İçeriğe Yönlendir

Bu Dönemde Ameliyat Olmak

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

dün geceyi hayırlısı ile evde çok güzel geçirdik ateş yükselmedi, kanama ve akıntı olmadı inşallah bundan sonrada bir sıkıntı olmadan hayırlısı ile bitmiş gitmiş olur

tüm iyi dilekler ve dualar için çok teşekkür ederim. 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

ALLAH kolaylık versin.O nefes almakda zorlanıyor ama sen daha çok etkileniyorsun.O durumda gördükçe.ALLAH acil şifalar versin.

Ben geçen sene uyurken nefes almayı bıraktığımı farkettim.Uyanırken nefessis kalmış bir adamın nefes almaya başladığı zaman verdiği tepkinin aynısı.Bu olay bende son 2 senedir vardı. Eğer uyanamassam hanım uyandırıyor kalk nefes al diyor.Daha önce bu bende yoktu.Son 2 senedir var.Son 2 senedirde çok sitresliydim.Bu sitresin bana bunu yaptığını farkettim.Sitres adamı öldürür.Sonra motorla uzun seyehatlerin bana iyi geldiğini farkettim.Motorla seyehat ederken motor ben tek bütünüz.Arabadan keyifli.Hür olduğumu hissettiriyor.Son 6 aydırda nefes almayı unutmuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tekrardan geçmiş olsun, Allah sıhhat versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Tez zamanda ayağa kalkması dileğiyle Gecmis olsun Mehmet bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Gözünüz aydın, geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar versin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Acil şifalar dilerim, evladınıza ve tüm ihtiyacı olan herkese... [emoji120]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Konuyu kaçırmışım çok geçmiş olsun.

Acil şifalar diliyorum minik adama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Arif Aykın

Başka konu açmak istemedim. Şubat ayında kendi KBB doktoruma muayeneye gittim ve BT çekildi.

gu1nxY.jpg

Raporda:PARANAZAL SİNÜS  BT  İNCELEMESİ Teknik: Intravenöz kontrast madde verilmeden yapılan incelemede : Her iki frontal sinüs havalanması doğaldır. Bilateral frontoetmoidal reses açıktır. Bilateral maksiller sinüs havalanması doğaldır. Her iki ostiomeatal birim açıktır. Sfenoid sinüste mukozal kalınlaşmalar mevcuttur. Nazal septum superiorda sola deviedir. Sağ orta konka büllöz formasyondadır.  Klinik bulguları ile birlikte değerlendirilmesi ve gereklilik halinde rekonsültasyonu önerilir.sonuç verildi

Şeklinde yorum var. Doktorum kendi bulunduğu hastahenedeki imkanların yeterli olmadığından tavsiyesi üzerine Karabük Eğitim Araştırma Hastahanesinde bir doktora yönlendirdi, KBB ameliyatları acil olmadığından dolayı ameliyat tarihi verilemedi, bilgilerimi aldı açıldığında arayacağını bildirdi ve dün telefon geldi. Çarşamba günü ameliyata çağırıyor doktor. Bende karar veremedim doktora covid vakalar arttığından emin olamadım dedim. Doktor da şu an 55bin civarı yazın veya seneye ne olacağı belli değil yazın 200bin olmayacağının garantisini kimse veremez siz bilirsiniz dedi. Sizden eğer karar verirseniz pazartesi günü kan tahlilleri isteyeceğiz ve covid testi isteyeceğiz, aynı zamanda biliyorsunuz ki ameliyathaneler en fazla steril olan alanlardır dedi. Kararsız kaldım bir tarafım havalar çok ısınmadan bir an önce ol bitsin bir tarafımda gerek yok 31 yıl beklemişsin 2-3 yıl daha bekle diyor. Fakat sürekli baş ağrısı, ağızdan nefes aldığımdan sabah boğaz ağrısı-kuruması ve sanki gripmişim gibi sürekli boğuk ses çıkması sonuçları var.

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Geçmiş olsun.

Benim oğlumda pandemi sürecinde 2 defa ameliyat oldu. Sıkıntı yaşamadık çok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Arif Aykın yazdı:

Başka konu açmak istemedim. Şubat ayında kendi KBB doktoruma muayeneye gittim ve BT çekildi.

gu1nxY.jpg

Raporda:PARANAZAL SİNÜS  BT  İNCELEMESİ Teknik: Intravenöz kontrast madde verilmeden yapılan incelemede : Her iki frontal sinüs havalanması doğaldır. Bilateral frontoetmoidal reses açıktır. Bilateral maksiller sinüs havalanması doğaldır. Her iki ostiomeatal birim açıktır. Sfenoid sinüste mukozal kalınlaşmalar mevcuttur. Nazal septum superiorda sola deviedir. Sağ orta konka büllöz formasyondadır.  Klinik bulguları ile birlikte değerlendirilmesi ve gereklilik halinde rekonsültasyonu önerilir.sonuç verildi

