İçeriğe Yönlendir

Peugeot, Citröen ve Renault - Fransız Araçları Sorunlu mu?

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Güncelleme sonrası yakıt artışı mı?

yok güncelleme ile berbat ettiler sattım ben de. alt takım geometrisi hatalı dizayn var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

yok güncelleme ile berbat ettiler sattım ben de. alt takım geometrisi hatalı dizayn var.

Aynı geometri ile viraja giriyordum ben? 180 yerine 160 ile girseydin viraja :p

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Bütün ön yargıma rağmen aracın özellikleri hoşuma gittiği için 2007 grand scenic aldım. Aldığım günden beri de ne zaman kullansam hep bir sorun çıkaracakmış gibi hissediyorum. Sağdan soldan gelen takırtı tukurtusu, bir çalışıp bir çalışmayan elektrikli yan aynaları derken en sonunda klima arızası ile hislerimi tamamen gerçekleştirmiş bulunuyor kendisi. Bakım önemli diyenlere de katılmıyorum. Birinci elden ve bütün bakımları servisinde yapılan bir araç. Garaj arabası ve yıpranmamış ama hala bindiğim zaman ne sorun çıkaracak acaba bugün diyorum. İçeride kullanılan plastik bile en kalitesiz olanından kullanılmış. Yeni modeller nasıldır bilmiyorum ama 2007’si böyle.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Onur Tunç Aldı yazdı:

Bütün ön yargıma rağmen aracın özellikleri hoşuma gittiği için 2007 grand scenic aldım. Aldığım günden beri de ne zaman kullansam hep bir sorun çıkaracakmış gibi hissediyorum. Sağdan soldan gelen takırtı tukurtusu, bir çalışıp bir çalışmayan elektrikli yan aynaları derken en sonunda klima arızası ile hislerimi tamamen gerçekleştirmiş bulunuyor kendisi. Bakım önemli diyenlere de katılmıyorum. Birinci elden ve bütün bakımları servisinde yapılan bir araç. Garaj arabası ve yıpranmamış ama hala bindiğim zaman ne sorun çıkaracak acaba bugün diyorum. İçeride kullanılan plastik bile en kalitesiz olanından kullanılmış. Yeni modeller nasıldır bilmiyorum ama 2007’si böyle.

Ona rağmen 13 yıldır kullanman takdire şayan üstad. 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Tunç Aldı yazdı:

. Bakım önemli diyenlere de katılmıyorum. Birinci elden ve bütün bakımları servisinde yapılan bir araç.

yolda aniden su kaynatıp conta yaktı mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

ben fluance aldım 1 sene bindim 40 bin km yol yaptım 100 liralık bi abs sensörü dışında tık demedi

iyide aldığımda zaten 6 aylık arabaydı bi zahmet bozulmasın. 15 yaşında 300 bin km de iken değerlendirelim birde

2 3 yaşında arabaların sorun çıkarmadığında sahibine mutluluk yaşatmasına tuhaf karşılıyorum yahu zaten yeni bide bozulacakmı. bozuluyorsa yak gitsin :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Evren Erakçora yazdı:

İnsanlar reno deyip beğenmiyor genelde ama en çok da onlar satıyor.

Çünkü verdiğiniz paraya aynı dolulukta başka araç bulunamıyor. Renaultta full donanım bir araca verilen parayla diğer markalarda baz model ancak alınabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Ona rağmen 13 yıldır kullanman takdire şayan üstad. [emoji4]

Yok birinci elden derken ilk sahininden aldım demek istedim [emoji2][emoji2][emoji2] alalı bir yıl oldu daha
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Evren Erakçora yazdı:

Clio 1.0 72ps 127bin TL ama :)

Hocam, model bazında bakmadan sıfır araç fiyatlarına bakın en ucuz araçlar Renault grubunda ve fiatta çıkıyor. Ben sürekli fiyat ve modelleri incelerim merak etmeyin :) sizin yazdığınız clio5 bu arada. 2020 model clio 4 ve symbole bakın bir de :)

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
yolda aniden su kaynatıp conta yaktı mı?

