüzünden bile araba bir birinden değişik arızalar verebiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Ali Darbaz yazdı:

Markası ne olursa olsun stok arabanın bozulacağını sanmam. Dandik bir akü yüzünden bile araba bir birinden değişik arızalar verebiliyor. 

Ben otomobil firmalarının bazı parçaları bilerek dandik yaptığını düşünüyorum. Yedek parçadan ve servisten para kazanacaklar neticede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
ibrahim Tiryaki yazdı:

Baz modellerde öyle evet, ama bu renoya özgü değil bir çok markanın giriş seviye donanım araçlarında arka camlar manuel olabiliyor.

Benim ki sadece bir örnek. Elbette oluyor farklı markalarda da.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İnsanlar reno deyip beğenmiyor genelde ama en çok da onlar satıyor.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Evren Erakçora yazdı:

İnsanlar reno deyip beğenmiyor genelde ama en çok da onlar satıyor.

çünkü trde en ucuz araçları reno grubu satıyor

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

opel alınırmı mesela? renaultu bilmiyorum.

astra h dünyanın en iyi arabası  :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

psa grubuna ait artık ondan dedim. alman sözde. şimdi chrysler fiat grubu ile flört ediyorlar.

yani diyeceğim hepsi bozulur çünkü hepsi aynı firma...

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

2005 model 1.2 cliomuz vardı 130bin km de sattık biraz yaşını gençleştirelim dedik 2013 corsa aldık dizel 80bin kmde. Üzerine 40 bin lira verdik ama bana sorarsanız sadece motoru konusunda fark yaşadık. Arabanın tokluğu ve kalite hissi gibi konularda cliodan hiç farkı yok. 2 clio parası eder mi bence etmez. Sadece dış görseline baktığınızda daha kaliteli hissi veriyor. Alman havası da yok bence. Hatta clioda güvenlik donanımı daha iyiydi 4 airbag vardı. 2013 model corsada yol bilgisayarı bile yok mesela. Peugeot eski modellerini bilmiyorum ama elimizdeki 2016 model için bakım hariç servise gitmedik çok şükür sorunlu olduğunu düşünmüyorum.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

çünkü trde en ucuz araçları reno grubu satıyor

Clio 1.0 72ps 127bin TL ama :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Evren Erakçora yazdı:

Clio 1.0 72ps 127bin TL ama :)

Tamam işte en ucuz. 😊

lzD7At.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Her marka zaman zaman icat cikarip yenilik diye sacmaliyor. Fransiz arabari sonradan eklenti elektronik sevmiyor stok seviyor. Japonlar dayaniklimi evet az sensor az ariza oda eski ek kasa civiclerde kaldi hadi fn serileride oylede oda kasa burkulmasi yasadi. Sorunlu araba yok.bakimsiz araba yanlis yan sanayi parca sorunlu sahibi var bence. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

10 seneye yakın Renault grubu kullandım. Çok memnundum.

sıfır aldım yola çıktım sorunlu idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır aldım yola çıktım sorunlu idi

Markaya olan ön yargını bi kıramadık :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Markaya olan ön yargını bi kıramadık :D

teknik belgeli sorunlu idi tasarımsal, iponcularla karıştırma beni

onu servis müdür de denedi, 1 hafta sonra kendi cihazını kalibrasyona yolladı :rofl:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

teknik belgeli sorunlu idi tasarımsal, iponcularla karıştırma beni

Güncelleme sonrası yakıt artışı mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...