Şeklinde yorum var. Doktorum kendi bulunduğu hastahenedeki imkanların yeterli olmadığından tavsiyesi üzerine Karabük Eğitim Araştırma Hastahanesinde bir doktora yönlendirdi, KBB ameliyatları acil olmadığından dolayı ameliyat tarihi verilemedi, bilgilerimi aldı açıldığında arayacağını bildirdi ve dün telefon geldi. Çarşamba günü ameliyata çağırıyor doktor. Bende karar veremedim doktora covid vakalar arttığından emin olamadım dedim. Doktor da şu an 55bin civarı yazın veya seneye ne olacağı belli değil yazın 200bin olmayacağının garantisini kimse veremez siz bilirsiniz dedi. Sizden eğer karar verirseniz pazartesi günü kan tahlilleri isteyeceğiz ve covid testi isteyeceğiz, aynı zamanda biliyorsunuz ki ameliyathaneler en fazla steril olan alanlardır dedi. Kararsız kaldım bir tarafım havalar çok ısınmadan bir an önce ol bitsin bir tarafımda gerek yok 31 yıl beklemişsin 2-3 yıl daha bekle diyor. Fakat sürekli baş ağrısı, ağızdan nefes aldığımdan sabah boğaz ağrısı-kuruması ve sanki gripmişim gibi sürekli boğuk ses çıkması sonuçları var.

Geçmiş olsun en iyi kararı siz verirsiniz nefes almanızda çok etki etmiyor ve yasamsal faaliyetlerinizi etkilemiyor ise bekleyin ancak anlattıklarınız nefes almanın zorlaştırıyor gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

İki hafta önce doktorumuz çağırdı gittik yapılan kontrollerde polip tekrarlamış. Şu anda ilaç ile polip lerin küçülmesini sağlıyoruz sabah akşam ilaçlı burun yıkama yapıyor, çiğneme tableti ve alerji spreyi kullanıyor. Bu süreçte alerji testi yaptırdık bazı sonuçlar çıktı şükür onlarda bir şey yok gibi çıkmayan bir kaç testi daha var onlardan sonra tekrar muayene olacağız. Sonuçlara göre yeni tedaviler belirleyeceğiz 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

İki hafta önce doktorumuz çağırdı gittik yapılan kontrollerde polip tekrarlamış. Şu anda ilaç ile polip lerin küçülmesini sağlıyoruz sabah akşam ilaçlı burun yıkama yapıyor, çiğneme tableti ve alerji spreyi kullanıyor. Bu süreçte alerji testi yaptırdık bazı sonuçlar çıktı şükür onlarda bir şey yok gibi çıkmayan bir kaç testi daha var onlardan sonra tekrar muayene olacağız. Sonuçlara göre yeni tedaviler belirleyeceğiz 

Geçmiş olsun allah acil şifalar versin inşallah yeğenimize de. Benim çocuk içinde alerji ilaçları çok kullanılmıştı polipten ve kulak içerisindeki östeki borusunun tıkalı olmasından dolayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun allah acil şifalar versin inşallah yeğenimize de. Benim çocuk içinde alerji ilaçları çok kullanılmıştı polipten ve kulak içerisindeki östeki borusunun tıkalı olmasından dolayı.

Sizlerede geçmiş olsun düzeldi mi sonrası 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Sizlerede geçmiş olsun düzeldi mi sonrası 

Evet normalde östaki borusuna küçük toplu iğne başı kadar tüp koyuyorlarmış ameliyatla sonrasında onu ameliyatsız şekilde geri alıyorlarmış ama ilaç tedavisi bize faydalı geldi ve ameliyatsız hallettik çok şükür. Aynı zamanda sakız çiğneme balon şişirmede tedavide ekstra yardımcı olan şeylerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

Maalesef ilaç tedavileri polibin küçülmesine yeterli olmadı ve nefes almadaki sorunlar nedeni ile tekrar ameliyat olması gerekecek, dün ameliyat öncesi tahlillerini verdik.  cuma günü anestezi uzmanı sonuçları söyleyecek 12 Ekimde tekrar ameliyat olacak Fatih. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Üzüldüm abi, inşallah bu operasyon sonucunda sağlığına kavuşur evladımız. Tekrar geçmiş olsun. Allah şifa versin inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Serdar Göktaş yazdı:

Üzüldüm abi, inşallah bu operasyon sonucunda sağlığına kavuşur evladımız. Tekrar geçmiş olsun. Allah şifa versin inşallah

Allah razı olsun, umarım bu sefer kurtulacağız 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Aydın Sert yazdı:

Rabbim şifa versin Mehmet abi.

Saolasın aydın inşallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...