Hocam bu mesajdan sonra o da olursa [emoji4] yeni bir ihtimal getirdiniz aklıma [emoji3]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Onur Tunç Aldı yazdı:

Yok birinci elden derken ilk sahininden aldım demek istedim emoji2.pngemoji2.pngemoji2.png alalı bir yıl oldu daha

Allah kaza bela vermesin. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Fransız araçları -özellikle PSA grubu- demek tasarım, ekonomi ve teknoloji demek (bkz. DS5) konfor, ergonomi veya üst seviye kalite hissiyatı değil. Tüy siklet Clio’lar bile emsallerine göre keçi gibi araçtır. Şu da var ki dünyanın en tasarruflu/verimli dizel motorlarını Fransızlar üretir net.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Reno logolu kaput altı dci samsung. Normal problem olması ve 3.dünya ülkeleri için üretilmiş ucuz model. C180 de aynı. Motor koyunca ve safkan reno olamıyor.

Anadan doğma reno sağlamdır. 5xx üstü giden avrupa aracı başka markada çok az.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Servet Aydın yazdı:

Reno logolu kaput altı dci samsung. Normal problem olması ve 3.dünya ülkeleri için üretilmiş ucuz model. C180 de aynı. Motor koyunca ve safkan reno olamıyor.

Anadan doğma reno sağlamdır. 5xx üstü giden avrupa aracı başka markada çok az.

Servet abi bildiğim kadarıyla bilirkişi olarak sen ve Çağlar abiyi kabul edebiliriz az çok, bu 3lüden reno mudur en sağlamı, en az sorun çıkaranı? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pejo ve Citroen kullanmadım. Yorum yapmam imkansız ancak, kamyoncu otobüs ve bizim sektör çok yol yapar. İşletme maliyeti en düşük olan renodur daima. Min.400.k kaput açılmaması lazım ki para kalsın cepte.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
ibrahim Tiryaki yazdı:

Servet abi bildiğim kadarıyla bilirkişi olarak sen ve Çağlar abiyi kabul edebiliriz az çok, bu 3lüden reno mudur en sağlamı, en az sorun çıkaranı? 

Dediğiniz gibi Servet abi ve Çağlar abi dururken bize laf düşmez ama, Citroen kullanan arkadaşım ilk gününden satana kadar robotik şanzıman dahil hiç sorun yaşamadı.

Abim 1.9 Partner, bir arkadaşım da 1.4tdci 206 kullandı, bakım hariç hiç sorun yaşamadı (abime bi kere radyatöre taş girdi, delindi, orası ayrı)

Aralarındaki en safkanı Renault. Ama geri kalanların da az kalır yanı yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

308, 301 ve son olarak 2020 model yeni 2008 sahibi oldum. Abilerim de 7 yıldır partner kullanıyor. Peugeot konusunda bugüne kadar hiç garip bir sorun ile karşılaşmadım. Özellikle PSA grubu son 7-8 yıldır kendini aştı diyebilirim. Hem donanım, hem motor teknolojisi hemde fiyat bakımından her geçen gün marka imajını parlatıyor. Renault konusuna gelince 2010 yılında 2007 model scenic aracım olmuştu, araç 3 yaşında 30.000 km ve yetkili servis bakımlı olmasına rağmen hergün süprizler ile doluydu, zamanına göre çok sensörlü ve elektronik aksamı bol bir araç olduğu için garip garip arızaları olurdu. Ancak son yıllarda elektronik konusunda da fransızlar sorunsuz ve başarılı araçlar üretiyorlar. Tarihe not olarak düşeyim gelecekteki 5 yıl içerisinde Premium alman araçları hariç, fransız araçlarının alman ekolünü Türkiye'de yerle bir edecekleri düşüncesindeyim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Önyargılı baktığım bir gruptu psa ama dizel motorda olsun otomatik eat şanzumanda olsun iyi gidiyorlar.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bilirkişi demeyelim. Tecrübe sahibi insan bol burada ve birebir deneyim aktarır. Hepsi başlı başına ansiklopedik bilgidir
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Pejoyla 5.yılı devirdim..Biraz şans, biraz iyi bakım diyelim..5 yıldır rutin bakımları dışında hiç arıza açmadı.Daha kontağı iki kez çevirmedim..Şu an 170000 kmde..Performans kaybı hiç yok diyebilirim..Duman atma , yağ eksiltme ,su eksiltme ,yok..Evet iyi bakarım ama hiç de öyle hassas ,narin falan kullanmam.Sıklıkla Allah ne verdiyse basarım.Yazın köyde dağ tepe gezerim banamısın demez..Ha kronik sorunları yokmu ?Tabii ki var..Ama mekanik aksamda yok..Eskide kaldı artık şu araba alınmaz ,şu araba iyidir falan..Her araba iyidir ve her arabanın sorunları vardır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

sağlamlıkta ölçüt her daim dayımın transiti

1999 120 p ford transit .  daha anahtar değmeyen çok yeri vardır . o kadar da zor  şartlarda bakımsız en ucuz mazot alınarak kullanılan başka araba yoktur belki

1 defa baskı balata değişti,  2 defa triger değişmiş sanırım.  1700 - 2000 civarı  metrelerde arı kovanı flan taşıyor yol mol hak getire tık demiyor maşallah

transitin yeni modelleri daha sorunlu diyor değişmiyor . hatta ne değişecem ki hiç bozulmuyor diyordu geçen

galiba turbosuz 2.5 ford motoru üzerindeki

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
sağlamlıkta ölçüt her daim dayımın transiti

1999 120 p ford transit .  daha anahtar değmeyen çok yeri vardır . o kadar da zor  şartlarda bakımsız en ucuz mazot alınarak kullanılan başka araba yoktur belki
1 defa baskı balata değişti,  2 defa triger değişmiş sanırım.  1700 - 2000 civarı  metrelerde arı kovanı flan taşıyor yol mol hak getire tık demiyor maşallah
transitin yeni modelleri daha sorunlu diyor değişmiyor . hatta ne değişecem ki hiç bozulmuyor diyordu geçen

galiba turbosuz 2.5 ford motoru üzerindeki

Orantısız oluyor ama. 650.k sonunda yeter dediğim araçtır ki aldığım gün turbo taktım intercooler ile
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Tunç Aldı yazdı:

Hocam bu mesajdan sonra o da olursa emoji4.png yeni bir ihtimal getirdiniz aklıma emoji3.png

maaşallah diyelim yok yani öyle arızalar olmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
308, 301 ve son olarak 2020 model yeni 2008 sahibi oldum. Abilerim de 7 yıldır partner kullanıyor. Peugeot konusunda bugüne kadar hiç garip bir sorun ile karşılaşmadım. Özellikle PSA grubu son 7-8 yıldır kendini aştı diyebilirim. Hem donanım, hem motor teknolojisi hemde fiyat bakımından her geçen gün marka imajını parlatıyor. Renault konusuna gelince 2010 yılında 2007 model scenic aracım olmuştu, araç 3 yaşında 30.000 km ve yetkili servis bakımlı olmasına rağmen hergün süprizler ile doluydu, zamanına göre çok sensörlü ve elektronik aksamı bol bir araç olduğu için garip garip arızaları olurdu. Ancak son yıllarda elektronik konusunda da fransızlar sorunsuz ve başarılı araçlar üretiyorlar. Tarihe not olarak düşeyim gelecekteki 5 yıl içerisinde Premium alman araçları hariç, fransız araçlarının alman ekolünü Türkiye'de yerle bir edecekleri düşüncesindeyim.

Ben 160 binde boşa şikayetleniyormuşum [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

10 senedir kiralık şirket aracı kullanırım 3 sene fiesta 3 sene peugeot 208 otomatık 3 sene polo tdı dsg şimdi octavia.

Pejo şanzıman hariç çok iyiydi ona da alışılıyor bi defa yolda kalmadım şimdi 308 aldım hanıma eat6 bence sınıfının liderleri

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...